Як очистити кеш в браузері - все про комп'ютери


Основне завдання браузера це завантаження і відображення веб-сторінок. І чим швидше браузер справляється з цим завданням, тим краще. З метою підвищення швидкості завантаження сторінок всі сучасні веб-браузери використовують кеш. Кеш – це тимчасові файли, які були завантажені разом з веб-сторінками. Це можуть бути картинки, відео або музика. Браузер зберігає ці файли, для того щоб використати пізніше, при завантаженні веб-сторінок. Такий підхід дозволяє значно зменшити обсяг даних, які доводиться завантажувати з інтернету. В результаті швидкість роботи браузера значно зростає.


Проте іноді кеш може створювати проблеми. Наприклад, користувач хоче отримати оновлені дані з інтернету, а браузер зрадницьки підсовує раніше завантажені і збережені файли. У таких випадках необхідно очистити кеш. У даному матеріалі ми розповімо про те, як очистити кеш в браузері.

Як очистити кеш в браузері Google Chrome

Для того щоб очистити кеш Google Chrome необхідно відкрити головне меню програми і відкрити пункт «Налаштування».

У вікні потрібно натиснути на посилання «Показати додаткові параметри». Дана посилання знаходиться в нижній частині вікна. Після того, як відкриються додаткові параметри, вам слід натиснути на кнопку «Очистити історію».

Після цього перед вами відкриється вікно «Очистити історію». Тут необхідно активує функцію «Зображення та інші файли, збережені в кеші».

Також у цьому вікні можна вибрати часовий відрізок, дані за який потрібно видалити. За замовчуванням використовується значення «за весь час». Для того щоб застосувати настройки закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Очистити історію».

Як очистити кеш в браузері Mozilla Firefox

Очистити кеш в браузері Mozilla Firefox ще простіше, ніж в Google Chrome. Все, що потрібно зробити, це натиснути на кнопку «Firefox» в лівому верхньому куті і вибрати «Журнал – Стерти недавню історію».

Після цього перед вами відкриється вікно «Видалення недавньої історії». Тут потрібно включити функцію «Кеш».

Щоб зберегти результат і очистити кеш Firefox закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Очистити зараз».

Як очистити кеш в браузері Opera

Для того щоб очистити кеш в браузері Opera потрібно натиснути на кнопку «Opera» і в контекстному меню вибрати пункт «Історія».

Далі потрібно натиснути на кнопку «Очистити історію відвідувань».

Після цього перед вами відкриється вікно «Очистити історію відвідувань», тут потрібно відзначити пункт «Кеш».

Щоб закінчити очищення кешу, закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Очистити історію відвідувань».

Як очистити кеш в браузері Internet Explorer

Щоб очистити кеш в браузері Internet Explorer необхідно відкрити вікно «Властивості оглядача». Це можна зробити кількома способами. Наприклад, ви можете викликати меню браузера і вибрати пункт «Властивості браузера».

Також ви можете натиснути на клавішу Alt і після появи меню у верхній частині вікна, відкрити «Сервіс – Властивості оглядача».

У вікні «Властивості браузера» потрібно натиснути на кнопку «Видалити», яка знаходиться в розділі «Журнал браузера».

Далі відкриється вікно «видалення історії огляду, тут потрібно відзначити функцію «Тимчасові файли Інтернету і веб-сайтів».

Щоб завершити очищення кешу в браузері Internet Explorer закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Видалити».