Як перевірити блок живлення комп'ютера без материнської плати - все про комп'ютери


Іноді при ремонті комп'ютера можна зіткнутися з необхідністю перевірити блок живлення без материнської плати. Зазвичай така ситуація виникає, коли є підозри на несправність материнської плати або, коли вже відомо про несправність материнської плати, але не відомо чи працює БЖ. У цій короткій статті ви зможете дізнатися простий спосіб перевірки БП в таких ситуаціях.


Отже, для того щоб перевірити блок живлення комп'ютера без материнської плати, потрібно замкнути контакти, які відповідають за включення блоку живлення. Цими контактами є контакт PS-ON (провідник зеленого кольору) і контакт COM (будь-який з провідників чорного кольору).

Для того щоб замкнути ці два контакти можна скористатися скріпкою або будь-яким шматком дроту. Наприклад, можна скористатися провідником з мережевого кабелю, так як це зроблено на малюнку внизу.

Для того щоб включення блоку живлення без материнської плати не призвело до його поломки перед включенням до нього потрібно підключити будь-який пристрій, для того щоб блок живлення отримував навантаження і не працював в порожню. Наприклад, ви можете підключити старий не потрібний жорсткий диск або кулер.

загалом процес перевірки блоку живлення без материнської плати виглядає так:

  • Підключаємо блок живлення до мережі електроживлення. Якщо на блоці живлення є кнопка включення, то переводимо його в положення «включено».
  • Підключаємо до блоку живлення будь-який пристрій, для того щоб блок живлення отримував навантаження і не працював в порожню.
  • Замикаємо контакти PS-ON і COM (зелений і чорний провідники) за допомогою будь-якого шматка дроту.
  • Після цього блок живлення повинен включиться і на ньому заробить вентилятор. Тепер можна перевірити, які напруги видає блок живлення.