Як порахувати відсоток від числа в Excel - все про комп'ютери


При роботі з числами в програмі Excel не рідко виникає необхідність порахувати відсоток від якогось числа. Для користувачів з великим досвідом роботи в Excel це не проблема, але якщо ви почали вивчати цю програму недавно, то таке просте завдання може загнати вас в глухий кут.

Якщо ви зіткнулися саме з такою проблемою, то ця стаття повинна вам допомогти. Тут ви дізнаєтеся, як можна виконати цю операцію в Excel 2003, 2007, 2010, 2013 або 2016.


Якщо вам потрібно порахувати відсоток від числа в Ексель, то найпростіший спосіб – це скористатися шкільною програмою, поділивши число на 100 і помножити на потрібний відсоток. Наприклад, для того щоб отримати 15 відсотків від числа клітинки A2 потрібно використовувати таку формулу: =A2/100*15. На скріншоті внизу показано, як ця формула буде виглядати в Ексель.

Якщо потрібно, то відсоток можна не прописувати прямо в формулу, а взяти з таблиці. В цьому випадку, замість конкретного значення відсотка у формулі потрібно вказати адресу комірки з відсотком. У результаті формула виглядатиме приблизно так: =A2/100*B2, де A2 – це вихідне число, а B2 – це відсоток, який потрібно порахувати.

Треба відзначити, що формула, за допомогою якої можна порахувати відсоток від числа, може бути записана трохи по-іншому. Ви можете не ділити на 100, як у школі, а відразу помножити на потрібний відсоток. У цьому випадку формула буде виглядати так: =A2*B2%, де A2 – це вихідне число, а B2 – це відсоток, який потрібно порахувати. Головне, в кінці формули не забути вставити знак відсотка.

Але, якщо клітинка, в якій вказаний відсоток, має не числовий, а процентний формат, то в цьому випадку знак відсотка в кінці формули вказувати не потрібно, а формула виглядає так: = A2*B2, де A2 – це вихідне число, а B2 – це відсоток, який потрібно порахувати.

Як бачите, в тому, щоб порахувати відсоток в Ексель немає нічого складного. Все що потрібно, це знати шкільну математику і вміти записувати формули, так як цього вимагає програма.

Як порахувати відсоток від числа і відразу додати його

Також іноді виникає необхідність порахувати відсоток від числа і відразу додати його до цього числа. У такому випадку зручно використовувати другий спосіб запису формули, без шкільного ділення на 100. Якщо прописувати відсоток прямо в формулу, то вона буде виглядати приблизно так: =A2 A2*18%, де A2 – це вихідне число, а 18 – це відсоток, який потрібно порахувати і додати.

Якщо ж відсоток потрібно взяти з таблиці, то формула трохи зміниться. У цьому випадку вона буде виглядати так: =A2 A2*B2%, де A2 – це вихідне число, а B2 – це відсоток, який потрібно порахувати і додати.

Більш детально про поповнення відсотка можна почитати в окремій статті.