Як перевірити SSD диск на помилки і працездатність - комп'ютерна діагностикаТвердотільні накопичувачі (SSD) досить міцно увійшли в наше життя. Даруючи користувачеві безліч плюсів в порівнянні з традиційними HDD (більш висока швидкість читання і запису інформації, безшумність роботи, низьке енергоспоживання і висока стійкість до механічним пошкодженням), вони, тим не менш, не позбавлені ряду недоліків (наприклад, менший час роботи в порівнянні з HDD). Відповідно, їх стан необхідно час від часу моніторити, щоб вчасно відслідковувати негативні зміни їх функціоналу. У цьому матеріалі я розповім, як перевірити SSD диск на помилки, як інструменти допоможуть нам дізнатися працездатність і як їх використовувати.


Перевіряємо SSD на помилки


Важливо знати перед покупкою! Як вибрати жорсткий диск для комп'ютера?

Зміст статті:

 • 1 Обмеженість ресурсу SSD
 • 2 Як перевірити SSD диск на помилки і працездатність – список програм
 • 2.1 Програма CrystalDiskInfo
 • 2.2 Програма SSD Life
 • 2.3 Програма SSDReady
 • 2.4 Програма DiskCheckup
 • 2.5 Програма HDDScan
 • 3 Збільшуємо швидкість жорсткого диска SSD в 10 разів [відео]

 • Обмеженість ресурсу SSD

  Якщо ви задалися питанням про перевірку SSD диска на помилки і працездатність, значить, могла виникнути ситуація, при якій ваш SSD перестав нормально функціонувати. В першу чергу це пов'язано з тим, що SSD (Solid State Drive – твердотільний накопичувач) дозволяє записувати на себе інформацію обмежену кількість разів (ресурс конкурентів SSD - HDD-дисків в цьому плані не обмежений). Зазвичай виробники дають гарантію на свої SSD-диски строком на 3 роки (або на обсяг записуваних даних розміром 35 терабайт даних, що приблизно дорівнює цифрі 20 гігабайт в день). Ті ж, хто активно використовує свій SSD-драйв (на різних цілодобових серверах і так далі) можуть зіткнутися з більш швидким виходом пристроїв ССД з ладу.


  Накопичувач SSD на 128ГБ


  Ну а ті користувачі, які працюють зі своїм ПК у звичайному, «побутовому» режимі, можуть насолоджуватися швидкою роботою своїх ССД протягом 5 і більше років. У минулій статті я детально описав налаштування SSD під Windows 10, у кого дана ОС рекомендую налаштувати диск.

  Як перевірити SSD диск на помилки і працездатність – список програм

  Якщо вам необхідно знати працездатність диска SSD, тоді варто скористатися функціоналом відповідних програм, які дозволять виконати тест ssd на помилки. Нижче я перерахую ці програми, і дам їх відповідну характеристику:

  Програма CrystalDiskInfo

  Вона являє собою безкоштовну утиліту, яка перевірять швидкість зчитування-запису вашого диска, що відображає загальний стан його здоров'я, температуру, підтримує S. M. A. R. T (технологію оцінки стану жорсткого диска) і багато іншого. Дана програма CrystalDiskInfo має дві основні версії (встановлюється і портативну), причому в разі встановлюваної версії ви можете моніторити стан ваших дисків в реальному часі за допомогою значка програми в системному треї. Якщо стоїть нагальне питання про те, як перевірити ssd на биті сектора, то програма CrystalDiskInfo вам у цьому ефективно допоможе.


  Перевірка SSD з CrystalDiskInfo


 • Щоб скористатися програмою скачайте її, встановіть і запустіть.
 • Програма просканує ваш жорсткий диск на оцінку його стану, помилок і так далі, а потім видасть вам результат.
 • Всі основні дії зосереджені у вкладці «Сервіс» основного меню (зокрема, у разі необхідності там ви можете задати функцію пересканирования диска).
 • Програма SSD Life

  Визначити працездатність і помилки SSD, нам також може допомогти програма SSD Life. Ця умовно безкоштовна утиліта написана спеціально для роботи з ССД-дисками, дозволяючи завчасно відстежувати зниження їх працездатності. Як і у випадку з CrystalDiskInfo, дана програма має дві версії – портативну (видає звіт про стан диска відразу при її запуску, без додаткової установки), і інсталяційну, що відображає статут диска в реально часу для того, щоб користувач завчасно відстежував ситуацію.


  Робоче вікно програми дуже просте, на ньому ви побачите прогнозований час роботи вашого диска, оцінку його стану, скільки часу він вже пропрацював і так далі. Для оновлення даних звіту служать відповідні клавіші внизу.

  Програма SSDReady

  Діагностика SSD також може бути здійснена за допомогою програми SSDReady, створеної спеціально для моніторингу стан вашого SSD-диска, оцінки потенційної тривалості його роботи та іншої відповідної статистики. Вона веде облік обсяг щодня записуваних і зчитувальних даних з диска, вимагає своєї перманентної роботи на задньому фоні і є хорошим варіантом у перевірці SSD диска на помилки і загальну працездатність.


  Перевіряємо, скільки буде працювати SSD


  Програма DiskCheckup

  У тестуванні жорсткого диска SSD на швидкість і працездатність, нам може також допомогти утиліта DiscCheckup, що дозволяє моніторити S. M. A. R. T атрибути окремого жорсткого диска. Як і у випадку вищеописаних програм, дана програма показує статистику жорсткого диска, що дозволяє відстежити стан працездатності останнього. Функціонал даного продукту, по суті, не відрізняється від описаних вище програм.


  Діагностуємо стан SSD


  Програма HDDScan

  HDDScan – вільна утиліта для діагностики жорстких дисків (RAID, Flash USB, також підтримуються цікавлять нас SSD). Дана програм може бути зручним і зручніше інструментом у питанні «як перевірити SSD на наявність помилок», вона здійснює пошук помилок на вінчестері (bad-блоків і секторів), підтримує демонстрацію S. M. A. R. T атрибутів і зміна деяких HDD параметром (ААМ, APM і так далі). Даний продукт може бути використаний для регулярного «тесту здоров'я» вашого диска і запобігання його деградації, ви зможете уникнути втрати потрібних вам файлів створюючи, коли це необхідно, відповідні бекапи.


  Скріншот сканування HDDScan


  Збільшуємо швидкість жорсткого диска SSD в 10 разів [відео]

  Відповіддю на питання про те, як тестувати SSD диск на помилки і працездатність, стане використання низки спеціальних діагностичних програм, описаних мною трохи вище. Більшість з них має досить простим функціоналом, що дозволяє в реальному часі відстежувати стан вашого SSD-диска і, при необхідності, виконувати його додаткову перевірку. Якщо ви є щасливим володарем таких дисків, тоді скористайтеся функціоналом однієї з описаних програм для регулярного моніторингу стану вашого пристрою, це дозволить своєчасно відслідковувати його стан і уберегти ваші файли від небажаних втрат.