Гібернація що це таке - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Впевнений, безліч користувачів неодноразово стикалися з терміном «гібернація», багато використовують зазначений режим в роботі своїх ПК, але є частина користувачів, яка смутно уявляє, що це означає path і для чого воно потрібно. В першу чергу для таких читачів і спрямований даний матеріал, в якому я розповім, що це таке гібернація, для чого застосовується даний режим і яка його специфіка.


Значення терміна гібернація


Зміст статті:

 • 1 Що означає режим гібернації
 • 2 Що це Гібернація?
 • 3 Як задіяти режим гібернації
 • 4 Чому не працює гібернація
 • 5 Гібернація і сон в чому різниця
 • 6 Що таке Hibernation? [відео]

 • Що означає режим гібернації

  Так що позначає гібернація? Англійське «сплячка» перекладається на російську мову як «зимова сплячка».


  Гібернація являє собою режим енергозбереження комп'ютера, при якому вміст оперативної пам'яті спочатку зберігається на жорсткий диск, а потім комп'ютер вимикається.

  При наступному включенні комп'ютера збережені дані знову завантажуються в систему, і перед користувачем постає комп'ютер у тому стані, в якому він був до переходу в режим «сну».

  Режим гібернації de facto з'явився в ОС Віндовс починаючи з Віндовс XP (хоч XP він і називався трохи інакше), нині ж він є тривіальним інструментом роботи ПК (особливо це стосується ноутбуків), дозволяючи ефектно економити електроенергію і зберігати потужності комп'ютера.


  Ноутбук в режим гібернації


  це Гібернація?

  У відповіді на питання «що таке гібернація?» не можна обійти увагою і специфіку даного режиму. При переході в режим гібернації комп'ютер зазвичай задіює частина жорсткого диска, приблизно дорівнює об'єму оперативної пам'яті вашого комп'ютера. Тому, при плануванні роботи з режимом, необхідно це враховувати і зарезервувати під режим гібернації відповідне вільне місце на вашому вінчестері.


  При виключенні зберігаються дані записуються комп'ютером файл «hiberfil.sys». Після збереження даних комп'ютер вимикається, перестаючи споживати електроенергію. Середній час відновлення системи при виході з режиму «Сну» - від десяти секунд до кількох хвилин (на моєму ноутбуці вистачає 10-20 секунд). Цим він відрізняється від режиму сну, вихід з якого проходить значно швидше (пара секунд).


  Файл hiberfil.sys у Віндовс


  Як задіяти режим гібернації

  Якщо вас цікавить включення режиму глибокого сну, то все досить просто. Достатньо натиснути на клавішу «Пуск», потім натиснути на стрілочку праворуч від опції «Завершення роботи» і вибрати пункт «глибокого сну».


  Включаємо енергозберігаючий режим


  Якщо ж вас цікавить, чи підтримує ваша система режим гібернації, тоді натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть cmd і натисніть enter. У що з'явилася командному рядку наберіть powecfg/a, і натисніть «Enter», ви побачите список всіх наявних (доступних) сплячих режимів на вашому ПК.

  Якщо він у вас з якихось причин не активний, то для активації режиму сну запустіть командний рядок режиму адміністратора (натисніть на клавішу «Пуск», в рядку пошуку введіть cmd, зверху в списку програм з'явиться cmd, натисніть на неї правою клавішею миші та виберіть «Запуск від імені адміністратора»). У що з'явилася командному рядку наберіть:

  powercfg /h on

  Якщо захочете вимкнути, тоді наберіть:

  powercfg /h off

  Чому не працює гібернація

  Якщо в меню «Пуск» у вас відсутній гібернація, і ви задумалися над тим, чому не працює гібернація на вашому ПК, то причини можуть бути наступними:

 • На жорсткому диску вашого комп'ютера недостатньо вільного місця для роботи режиму сну (звільніть більше вільного місця);
 • Відеокарта вашого комп'ютера не підтримує цей режим (рекомендується встановити для неї найсвіжіші драйвера);
 • казанный режим відключений в БІОС (необхідно зайти в БІОС і включити);
 • Задіяний гібридний сплячий режим (поєднує режими сну і глибокого сну), при гібридному режимі режим глибокого сну зазвичай не активний.
 • Тепер ви розумієте, що це таке гібернація, яка її специфіку, і які можуть бути причини збоїв у її роботі. А тепер перейдемо до питання про те, у чому відмінність між сном і гибернацией.

  Гібернація і сон в чому різниця

  Якщо вас цікавить, у чому різниця між сном комп'ютера і гибернацией, то відмінності в наступному:

 • Режим сну схожий на стан, коли ви натиснули кнопку «Пауза» на DVD-програвачі. Всі дії на комп'ютері припинені, різні документи і програми залишаються в пам'яті, а сам комп'ютері переведений в режим зниженого енергоспоживання (при цьому залишаючись цілком працюючим). Для виходу з режиму сну достатньо натискання на будь-яку клавішу, а сам вихід з режиму сну займе всього пару секунд часу;
 • В режимі сну замість того, щоб залишити запущені файли в пам'яті (як в режимі сну), комп'ютер зберігає їх поточний стан на жорсткий диск і відключається. Таким чином, в режимі сну ПК практично не споживає електроенергії, що досить зручно у випадках, коли ви не плануєте користуватися ПК тривалий період, і при цьому не хочете закривати свої активні додатки та документи;
 • Існує також третій, «гібридний режим, який поєднує можливості режиму сну і сну для стаціонарних комп'ютерів (desktop). Даний режим поміщає документи та активні програми в пам'ять, так і на жорсткий диск, а потім переводить ПК в режим зниженого енергоспоживання. Даний режим ефективно використовувати при раптових відключення електроенергії, адже в такому режимі дані записуються не тільки пам'ять, а й на жорсткий диск. Коли ж подача електрики відновиться, Віндовс легко відновить свій попередній стан з жорсткого диска (якщо дані в пам'яті не збереглися). «Гібридний сон» вважається найбільш практичним і безпечним видом сну для вашого комп'ютера.


  Сплячий режим на ноутбуці


 • Що таке Hibernation? [відео]

  Вище мною було дано розгорнуту відповідь на питання про те, що це гібернація, яка специфіка її роботи, і в чому відмінність Hibernation від режиму сну. Рекомендується застосовувати даний режим в ситуації, коли вам необхідно відійти від ПК на тривалий час, і при цьому не бажано закриття діючих в той момент програм і документів. У такій ситуації режим гібернації стане оптимальним вибором для вашого комп'ютера, дозволивши як ефективно зберегти його стан, так і уникнути непотрібних витрат електроенергії.

  Рекламний блок