Як створити презентацію в PowerPoint: покрокова інструкція - все про комп'ютери

Рекламний блок

Презентація — це відмінний спосіб зробити свою доповідь більш зрозумілим і цікавим публіці. Зараз презентації створюють в основному в програмі PowerPoint, яка йде в комплекті офісних програм від Microsoft. У цій статті ви можете ознайомитися з невеликою покрокової інструкцією по створенню презентацій у програмі Microsoft PowerPoint. Стаття буде актуальна для PowerPoint 2007, 2010, 2013 і 2016.


Крок 1. Запускаємо PowerPoint.

Для того щоб почати створення презентації, достатньо просто запустити програму PowerPoint. Це можна зробити за допомогою ярлика на робочому столі.

Якщо ж на вашому робочому столі немає ярлика PowerPoint, то ви можете запустити цю програму за допомогою пошуку в меню «Пуск». Для цього відкрийте меню «Пуск» і введіть у пошук «PowerPoint».

Крок № 2. Вибираємо дизайн майбутньої презентації.

Після того, як PowerPoint запущений можна відразу приступати до створення презентації. Краще всього почати з дизайну, для цього перейдіть на вкладку «Дизайн». На цій вкладці ви побачите великий список готових дизайнів презентації. Виберіть один з доступних варіантів.

Праворуч від списку готових дизайнів, є кнопки «Кольори», «Шрифти», «Ефекти» і «Стилі тла». З допомогою цих кнопок можна підігнати вибраний дизайн під ваші вимоги. Ви можете змінити шрифт і колір тексту, колір фону презентації, а також додати додаткові ефекти.

Якщо готових дизайнів вам недостатньо, то ви можете пошукати в інтернеті інші шаблони для презентацій PowerPoint.

Крок № 3. Створення слайдів.

Після вибору дизайну, можна починати створювати слайди майбутньої презентації. Робиться це за допомогою кнопки «Створити слайд», яка знаходиться на вкладці «Головна». Натисніть на стрілку вниз, під кнопкою «Створити слайд», так щоб відкрилося меню з доступними слайдами.

У меню, що відкриється, ви побачите слайди декількох типів. Це «Титульний слайд, слайд «Заголовок і об'єкт», слайд «Заголовок розділу», слайд «Два об'єкта» і т. д. Виберіть потрібний вам тип слайда і клацніть по ньому мишкою. Для прикладу ми створимо слайд «Заголовок і об'єкт». У результаті з'явиться новий слайд із заголовком у верхній частині слайда і порожнім полем внизу.

Крок № 4. Заповнення створених слайдів.

Після створення слайда його можна заповнити інформацією. Для початку можна змінити заголовок слайда, для цього натискаємо два рази мишкою по напису «Заголовок слайда» і вводимо текст.

Після того, як заголовок введений, можна заповнювати порожнє поле під заголовком. Якщо під заголовком повинен бути текст, то просто клікаємо по пустому полю і вводимо потрібний текст.

Якщо ж під заголовком повинна бути якась інша інформація, наприклад, відео або картинки, то для цього потрібно скористатися кнопками, які знаходиться посередині цього поля. Тут є шість кнопок для вставки таблиць, діаграм, рисунків SmartArt, фотографій, картинок з бібліотеки PowerPoint і відео.

При створенні презентацій в PowerPoint найчастіше вставляють фотографії, тому розглянемо саме цей варіант. Для того щоб вставити фотографію з файлу потрібно натиснути на кнопку з зображенням фотографії. Після цього з'явиться вікно для вибору фотографії. Вибираємо потрібну фотографію і натискаємо на кнопку «Вставити».

Після цього обрана вами фотографія з'явиться під заголовком слайда.

Таким чином ви створили презентацію PowerPoint з одного слайда. Для того, щоб додати ще один слайд поверніться на вкладку «Головна», знову натисніть на кнопку «Створити слайд» і додайте до презентації ще один слайд. Після цього можна буде заповнити ще один слайд. Повторюйте цю процедуру поки презентація не буде готова.

Крок № 5. Попередній перегляд презентації.

Для того щоб оцінити створену презентацію перейдіть на вкладку «Показ слайдів» і натисніть там на кнопку «З початку». Після цього презентація відкриється на весь екран, і ви зможете побачити, як це виглядає в закінченому вигляді.

Також можна натиснути на кнопку «З поточного слайда». У цьому випадку відтворення презентації розпочнеться не з початку, а з того кадру, на якому ви зупинилися при роботі з презентацією.

Крок № 6. Збереження презентації.

Після того як презентація створена, її потрібно зберегти. Для цього потрібно відкрити меню «Файл» і вибрати пункт «Зберегти як».

В результаті відкриється вікно для збереження файлу. В цьому вікні потрібно вибрати папку і натиснути на кнопку «Зберегти». Таким чином ви отримаєте файл презентації PowerPoint у форматі PPTX, який потім можна буде відкрити і продовжити створення презентації.

Якщо ваша презентація готова до показу, то її потрібно додатково зберегти в іншому форматі. Для цього потрібно точно також використовувати меню «Файл – Зберегти як», але перед збереженням змінити формат на «Демонстрація PowerPoint».

Після такого збереження ви отримаєте файл у форматі PPSX. Перевагою цього формату є те, що презентація починає відтворюватися відразу після його відкриття, при цьому інтерфейс програми PowerPoint навіть не з'являється. Але, файли у форматі PPSX не можна редагувати, тому презентацію обов'язково потрібно зберігати у форматі PPTX і в PPSX.

Рекламний блок