Як дізнатися яка відеокарта стоїть на ноутбуці - все про комп'ютери

Рекламний блок

Ноутбуки можуть оснащуватися як вбудованою відеокартою, так і дискретної. Крім цього відеокарти в ноутбуках можуть бути від Nvidia або AMD, а ще відеокарти в ноутбуках бувають як ігрові, так і звичайні. Загалом, різноманітність відеокарт для ноутбуків мало чим поступається різноманітністю відеокарт для настільного комп'ютера. У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися яка відеокарта стоїть на ноутбуці.

Спосіб № 1. Дізнаємося інформацію про відеокарту, яка стоїть на ноутбуці за допомогою Диспетчера пристроїв.

Якщо ви хочете дізнатися, яка відеокарта стоїть на ноутбуці, то ви можете скористатися «Диспетчер пристроїв».


Для того щоб відкрити «Диспетчер пристроїв» відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Система і безпека», а потім в підрозділ «Система». Після цього перед вами відкриється вікно «Перегляд основних відомостей про вашому комп'ютері. У вікні потрібно натиснути на посилання «Диспетчер пристроїв».

Також ви можете запустити Диспетчер пристроїв за допомогою пошуку в меню Пуск або на стартовому екрані (якщо ви використовуєте Windows 8). Просто відкрийте меню Пуск (або стартовий екран) і введіть в пошук «Диспетчер завдань». Після цього операційна система запропонує вам відкрити цю програму.

В крайньому разі, для відкриття «Диспетчера завдань» можна скористатися меню «Виконати». Натисніть комбінацію клавіш Win R і після того, як відкриється вікно «Виконати» і введіть команду «devmgmt.msc» і натисніть enter.

У вікні «Диспетчер завдань» ви побачите список встановленого обладнання. Для того щоб дізнатися яка відеокарта стоїть на ноутбуці ви повинні знайти і відкрити розділ «Відеокарти».

Там буде вказана назва відеокарти, встановленої на вашому комп'ютері.

Спосіб № 2. Дізнаємося інформацію про відеокарту, яка стоїть на ноутбуці за допомогою сторонніх програм.

Недоліком попереднього способу є те, що ви можете дізнатися тільки назва відеокарти, яка стоїть на ноутбуці. Якщо ви хочете отримати всю можливу інформацію про відеокарту, то вам потрібно використовувати сторонні програми. Однією з кращих програм для отримання інформації про відеокарту є безкоштовна програма GPU-Z.

З допомогою програми GPU-Z ви зможете дізнатися яка відеокарта стоїть на ноутбуці, а також отримати всю технічну інформацію, а також інформацію з температурних датчиків, розташованих на відеокарті.

Рекламний блок