Як перезавантажити комп'ютер або ноутбук з допомогою клавіатури - все про комп'ютери


Будь-які функції операційної системи можна задіяти без використання мишки і функція перезавантаження комп'ютера не виняток. У цій статті ви дізнаєтеся кілька способів за допомогою яких можна перезавантажити комп'ютер чи ноутбук тільки за допомогою клавіатури.


Спосіб № 1. Комбінація клавіш ALT F4.

Більшості користувачів відомо, що комбінація клавіш ALT-F4 використовується для закриття програм. Але, далеко не всі знають, що цю ж комбінацію клавіш можна використовувати для вимикання або перезавантаження комп'ютера.

Робиться це дуже просто. Натискаємо комбінацію клавіш ALT-F4 до тих пір, поки не закриємо всі запущені програми. Після того, як запущених програм не залишиться ще раз натискаємо ALT-F4. В результаті на екрані з'явиться вікно з пропозицією вимкнути комп'ютер.

Якщо ви хочете вимкнути комп'ютер, то просто натисніть Enter, якщо ж вам потрібно виконати перезавантаження, то натисніть на стрілку вниз на клавіатурі, натисніть «Перезавантаження» і після цього натисніть Enter.

Це найшвидший і простий спосіб перезавантажити комп'ютер або ноутбук з допомогою клавіатури. Даний спосіб працює на будь-якої версії операційної системи Windows і його буде достатньо для будь-яких ситуацій, але, на всяк випадок розглянемо ще кілька варіантів.

Спосіб № 2. Виконання команди Shutdown.

При необхідності можна перезавантажити комп'ютер за допомогою команди Shutdown. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows-R, у вікні, введіть команду «shutdown /r /t 0» і натисніть на клавішу вводу. Виконання цієї команди буде перезавантажити систему негайно.

Якщо ж виконати команду «shutdown /r», то перезавантаження системи відбудеться через 1 хвилину.

Спосіб № 3. Комбінація клавіш CTRL-ALT-DEL або меню ПУСК.

Також для перезавантаження комп'ютера або ноутбука на операційній системі Windows можна використовувати комбінацію клавіш CTRL-ALT-DEL. Якщо у вас Windows 7 або більш нова версія Windows, після натискання CTRL - ALT-DEL з'явиться заставка з декількома функціями. Тут потрібно використовувати стрілки і клавіші TAB для того щоб натиснути на кнопку вимикання і перезавантажити комп'ютер.

Якщо у вас Windows XP, то після натискання CTRL-ALT-DEL з'явиться «Диспетчер завдань». У ньому є меню «Завершення роботи», яке можна відкрити з допомогою стрілок і клавіші TAB. За допомогою цього меню можна вимкнути або перезавантажити комп'ютер.

Крім цього, ви можете перезавантажити комп'ютер за допомогою меню ПУСК. Для цього натисніть клавіші Windows на клавіатурі та з допомогою стрілок і клавіші TAB натисніть на кнопку «Завершення роботи».