Як встановити дисковод - все про комп'ютери

загрузка...

Дисковод або привід оптичних дисків це пристрій, призначений для запису і читання інформації з оптичних дисків. Із-за своєї конструкції, дисковод має безліч обертових і рухомих деталей. Ці деталі, що швидко зношуються, тому рано чи пізно будь-який пристрій виходить з ладу. У даній статті ми розповімо про те, як встановити дисковод, у випадку поломки.


Крок № 1. Повністю обесточьте комп'ютер.

Перед тим як щось робити, необхідно повністю знеструмити комп'ютер. Це збереже вам життя і захистить внутрішні компоненти комп'ютера від поломки.

Крок № 2. Зніміть бічні кришки системного блоку.

Для того щоб демонтувати або встановити дисковод нам потрібен доступ до системного блоку з обох сторін. Тому необхідно зняти обидві бічні кришки. Як правило, ці кришки фіксуються за допомогою чотирьох гвинтів.

Крок № 3. Зніміть старий дисковод.

Дисководи встановлюються в 5.25 дюймові відсіки системного блоку (верхні великі відсіки). У системному блоці таких відсіків кілька. Тому ви можете встановити кілька дисководів відразу. Але, найчастіше, в комп'ютер встановлюють один дисковод. Цей варіант ми і розглянемо в нашій статті.

Якщо в комп'ютері вже є пристрій, який ви хочете замінити, то вам необхідно відключити від нього кабелі і відкрутити фіксують його гвинти. Як правило, дисковод фіксується за допомогою чотирьох гвинтів (по два гвинти з обох сторін системного блоку). Якщо в системному блоці немає дисковода, то цей крок можна пропустити.

Після того як ви відключили кабелі і відкрутити гвинти можна приступати до зняття старого дисководу. Дисковод потрібно трохи підштовхнути назовні системного блоку, після чого акуратно витягнути його, взявшись рукою за його передню частину.

Не потрібно намагатися проштовхнути дисковод всередину системного блоку, у вас нічого не вийде. Дисковод виходить тільки назовні.

Крок № 4. Виберіть дисковод.

Отже, тепер ми підійшли до найголовнішого питання: як встановити дисковод. Після того як ви звільнили місце в 5.25 дюймовому відсіку акуратно введіть новий пристрій системний блок. Також як і у випадку зняття дисковода, це робиться з зовнішнього боку системного блоку (з боку передньої частини).

Після того як ви вставили в дисковод комп'ютера його потрібно зафіксувати за допомогою чотирьох гвинтів (по два гвинти з кожної сторони дисковода).

Крок № 5. Підключіть пристрій.

Всі сучасні дисководи підключаються за допомогою SATA кабелів. Це треба враховувати, якщо ви купуєте пристрій для старого комп'ютера. В цьому випадку потрібно переконатися, що ваш комп'ютер підтримує SATA інтерфейс.

Для сучасних комп'ютерів підключення за допомогою SATA не створює жодних проблем. Все що вам потрібно зробити, це увіткнути вузький SATA кабель в дисковод і материнську плату, а також підключити живлення від блоку живлення за допомогою широкого SATA кабелю. Після цього підключення диска до комп'ютера можна вважати завершеним.

Крок № 6. Закрийте бічні кришки і включіть комп'ютер.

Закрийте бічні кришки комп'ютера і зафіксуйте їх за допомогою гвинтів в задній частині системного блоку. Після цього можна підключати живлення і включати комп'ютер.

загрузка...
загрузка...