Як дізнатися яку оперативну пам'ять підтримує материнська плата - все про комп'ютери

Рекламний блок

Об'єм оперативної пам'яті – це одна з основних характеристик будь-якого комп'ютера. Від цього залежить яку кількість програм користувач зможе запустити одночасно без значних втрат продуктивності. Також на продуктивність комп'ютера впливає і швидкість роботи самої пам'яті.

Тому підбір оперативної пам'яті для комп'ютера дуже відповідальний момент. У даному матеріалі ми розповімо про те, як дізнатися, яку оперативну пам'ять підтримує материнська плата і процесор.


Для того щоб дізнатися яку оперативну пам'ять підтримує материнська плата, потрібно зайти на офіційний сайт виробника цієї плати, знайти там потрібну модель і подивитися її характеристики. Якщо ви не знаєте, яка материнська плата у вас зараз встановлена, то отримати цю інформацію можна за допомогою будь-якої програми для перегляду характеристик комп'ютера. Наприклад, можна використовувати безкоштовну програму CPU-Z.

Запустіть CPU-Z на своєму комп'ютері і перейдіть на вкладку Mainboard. Тут в самому верху буде вказаний виробник материнської плати (Manufacturer) і її модель.

Беремо ці дані (виробник материнської плати і модель) та вводимо їх в будь-яку пошукову систему. Після цього потрібно вивчити видачу пошукової системи і перейти на офіційний сайт виробника. Швидше за все, посилання на офіційний сайт буде зверху результатів пошуку.

Після переходу на офіційний сайт виробника ви побачите інформацію про вашій материнській платі. Тут потрібно перейти на сторінку з детальними характеристиками і знайти там інформацію про те, яку оперативну пам'ять підтримує саме ця материнська плата.

Також тут потрібно подивитися який максимальний об'єм оперативної пам'яті, підтримує материнська плата.

Треба зазначити, що вже досить давно, контролер пам'яті вбудовується в процесор, а не північний міст чіпсета. Тому, потрібно перевіряти не тільки те, яку оперативну пам'ять підтримує материнська плата, але і те, яку пам'ять підтримує процесор. Робиться це точно також. Запускаємо CPU-Z і на вкладці CPU дивимося модель процесора.

Після цього вводимо назву процесора в пошукову систему і переходимо на офіційний сайт виробника.

Далі вивчаємо характеристики процесора і шукаємо там згадка про пам'ять, яку підтримує даний процесор.

Там ж дивимося максимальний об'єм оперативної пам'яті, який підтримується вашим процесором.


Висновки і поради щодо підбору оперативної пам'яті для комп'ютера:

  • Для того щоб оперативна пам'ять працювала вона повинна підтримуватися і материнської платою, і процесором. Отримати інформацію про тип оперативної пам'яті (DDR1, DDR2 і т. д) і максимальних частотах можна на офіційному сайті виробника материнської плати і процесора.
  • Об'єм оперативної пам'яті не повинен перевищувати максимальний обсяг вказаний в характеристиках материнської плати і процесора.
  • Оптимальний варіант – оперативна пам'ять з максимальною частотою, підтримуваної і материнської платою і процесором. Однак ви не зобов'язані використовувати саму швидку пам'ять з тих що підтримуються. Якщо хочете заощадити, то ви можете вибрати оперативну пам'ять з більш низькими частотами, і все буде працювати.
  • Якщо ви встановите оперативну пам'ять потрібного типу (DDR1, DDR2 і т. д), але з більш високими частотами, то вона все одно буде працювати, але на максимальній частоті, яку буде підтримувати материнська плата і процесор.
  • Якщо встановити модулі пам'яті з різними частотами, то вони будуть працювати на максимальній частоті самого повільного модуля. Але, в такій ситуації краще уникати.
  • Якщо ви хочете збільшити обсяг оперативної пам'яті бажано вибирати модулі пам'яті з точно такими ж характеристиками, як у тих модулів, що вже встановлені.
  • Рекламний блок