змінити дозвіл екрана Windows 10 - все про комп'ютери

Рекламний блок

В операційній системі Windows 10 багато типові операції виконуються не так, як у Windows 7 або Windows Xp. Наприклад, в Windows 10 більше немає звичного вікна з настройками екрану, в якому можна було змінити дозвіл. Тепер дозвіл екрану змінюється іншим способом. У даній статті ми розповімо про те, як змінити дозвіл екрана Windows 10.


Для того щоб змінити дозвіл екрана на Windows 10 потрібно натиснути правою кнопкою миші по робочому столу і вибрати пункт «Налаштування екрану».

Після цього відкриється вікно з налаштуваннями екрану. Тут потрібно натиснути на посилання «Додаткові параметри екрану».

Після цього відкриється вікно зі списком доступних дозволів. Виберіть потрібний дозвіл екрану і натисніть на кнопку «Застосувати».

Після вибору дозволу і натискання на кнопку «Застосувати» з'явиться вікно з пропозицією зберегти або відзначити зміни. Тут просто натисніть кнопку «Зберегти зміни».

Все, ви змінили дозвіл на Windows 10. Потрібно відзначити, що в деяких випадках дозвіл може не змінюватися. Список доступних дозволів може бути сірим і не відкриватися. Це означає, що вам потрібно встановити нові драйвери відеокарти, які підтримують операційну систему Windows 10.

Крім цього, ви можете змінити дозвіл екрана за допомогою драйвера відеокарти. Нижче ми розповімо про те, як це робиться на прикладі драйверів від AMD і Nvidia.


Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10 за допомогою драйверів AMD

Якщо ви використовуєте відеокарту від AMD, то клікніть правою кнопкою миші по робочому столу і виберіть пункт «AMD Catalyst Control Center».

Після цього потрібно натиснути на посилання «Управління робочим столом».

А потім, відкрити посилання «Властивості робочого столу».

Після цього перед вами з'явиться вікно, в якому можна вибрати дозвіл екрана, частоту оновлення, якість передачі кольору, а також інші параметри роботи монітора.

Для того щоб поміняти дозвіл екрану просто виберіть потрібний дозвіл зі списку та натисніть кнопку «Застосувати».


Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10 за допомогою драйверів Nvidia

Для відеокарт Nvidia дозвіл екрану змінюється аналогічним способом. Для початку потрібно відкрити Nvidia Control Center. Це можна зробити, клацнувши правою кнопкою по робочому столу або з допомогою Панелі управління. Після того, як відкрився Nvidia Control Center вам необхідно перейти в розділ «Display – Change resolution» (Екран – змінити дозвіл).

Після вибору дозволу екрану не забудьте зберегти зміни.

Рекламний блок