Що таке censored - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Багато хто з нас, спілкуючись на інтернет-форумах, дивлячись якусь телепередачу або читаючи художній твір можуть зустрітися зі словом «censored». Зазвичай воно замінює інформацію, яка повинна бути прихована від очей користувача (вух) з різних причин (моральними, політичними, комерційними і іншими). При цьому дане слово пов'язано з широким соціальним феноменом під назвою «цензура», є непорушним атрибутом нашого життя. В даному матеріалі я розповім, що це таке censored, при яких умовах вживається це слово, і як уникнути його поява в наших інтернет-діалогах.


Значення слова censored


Зміст статті:

 • 1 Що це за слово censored?
 • 2 Де використовується Censored в Інтернеті?
 • 3 Як обійти censored
 • 4 Висновок

 • Що це за слово censored?

  У перекладі з англійської мови слово «censored» перекладається як «піддано цензурі».


  Сама цензура зазвичай розуміється як заборона на демонстрацію інформації, яка вважається шкідливою, некоректною, незручним з точки зору влади, ЗМІ, різних соціальних груп, а також окремих особистостей.

  Люди, які здійснюють цензуру, називаються «цензорами». Зазвичай цензори наділені різними формами влади, починаючи від модераторів в інтернет-форумах, вирішують, що можна, а що не можна писати на форумі, і закінчуючи владними цензорами – спеціально уповноваженими людьми, які формують «мейнстрім» матеріалів у ЗМІ, що визначають порядок радіо і телепередач, і пильно стежать за виконанням своїх вказівок.

  Ми зустрічаємося зі значенням слова consored регулярно, починаючи з дитячих років, коли «цензорами» виступають наші батьки, вирішальні що нам можна читати, а що ні, і закінчуючи дорослим життям, коли безліч людей, наділених владою, вирішує, що правильно, а що не правильно, які передачі можна показувати, а які ні, які книги потрібно друкувати, а які заборонити. «Великий брат» з романів Джорджа Оруелла незримо присутній у нашому житті, виявляючи себе за допомогою безлічі зовнішніх обмежень, іноді досить сильно сковують свободу нашої особистості.


  Новини піддані цензурі - цензори не хочуть, щоб ви їх бачили


  Де використовується Censored в Інтернеті?

  Що таке consored? Таким чином, слово «censored» є терміном-замінником будь-якої непрошедшей цензуру інформації. Досить часто ми можемо бачити його на інтернет-форумах, коли движок форуму налаштований веб-майстром на автоматичну заміну лайок, матів та інших инвективных виразів на слово «censored» (так звана функція «антимат»). Зазвичай слово «censored» замінює не все речення, а лише конкретне нецензурне слово, даючи, таким чином, можливість читачеві за загальним змістом пропозиції здогадатися, що мав на увазі автор.


  Також ясно, що це слово consored може замінювати собою матеріали порнографічного характеру, фото з неповнолітніми і так далі, коли конкретна частина фотографії (або вся фотографія) може бути прихована від глядацьких очі великим написом «Censored», чорним прямокутником і так далі.


  Наочний приклад подібної картинки


  Крім перерахованого, зазначеним словом також можуть закриватися матеріали, на які є авторські права, доступ до яких обмежений їх автором.

  Протилежністю розглянутого мною слова часто є слово «uncensored» (не цензурировано, без цензури), часто підкреслюючи відкритий, вільний, не редагований характер демонструється користувачу інформації.


  Американське реалістичне шоу «Jersey Shore» декларує відсутність цензури


  Як обійти censored

  Часто користувачі виступають проти заміни їх фраз словом «censored». У такому випадку рекомендується використовувати так званий «Езопова мова» (мова іносказань), коли замінюючи часом різке вираження більш м'якими словами (евфемізмами), користувач отримує можливість донести свою думку до адресата без застосування до її словами елементів цензури.

  В інших випадках можна скористатися способами передачі інформації, де цензура не активна і слово «censored» не зустрічається (особисті повідомлення, месенджери, немодеровані форуми, форуми, де можна різкості і так далі).

  Гідним вибором може стати «самоцензура» - це свідоме самообмеження дозволяє нам залишатися в рамках традиційних моральних норм. Вона дозволяє уникнути використання автором потенційно неприйнятною для багатьох інформації, а її застосування безпосередньо залежить від рівня авторської рефлексії.


  Обходимо інструменти цензури


  Висновок

  У даному матеріалі ми розібралися з тим, що означає consored, розглянули в яких умовах застосовується дана лексема, і як її уникнути. Зазвичай використання цього слова пов'язано з дією цензури, і реалізується за допомогою заміни ненормативної, образливою, що порушує права користувача лексики на розглянуте мною слово. Застосування «censored» може бути виправданим з точки зору регулювання людських взаємин, коли необхідно витримати коректність і тактовність комунікації, уникнути конфліктів, зберегти приязність і доброзичливість спілкування між людьми.

  Рекламний блок