Як видалити програму Windows 10 - все про комп'ютери

Рекламний блок

В одній з попередніх статей ми вже розповідали про те, як видалити програму Windows 10. Але, в тій статті йшлося тільки про видалення класичних програм. У той час як в Windows 10 є й інший тип програм, а саме – додатки з Магазину Microsoft Store. І ці програми не можна видалити за допомогою тих способів, про які ми розповідали раніше.

Тому в даній статті ми розповімо про те, як видалити програму Windows 10. Тут ви дізнаєтеся відразу два способи, за допомогою яких можна позбутися від додатків, завантажених з Магазину Microsoft Store.


Видалення програм в Windows 10 за допомогою меню Параметри

В операційній системі з'явився новий інструмент для управління комп'ютером. Цей інструмент називається просто «Параметри» і його можна відкрити з меню «Пуск» або за допомогою комбінації клавіш Windows i.

Крім іншого, в меню «Параметри» можна видаляти програми, а також класичні програми Windows. Для того щоб отримати доступ до цієї можливості потрібно відкрити меню «Параметри» і перейти в розділ «Система – Програми та можливості». В даному розділі ви зможете побачити список всіх встановлених додатків і класичних програм. Для того щоб видалити один з додатків, знайдіть його в списку, виділіть її мишкою і натисніть на кнопку «Видалити».

При спробі видалити додаток, операційна система Windows 10 ще раз попередить вас про видалення і попросить підтвердити дію.

Після цього почнеться видалення вибраного вами програми з Windows 10. Після того, як додаток буде видалено, воно зникне з переліку встановлених програм.

Треба відзначити, що деякі програми захищені операційною системою і їх не можна видалити. Для захищених додатків кнопка «Видалити» не активна і на неї не можна натиснути.

Наприклад, ви не зможете видалити «Магазин додатків Microsoft».


Видалення програм в Windows 10 за допомогою PowerShell

PowerShell – це інструмент для автоматизації різноманітних дій з операційною системою Windows. Даний інструмент має інтерфейс командного рядка, тому всі взаємодії з ним відбуваються за допомогою команд.

Для того щоб запустити PowerShell, відкрийте меню Пуск і введіть пошуковий запит «PowerShell». Після того як система знайде потрібну програму, клацніть по ній правою кнопкою мишки і запустіть «від імені адміністратора».

Після відкриття командного рядка PowerShell, вам потрібно виконати команду «Get-AppxPackage». Дана команда відобразить список всіх додатків з магазину Windows 10.

Якщо список додатків занадто великий, то ви можете конкретизувати запит з допомогою ось такої команди «Get-AppxPackage -Name *News*». Тільки замість «News», підставте назву програми, яку ви хочете видалити. Наприклад, якщо ви хочете видалити додаток Evernote, то вам потрібно виконати команду «Get-AppxPackage -Name *Evernote*».

Після виконання команди «Get-AppxPackage на екрані з'являється інформація про додатки. Для того щоб видалити додаток вам потрібно скопіювати його повна назва, яке вказується навпроти параметра «PackageFullName». Це можна зробити, виділивши потрібний текст і натиснувши CTRL C.

Після того як ви дізналися повна назва програми, можна приступати до видалення. Для цього треба виконати команду «Remove-AppxPackage повна назва програми». Наприклад, для того щоб видалити додаток Evernote ми скопіювали його повна назва і вставили після команди «Remove-AppxPackage». В результаті команда для видалення даного додатка виглядає ось так «Remove-AppxPackage Evernote.Evernote_3.3.0.102_x86__q4d96b2w5wcc2».

Після виконання даної команди додаток автоматично видаляється з Windows 10.

Рекламний блок