Як дізнатися продуктивність комп'ютера - все про комп'ютери

Рекламний блок

Продуктивність комп'ютера прямо залежить від компонентів, які використовувалися при її складанні. Тому, навіть майже однакові комп'ютери можуть відчутно відрізнятися по продуктивності. У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися продуктивність комп'ютера.

Існує безліч способів вимірювання продуктивності комп'ютера. Найпростішим є – Індекс продуктивності Windows. Починаючи з Windows Vista, операційна система Windows оцінює продуктивність комп'ютера і виставляє оцінку або так званий Індекс продуктивності.


Індекс продуктивності Windows

Для того щоб дізнатися Індекс продуктивності вашого комп'ютера необхідно відкрити Панель управління і перейти в розділ Система й Безпека – /> Система.

У вікні «Система» ви можете дізнатися основні характеристики вашого комп'ютера і операційної системи, а також дізнатися Індекс продуктивності Windows.

На сторінці «Система» зазначено загальний індекс продуктивності комп'ютера. Але, насправді індекс вимірюється для кожного з основних компонентів комп'ютера окремо. Ви можете подивитися, які оцінки отримали компоненти, використовувані у вашому комп'ютері. Для цього клікніть по лінку «Індекс продуктивності Windows» на сторінці «Система».

до Речі, у нас є стаття про оцінку продуктивності Windows 10.

Інші програми для тестування продуктивності комп'ютера

Також існують і інші програми, які можуть виставляти різноманітні оцінки продуктивності комп'ютера. Розглянемо кілька таких програм.

Super PI

Super PI – безкоштовна програма для тестування продуктивності центрального процесора. Програма обчислює число Пі з вказаною точністю і вимірює час, яке знадобиться для виконання цього завдання. Чим швидше комп'ютер впорається з обробкою обчислень, тим вище продуктивність комп'ютера. Програма Super PI працює виключно в одноядерному режимі і дозволяє обчислювати число Пі з точністю від 16 тисяч знаків після коми до 32 мільйонів знаків після коми.

3DMark

3DMark – популярна платна програма для тестування продуктивності. Програма 3DMark тестує продуктивність центрального процесора і відеокарти і виставляє оцінку в балах. Основна орієнтація даної програми – тестування ігрових комп'ютерів. У цій області 3DMark став практично стандартом.

Futuremark PCMark

Futuremark PCMark – платна програма для комплексного тестування комп'ютера від того ж розробника, що і 3DMark. На відміну від 3DMark, яка тестує тільки процесор і відеокарту, дана програма надає користувачеві дані про всіх компонентах системи.

EVEREST

EVEREST – популярна платна програма для отримання інформації про систему. Програма EVEREST включає в себе безліч різноманітних тестів, які дозволяють оцінити продуктивність комп'ютера. Крім цього EVEREST надає користувачеві більше ста сторінок інформації про ваш комп'ютер і операційну систему.

Рекламний блок