Файл занадто великий для кінцевої файлової системи - все про комп'ютери

Рекламний блок

Не рідко при спробі записати великий файл на флешку або зовнішній жорсткий диск користувачі отримують приблизно таке повідомлення: файл занадто великий для кінцевої файлової системи. При цьому на флешці може бути кілька десятків гігабайтів вільного місця, а файл, який потрібно записати на флешку розміром всього в декілька гігабайт. Але, тим не менш, запис такого файлу неможлива. В даному матеріалі ми розглянемо причину виникнення цієї помилки, а також розповімо про те, як вирішити дану проблему.

Причина виникнення помилки, з повідомленням файл занадто великий для кінцевої файлової системи, дуже проста. Справа в тому, що більшість флеш накопичувачів продаються з файловою системою FAT32. Однією з особливостей даної файлової системи є те, що вона не підтримує файли розміром більше 4 гб. В результаті, коли користувач намагається записати на флешку образ DVD диска розміром 4.7 гігабайти або будь-який інший великий файл, з'являється повідомлення про помилку.


Вирішити цю проблему можна двома шляхами:

 • форматування флешки у файлову систему NTFS;
 • конвертація флешки у файлову систему NTFS.
 • Файлова система NTFS більш сучасна і не має серйозних обмежень на розмір файлу, тому після того як ви переведете флешку на файлову систему NTFS ви зможете записувати на неї файли будь-якого розміру. Якщо на флешці немає важливих файлів, або ви можете тимчасово перенести файли з флешки на інший диск, то краще всього виконати форматування флешки в NTFS. Це простіше, швидше і надійніше. Якщо ж на флешці багато потрібних вам файлів, і ви не хочете тимчасово переносити їх в інше місце, то ви можете виконати конвертацію. У цьому випадку зміна файлової системи FAT32 на NTFS пройде без втрати даних. Зараз ми розглянемо обидва варіанти.

  Варіант № 1. Форматування флешки в NTFS.

  Якщо повідомлення «файл занадто великий для кінцевої файлової системи» вам неабияк набридло, і ви хочете вирішити проблему швидко і радикально, то форматування ваш варіант. Але, перед тим як починати форматування не забудьте перенести всі потрібні файли з флешки на інший накопичувач.

  Відкрийте «Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою мишки по вашій флешці. У вікні, що коні виберіть пункт «Форматувати».

  Після цього відкриється вікно для форматування диска. Тут потрібно змінити файлову систему FAT32 на NTFS.

  Інші налаштування можете не чіпати. Після вибору файлової системи NTFS просто натисніть на кнопку «Почати». Далі перед вами з'явиться повідомлення про видалення всіх даних з флешки. Натисніть «OK» для того, щоб запустити процес форматування. Після форматування в NTFS ви зможете записувати файли великого розміру і повідомлення «файл занадто великий для кінцевої файлової системи» більше не буде з'являтися.

  Варіант № 2. Конвертація файлової системи NTFS.

  Якщо ви не хочете видалити всі дані з флешки, то можете виконати конвертацію файлової системи FAT32 в NTFS. Для цього відкрийте командний рядок і введіть команду «convert X: /FS:NTFS». При цьому «X» потрібно замінити на літеру, яка присвоєна вашій флешці.

  Після виконання команди «convert X: /FS:NTFS» розпочнеться конвертація файлової системи флешку в NTFS. Час конвертації залежить від швидкості роботи флешки і кількості файлів на ній. Після завершення процесу конвертації в командному рядку з'явиться повідомлення «Перетворення завершено» Після цього можете закривати командний рядок і приступати до використання флешки.

  Рекламний блок