Як об'єднати комірки в Excel - все про комп'ютери

Рекламний блок

Не рідко при оформленні таблиць в Excel виникає необхідність об'єднати клітинки, наприклад, для того щоб зробити заголовок для вставити довгу рядок тексту. У даній статті ми опишемо два простих способи, як об'єднати комірки в Excel 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016. Крім цього опишемо деякі важливі моменти, з якими користувач може зіткнутися при виконанні даної операції.


Як об'єднати комірки в Excel за допомогою кнопки

найпростіший спосіб об'єднати комірки в Excel це кнопка на вкладці «Головна». Виділіть мишкою клітинки, які ви хочете об'єднати, і натисніть на стрілку вниз поруч із цією кнопкою. Після цього відкриється невелике меню з декількома варіантами об'єднання осередків.

Розглянемо по порядку всі доступні варіанти:

 • Об'єднати і помістити в центрі – при використанні даного варіанту комірки будуть об'єднані, а їх вміст буде поміщено в центр нової об'єднаної комірки. Даний варіант зручно використовувати для створення загального заголовка для декількох стовпців.
 • Об'єднати за рядками – об'єднує кожну виділену рядок в окрему клітинку.
 • Об'єднати комірки – просте об'єднання всіх виділених комірок.
 • Скасувати об'єднання комірок – роз'єднує всі виділені комірки, повертаючи їх у початковий вигляд.
 • Якщо у вас Word 2003, кнопка для об'єднання осередків повинна знаходитися на просто на панелі інструментів.


  Як об'єднати комірки за допомогою функції Формат комірок

  Також ви можете об'єднати комірки за допомогою функції «Формат ячеек». Для цього потрібно виділити мишкою область, яку ви хочете об'єднати і клацнути по ній правою кнопкою мишки. Після цього на екрані з'явиться контекстне меню. Тут потрібно вибрати пункт меню «Формат ячеек».

  В результаті на екрані з'явиться вікно під назвою «Формат ячеек». У цьому вікні слід перейти на вкладку «Вирівнювання», встановити позначку навпроти опції «Объединение ячеек» та натиснути на кнопку «Ok».


  Об'єднання декількох комірок з даними

  При об'єднанні клітинок є один момент, про який потрібно знати. Якщо ви поєднуєте 2 або більше клітинок, в яких є дані, то в отриманій об'єднаній клітинці буде збережено дані лише з однієї клітинки (верхній лівій або правій верхній клітинці), в той час як дані в інших комірках будуть видалені.

  При спробі виконати таке об'єднання, ви отримаєте попередження про втрату даних. І для того щоб продовжити об'єднання незважаючи на втрату даних потрібно натиснути на кнопку «Ok».

  Рекламний блок