Як пронумерувати сторінки в Word без титульного аркуша - все про комп'ютери


При оформленні текстових документів дуже часто виникає необхідність пронумерувати сторінки. Особливо часто цією функцією користуються учні та студенти, котрим потрібно нумерувати сторінки доповідей, рефератів, курсових і дипломів.

Звичайна нумерація сторінок, як правило, не викликає труднощів. Але, якщо потрібно пронумерувати сторінки без титульного аркуша, то багато користувачів стикаються з проблемою.

У даному матеріалі ми розповімо про те, як пронумерувати сторінки в текстовому редакторі Word без титульного аркуша. Матеріал буде актуальний для всіх сучасних версій Word, включаючи Word 2007, 2010, 2013 і 2016.


Крок № 1. Додаємо номер на всі сторінки документа.

Якщо вам потрібно пронумерувати всі сторінки документа Word, але без титульного аркуша, то перше, що потрібно зробити, це просто додати номер на всі сторінки. У Word 2007, 2010, 2013 і 2016 це робиться дуже просто. Потрібно перейти на вкладку «Вставка» і натиснути на кнопку «Номер сторінки».

В результаті з'явиться меню з декількома пунктами (вгорі сторінки, внизу сторінки, на полях сторінки). У цьому меню виберіть той варіант розміщення нумерації, який вам підходить.

Після того, як ви пронумеровано всі сторінки документа Word, вам залишиться тільки прибрати нумерацію з титульного аркуша. Про те, як це робиться, ви дізнаєтеся з наступних кроків.

Крок 2. Прибираємо нумерацію з титульного аркуша.

Тепер, можна прибрати номер сторінки з титульного аркуша документа Word. Для цього потрібно перейти на вкладку «Розмітка сторінки», а там натиснути на кнопку «Параметри сторінки». Ця кнопка має невеликий розмір і знаходиться праворуч від напису «Параметри сторінки».

Якщо не виходить знайти кнопку «Параметри сторінки», то просто клацніть два рази по лінійці документа.

Так чи інакше, ви відкриєте вікно «Параметри сторінки». В даному вікні є блок налаштувань, який називається «Розрізняти колонтитули», а під ним дві опції, «Колонтитули парних і непарних сторінок» і «Колонтитули першої сторінки». Для того щоб пронумерувати сторінки без титульного аркуша вам потрібно встановити позначку навпроти другої опції Колонтитули першої сторінки). На скріншоті внизу показано, де саме потрібно поставити позначку.

Далі потрібно зберегти налаштування, натиснувши на кнопку «Ок». У результаті у вашому документі Word номер сторінки не буде відображатися на титульному аркуші. Але, на другому аркуші документа, нумерація починається з числа 2. Якщо такий варіант вам підходить, то на цьому можна закінчити. Якщо ж ви хочете, щоб на другому аркуші стояв номер 1, то виконайте дії, описані у наступному кроці.

Крок № 3. Виправляємо нумерацію сторінок.

Якщо ви хочете не тільки у прибрати номер з титульного аркуша, але і почати нумерацію сторінок з числа 2, то вам потрібно повернутися на вкладку «Вставка», знову натиснути на кнопку «Номер сторінки» і в меню вибрати пункт «Формат номерів сторінок».

В результаті перед вами з'явиться вікно «Формат номера сторінок», в якому можна змінити параметри нумерації. Для того щоб на другому аркуші документа Word стояло число 2 вам потрібно включити опцію «Почати з» та ввести число «0». Так як це показано на скріншоті нижче.

Далі зберігаємо налаштування, натиснувши на кнопку «Ок» і отримуємо необхідний результат. Тепер сторінки документа Word пронумеровані без титульного аркуша. При цьому на другому аркуші документа варто номер «2».