Як підключити жорсткий диск від комп'ютера до ноутбука - все про комп'ютери

Рекламний блок

Не рідко виникає необхідність підключити жорсткий диск від комп'ютера до ноутбука, наприклад, для того щоб скопіювати якісь дані. У даній статті ми розповімо про те, як можна реалізувати таке підключення і що для цього необхідно.


Трохи теорії про підключення жорстких дисків до комп'ютера і ноутбука

Багато користувачів вважають, що жорсткі диски для настільних комп'ютерів та ноутбуків як принципово відрізняються один від одного. Насправді це не так. Єдиною відмінністю цих дисків є їх розмір. Для установки в ноутбуки використовуються 2.5 дюймові жорсткі диски, а для установки в настільні комп'ютери 3.5 дюймові диски.

В іншому сучасні жорсткі диски для настільних комп'ютерів і ноутбуків абсолютно однакові. Вони навіть підключаються до материнської плати однаково.

і в тому І в іншому випадку використовується SATA інтерфейс, що включає в себе 7-контактний кабель для обміну даними з материнською платою і 15-контактний кабель для підключення живлення від блоку живлення.

Способи підключення жорсткого диска від комп'ютера до ноутбука

Але, оскільки на ноутбуці є тільки один порт, то просто так підключити жорсткий диск настільного комп'ютера до ноутбука не вийде, на ноутбуці просто немає вільних портів SATA. Тому в тих випадках, коли виникає необхідність в підключенні другого жорсткого диска до ноутбука використовують SATA перехідник з USB.

Такі перехідники можуть виглядати абсолютно по-різному. Наприклад, бувають компактні перехідники, які представляють із себе невелику коробку, у якій з одного боку USB кабель, а з іншого SATA порт для підключення до жорсткого диска.

Більш поширені перехідники у вигляді коробки, в яку вставляється жорсткий диск і до якої підключається USB кабель. Зазвичай такі перехідники називають «Кишеню» або «Бокс».

Також бувають док-станції, до яких можна підключити один або кілька жорстких дисків від комп'ютера. Такі док станції можуть підключатися до ноутбука через USB або за допомогою інших інтерфейсів.

Зазвичай док-станції надають більше можливостей, ніж звичайні перехідники, але і коштують вони помітно більше. Тому покупка док-станції для жорстких дисків виправдана тільки в тому випадку, якщо вам потрібно регулярно підключати жорсткі диски від комп'ютера до ноутбука.

Рекламний блок