Як відключити автозапуск програм в Windows 10 - все про комп'ютери

Рекламний блок

У процесі використання операційної системи Windows 10 в автозапуску неминуче накопичуються непотрібні програми. Такі програми завантажуються разом з Windows 10 і продовжують працювати у фоновому режимі, постійно споживаючи системні ресурси комп'ютера.

У цьому матеріалі ви дізнаєтесь, як відключити автозапуск програм в Windows 10 і позбутися від цих марних поглиначів ресурсів комп'ютера.


Відключаємо автозапуск програм за допомогою Диспетчера завдань

Починаючи з Windows 8, в Диспетчері завдань з'явилася велика кількість нових функцій. Серед іншого в ньому з'явилася нова вкладка під назвою «Автозавантаження», з допомогою якої можна включати і відключати автозапуск програм.

Отже, для початку вам необхідно відкрити Диспетчер завдань. Це можна зробити кількома способами. Наприклад, ви можете натиснути правою кнопкою миші по панелі завдань внизу екрану і в меню вибрати пункт «Диспетчер завдань».

Диспетчер завдань можна відкрити за допомогою комбінації клавіш CTRL Shift Esc або за допомогою пошуку в меню Пуск.

Після того, як ви відкрили Диспетчер завдань, вам потрібно перейти на вкладку «Автозавантаження». Тут будуть відображатися програми, додані в автозапуску Windows 10.

Тут потрібно звернути увагу на стовпець «Стан». Якщо стан програми «Включено», то це означає, що вона запускається при старті Windows 10. Якщо ж стан «Вимкнено», то це означає, що програма не запускається. Для зручності список програм у вкладці «Автозавантаження» можна відсортувати по колонці «Стан». Тоді програми з включеним і відключеним автозапуском не будуть плутатися.

Для того щоб відключити автозапуск програми в Windows 10, потрібно клацнути по ній правою кнопкою мишки і в контекстному меню вибрати пункт «Вимкнути».


Відключаємо автозапуск програм через Служби

Треба відзначити, що деякі програми можуть бути додані в автозапуску Windows 10 іншим способом і тоді вони не будуть відображатися на вкладку «Автозавантаження» в Диспетчері завдань. Наприклад, програма може запускатися як служба. Для того щоб відключити автозапуск служби перейдіть на вкладку «Служби» в Диспетчері завдань та натисніть на посилання «Відкрити служби» внизу екрану.

Після цього відкриється список служб Windows 10. Для того щоб було простіше працювати з цим списком відсортуйте його за типом запуску таким чином, щоб автоматично запускаються служби опинилися вгорі.

Після цього подвійним клацанням відкрийте службу, автозавантаження якій ви б хотіли відключити. В результаті перед вами з'явиться вікно з настройками служби. Тут потрібно вибрати тип запуску «Відключено», натиснути на кнопку «Зупинити» і зберегти налаштування, натиснувши на кнопку «Ок».

Таким чином ви вимкніть автозавантаження програми через служби. Потрібно відзначити, що відключати служби потрібно дуже акуратно. Якщо ви помилково вимкніть системну службу, то це може призвести до нестабільної роботи всієї системи.


Програми для відключення автозапуску програм

Також ви можете вдатися до спеціалізованих програм, спеціально розробленим для управління автозапуском програм. Однією з кращих програм такого роду є безкоштовна утиліта Autoruns for Windows.

Дана програма перевіряє всі можливі способи запуску програм і виводить список всіх програм, що завантажуються разом з операційною системою Windows 10.

Рекламний блок