Як очистити комп'ютер від сміття і прискорити його роботу - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


У цій статті я розповім, як за допомогою програми очистити комп'ютер від сміття і прискорити його роботу, познайомлю читача з кількома такими програмами і поясню, як їх використовувати. Багато хто з нас хотіли б, щоб наші комп'ютери завжди працювали стабільно, швидко та надійно. А особливо це стосується користувачів сучасної операційної системи Windows 10, яка, на жаль, не позбавлена різних збоїв, сміття, гальм та інших подібних недоліків. Для усунення останніх доцільно використовувати функціонал спеціальних програм, призначених для оптимізації роботи Windows 7, 8, 10 позбавлення від різного роду помилок.


Програми для оптимізації роботи комп'ютера


Зміст статті:

 • 1 Що повинна виконувати програма для очищення комп'ютера від сміття і прискорення роботи ЦП
 • 2 Кращі програми для оптимізації комп'ютера Windows 7, 8, 10
 • 3 iolo System Mechanic - чистить ПК, виправляє помилки і оптимізує операційну систему
 • 4 Advanced SystemCare - очистить ваш комп'ютер від сміття і прискорить його роботу
 • 5 Priform CCleaner - безкоштовно видаляє невживані файли
 • 5.1 Інші програмні продукти
 • 6 Висновок

 • Що повинна виконувати програма для очищення комп'ютера від сміття і прискорення роботи ЦП

  Так що ж робить стандартна програма для оптимізації роботи Windows 7, 8, 10 комп'ютера? Її функціонал зосереджений у трьох основних напрямках:


 • Видалення непотрібних файлів. Програма перевіряє наявну файлову структуру, і якщо знаходить застарілі, непотрібні файли сміття, дублікати і так далі, то негайно видаляє їх, звільняючи місце на жорсткому диску;
 • Очищення і оптимізація роботи реєстру ОС Віндовс. Подібні програми працюють з реєстром, видаляючи застарілі посилання на вже не існуючі програми, що виконують дефрагментацію реєстру, та сприяючи, тим самим, зростання швидкодії системи.
 • Робота з системними службами ОС Віндовс. Оптимізатор проводить аналіз діючих служб, і відключає ті з них, які de facto не потрібні користувачу;
 • Робота з жорстким диском. Оптимізатор перевіряє жорсткий диск на bad-сектора і інші помилки, при можливості виправляючи їх;
 • Керування автозавантаженням. Дозволяє проаналізувати непотрібні програми, які раніше стартували разом з запуском операційної системи;
 • Відновлення системи і так далі [інструкція по запуску Віндовс 7].


  Оптимізуємо і прискорюємо роботу системи


 • Кращі програми для оптимізації комп'ютера Windows 7, 8, 10

  Отже, перейдемо безпосередньо до списку найкращих програм, що дозволяють підвищити швидкість роботи Windows 7, 8, 10, а також очистити реєстр і пам'ять від сміття. Я б відзначив такі програмні продукти.


  Якщо ви є впевненим користувачем комп'ютера і хочете провести оптимізацію системи своїми ручками перейдіть сюди, та ознайомтесь із способів прискорення роботи PC.

  iolo System Mechanic - чистить ПК, виправляє помилки і оптимізує операційну систему

  iolo System Mechanic (нині на ринку представлено 15.х версія продукту) – одна з найбільш зручних програм-оптимізаторів для Віндовс. Вона виявляє і усуває безліч помилок операційної системи, видаляє зайві файли, прискорює завантаження і вимикання ОС, дозволяє редагувати параметри автозавантаження, а також оптимізує налаштування наявного інтернет-з'єднання.

  Утиліта володіє рядом унікальних запатентованих технологій (наприклад, ActiveCare) дозволяючи більш ефективно проводити настройку і оптимізацію системи.


  Оптимізація PC з iolo System Mechanic


  До недоліків програми я б відніс англомовний функціонал (для деяких користувачів це може стати проблемою) і платну основу (втім, бажаючі можуть пошукати ключі до програми в мережі).


  Для роботи з програмою скачайте її до себе на ПК (офіційний сайт), і встановіть на комп'ютер. Після запуску вам програма проведе автоматичний аналіз вашої системи, а потім і запропонує вам пройти активацію через е-мейл. Після вказівки вашого е-мейла ви отримаєте доступ до функціоналу програми і зможете виправити знайдені помилки.

  Сам функціонал програми розділений на 5 відділів:

 • Dashboard (інформаційна панель);
 • Activecare (настройка фонових процесів, що дозволяють виправити різні помилки ПК, навіть якщо той знаходиться в нерозподіленому стані);
 • Liveboost – прискорення роботи вашого комп'ютера;
 • Security – безпеку системи;
 • Reports – звіти та статистика.
 • В залежності від цілей користувача необхідно вибрати потрібний розділ і працювати з готівкою в ньому інструментами.

  Advanced SystemCare - очистить ваш комп'ютер від сміття і прискорить його роботу

  Якщо ви шукаєте софт для видалення шкідливих програм, усунення помилок в реєстрі і підвищення продуктивності роботи комп'ютера, то Advanced SystemCare від розробника iObit дуже хороший варіант. Програма пропонується в двох варіантах – платний і безкоштовний, роблячи акцент на прискорення роботи вашого комп'ютера під час комп'ютерних ігор. Даний продукт працює у фоні і видаляє непотрібні файли, які комп'ютер автоматично зберігає під час своєї роботи.

  http://ru.iobit.com/advancedsystemcareper/

  Саме меню програми розбито на 4 основних розділи (специфіка може варіюватися залежно від версії програми):

 • Огляд (загальний огляд);
 • Clean PC (очищення і оптимізація вашого комп'ютера від зайвих файлів);
 • Speed up your PC (прискорення швидкості роботи вашого комп'ютера);
 • Safe PC – безпеку комп'ютера.


  Захищаємо комп'ютер від вірусів


 • Виберіть потрібний розділ, скористайтесь знаходяться в ньому автоматичними інструментами, зробивши роботу вашого комп'ютера більш швидкої, безпечної та надійної.

  Як приблизно виглядає функціонал продукту Advanced SystemCare для очищення сміття можна подивитися ось тут:

  Priform CCleaner - безкоштовно видаляє невживані файли

  Якщо вас цікавить програма для поліпшення Windows 7 і 10, то не можна не згадати про такий популярній програмі як CCleaner – продукт, має високий і заслужений рейтинг серед програм-оптимізаторів подібного жанру. Програма має три основні версії – вільну, фахову і професійну плюс, які відрізняються своїми можливостями і функціоналом. Продукт локалізована (що дуже зручно), володіє широкими можливостями з очищення системи від зайвих файлів, помилок (у тому числі і в реєстрі), роботі з системними службами, автозавантаженням і так далі.

  http://www.piriform.com/ccleaner


  Утиліта CCleaner з очищення і оптимізації 32-бітних і 64-розрядних ОС


  Функціонал програми розбито на чотири основні розділи:

 • Очищення - програма шукає помилки, зайві файли і інше сміття, видаляючи його;
 • Реєстр - аналізує реєстру на помилки, а потім виправляє останні;
 • Сервіс – сюди входить видалення програм, робота з автозавантаженням, відновлення системи, пошук файлів і так далі;
 • Налаштування – тут знаходяться налаштування самої програми.
 • Для роботи з програмою виберіть потрібний розділ та скористайтесь можливостями.

  Інші програмні продукти

  Інші програми для оптимізації роботи Windows – це Ashampoo WinOptimizer, Avnisoft Cloud Booster System, Slimware Utilities SlimCleaner Free, Magix PC Checker і ряд інших. Ці програми мають схожим функціоналом порівняно з програмами, які були описані вище, дозволяючи проводити очищення операційної системи від файлового сміття, виправляти помилки реєстру, оптимізувати роботу системних служб і так далі. Кожен бажаючий може встановити їх на свій комп'ютер і спробувати виправити наявні дисфункції у своїй операційній системі.

  Висновок

  Як очистити комп'ютер від сміття і прискорити його роботу? Якщо вам необхідна програма для оптимізації роботи ПК Windows 7/10, тоді рекомендую звернути увагу на описані мною продукти, кожен з яких має досить високий користувальницький рейтинг і багаті можливості. У більшості випадків подібний софт має деякі обмеження в своєму безкоштовному варіанті, тому для отримання доступу до повноти їх функціоналу варто або придбати платну ліцензію, або спробувати пошукати останню в мережі. Як відомо, хто шукає – той знаходить.

  Рекламний блок