Для чого потрібен файл hosts в Windows 7 - комп'ютерна діагностика
Зміст статті:

 • 1 Призначення hosts
 • 2 Формат файлу
 • 3 Як відновити hosts
 • 4 Редагування hosts
 • 5 Користь і шкода від змін hosts

 • Призначення hosts

  За допомогою цього файлу можна встановити відповідність між іменами доменів і їх IP-адреси. У загальному випадку це визначає відповідність служба (сервер DNS, але якщо цю службу потрібно «обійти», тобто задати нестандартне (іноді корисне, а іноді й шкідливе) відповідність, то вдаються до його завданням у файлі hosts. Цей системний об'єкт з'явився разом з появою інтернету, коли служба DNS ще не існувала, і був єдиним способом вказати для Windows відповідність між символьним ім'ям сайту і його фізичним мережевою адресою.

  Формат файлу

  Даний файл є системним і розташовується в системному розділі диска в папці Windows\System32\drivers\etc\. За своїм форматом це звичайний текстовий файл з ім'ям hosts, але без розширення імені. Він складається з текстових рядків і може бути відредагований будь-яким редактором текстів. Кожна його рядок може бути або коментарем (у цьому випадку її першим символом є #), або завданням відповідності, мають формат . Між адресою та ім'ям повинен бути один або більше прогалин. Наприклад, рядок 102.54.81.91 rh.com пов'язує хост rh.com з його адресою 102.54.81.91. Під час установки Windows 7 формує стандартний вміст цього документа, має вигляд:


  Як відновити hosts

  Іноді може виникнути ситуація, коли потрібно відновити початковий стан цього файлу. Вона може виникнути або після його випадкового видалення або перекручування, або в результаті впливу шкідливих програм. Відразу ж слід сказати, що для доступу до цього файлу (в тому числі і при його відновленні) потрібні права адміністратора. Вміст же його можна сформувати вручну в редакторі текстів або завантажити з інтернету.

  " Редагування hosts

  Зрозуміло, що для того, щоб правити hosts, потрібно володіти правами адміністратора. Редагувати його можна будь-яким редактором текстів. В якості прикладу використаємо стандартний Блокнот, який завжди встановлюється в Windows 7. Запустити його можна двома способами - з командного рядка і прямим викликом Блокнота:

 • Запуск Блокнота з командного рядка. Потрібно виконати «Пуск» - «Стандартні» - «Командний рядок» (права кнопка миші – «Запуск від імені адміністратора»). Відкриється вікно для введення командного рядка, в якому необхідно набрати notepad C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts. З'явиться вікно Блокнота з вмістом файлу.
 • Прямий виклик Блокнота. Потрібно пройти по шляху, вказаному для випадку командного рядка, тільки замість «Командний рядок» потрібно вказати «Блокнот». З'явиться порожнє вікно блокнота. Через пункт меню «Файл» потрібно дістатися до папки etc і відкрити її. Якщо вона не покаже імені hosts, то його потрібно ввести вручну в полі «Ім'я файлу» в нижній частині вікна Блокнота.
 • Після будь-яких змін цього документа обов'язково слід перезавантажитися, інакше його нове вміст не буде відомо Windows 7, оскільки воно стає відомим тільки під час перезавантаження.


  Користь і шкода від змін hosts

  Корисними змінами цього файлу можна вважати, наприклад, такі:


 • Завдання відповідності IP-адреси і домену з метою прискорення звернення до сайту за рахунок обходу DNS-сервера.
 • Зміни з метою блокування доступу до певного сайту, наприклад, для блокування перевірки автентичності Windows або наявності оновлень якої-небудь програми. Для цього в якості IP-адреси вказується 127.0.0.1, що операційна система сприймає, як звернення до даного комп'ютера, а не до реального сайту.
 • для Зміни «оголошення» цього комп'ютера локальним сервером, так як служба DNS про нього нічого не знає. Зрозуміло, що для цього IP-адреса має бути статичним.
 • Hosts – головна мішень для більшості шкідливих програм. Існує два основних, можна сказати «класичних», способу зміни цього файлу, до яких вдаються зловмисники з метою отримати з цього для себе вигоду. Це такі зміни:

 • Блокування доступу до серверів антивірусних програм, щоб комп'ютер не зміг скачати таку програму або оновлення баз синдромів вірусів. Наприклад, якщо в результаті дії вірусу або трояна в hosts з'явиться рядок вигляду «127.0.0.1 esetnod32.ru», то будь-які спроби зайти на сайт з цим антивірусом будуть блокуватися.
 • Підміна реального адреси сайту, прописаного на DNS-сервері, на підроблений. Припустимо, шкідливий додаток, проникшее на комп'ютер, пропише в цьому файлі рядок «91.81.71.61 vk.com», де вказано адресу комп'ютера автора цієї програми. Це робиться з метою, щоб спроби зайти на улюблений сайт приводили до обігу на сервер зловмисника, інтерфейс якого повністю повторює свого реального двійника, але використовується для збору конфіденційної інформації про користувачів сайту, наприклад, їх логінів і паролів.
 • Тому при будь-яких підозрах на наявність в системі вірусів слід в першу чергу перевірити стан цього файлу, і саме тому багато антивірусні програми невпинно проводять моніторинг його стану і сповіщають користувача про всі спроби його зміни.