Як запустити Windows 10 в безпечному режимі - все про комп'ютери


Після оновлення до Windows 10, багато користувачів запитують, як запустити Windows 10 в безпечному режимі. Справа в тому, що в Windows 10 не працює старий спосіб запуску безпечного режиму. У Windows 10 не можна просто натиснути клавішу F8 і вибрати безпечний режим.

Навіщо було забирати такий простий та звичний спосіб запуску безпечного режиму не ясно. Але вибирати не доводиться. Треба використовувати те, що нам пропонує корпорація Microsoft.


У даній статті ми опишемо три способи запуску безпечного режиму в операційній системі Windows 10. Перші два способи можна використовувати в тих випадках, коли Windows 10 ще завантажується. Тобто ви можете завантажитися і виконати деякі дії всередині системи. Третій спосіб – для тих випадків, коли система настільки пошкоджена, що відмовляється завантажуватися в звичайному режимі роботи.


Як запустити Windows 10 в безпечному режимі з допомогою MSCONFIG

Якщо ваш комп'ютер все ще завантажується, то найпростіший спосіб запустити Windows 10 в безпечному режимі буде утиліта «Конфігурація системи», також відома як MSCONFIG. Для того щоб скористатися цим способом натисніть комбінацію клавіш Windows R і у вікні, введіть команду MSCONFIG.

Після виконання даної команди повинно відкритися вікно «Конфігурація системи». В даному вікні потрібно перейти на вкладку «Завантаження» і активувати функцію «Безпечний режим».

Після цього закрийте вікно «Конфігурація системи» натисканням на кнопку «Ok» і перезавантажте комп'ютер. В результаті цих нескладних маніпуляцій Windows 10 повинна запуститься в безпечному режимі. Для того щоб відключити запуск в безпечному режимі потрібно ще раз зайти в MSCONFIG і відключити цю функцію.


Як запустити Windows 10 в безпечному режимі з допомогою командного рядка

Ще один спосіб запуску Windows 10 в безпечному режимі це командний рядок. Відкрийте меню Пуск і введіть пошуковий запит «CMD» або «Командний рядок». Після чого клікніть по «Командного рядка» правою кнопкою мишки і виберіть пункт меню «Запуск від імені адміністратора».

Після цього перед вами відкриється «Командний рядок з правами адміністратора. Тепер вам потрібно виконати команду «bcdedit /set globalsettings advancedoptions true» і перезавантажити комп'ютер.

Після перезавантаження комп'ютера на екрані з'явиться меню зі списком всіх можливих режимів роботи Windows 10. За допомогою цього меню ви зможете запустити Windows 10 в безпечному режимі.

Для того щоб відключити відображення даного меню потрібно ще раз зайти в «Командний рядок з правами адміністратора і виконати команду «bcdedit /deletevalue globalsettings advancedoptions».


Як запустити Windows 10 в безпечному режимі якщо ваш комп'ютер за завантажується

Якщо Windows 10 не завантажується, то скористатися вищеописаними способами запуску безпечного режиму не вийде. В цьому випадку вам знадобиться завантажувальний диск (або завантажувальна флешка з Windows 10.

Завантажити з завантажувального диска. На першому екрані вам буде запропоновано вибрати мову та інші регіональні параметри. Тут просто натискаємо на кнопку «Далі».

Після цього з'явиться вікно з пропозицією встановити операційну систему. В цьому вікні потрібно натиснути на кнопку «Відновлення системи». Ця кнопка знаходиться в самому низу вікна.

Після цього переходимо в розділ «Діагностика».

Потім відкриваємо підрозділ «Додаткові параметри».

Після чого відкриваємо " командний рядок.

Після цього на екрані повинно з'явитися вікно Командного рядка». Тут потрібно ввести команду, про яку ми вже говорили вище. Тому вводимо команду «bcdedit /set globalsettings advancedoptions true» і чекаємо, поки не з'явиться повідомлення про успішне виконання операції. Далі просто закриваємо «Командний рядок».

Після закриття командного рядка натискаємо на кнопку «Продовжити».

Далі комп'ютер повинен перезавантажитися і на екрані з'явиться вже знайоме нам меню з режимами роботи Windows 10. Тут просто вибираємо потрібний нам варіант безпечного режиму.

Як і попередньому способі, відключення даного меню виконується за допомогою команди «bcdedit /deletevalue globalsettings advancedoptions».