Відновлення видалених даних з флешки - комп'ютерна допомога

Рекламний блок

Якщо важливі дані на флешці були з якоїсь причини втрачено, не варто відразу замовляти дороге відновлення комп'ютерній фірмі. Існує ряд способів відтворити її своїми руками в домашніх умовах. Чим швидше це буде зроблено після видалення, тим вища ймовірність її отримати в незмінному вигляді.

Причин втрати даних

Дані, які зберігалися на флешці, можуть бути видалені кількома причинами:


 • механічним;
 • апаратним;
 • програмним.


  Фото: відновлення даних USB


 • Механічний

  З-за випадкового або навмисного фізичного пошкодження самого носія (зламався контролер, все розплавилося і ін) зберігається інформація втрачається практично безповоротно. Можна спробувати віддати фахівцеві, але ціна такої реанімації, як і ймовірність отримання, дуже низька.

  Апаратний

  З-за впливу потужного магнітного поля все, що зберігається на носію, може бути втрачена назавжди.

  Програмний

  З допомогою команд контекстного меню або спеціальних кнопок файли зникають з видимості користувача. Найчастіше вони як і раніше знаходяться на носії і певний час їх можна отримати в своє користування за допомогою спеціального ПЗ.


  Відновлюємо дані на флешці

  Як тільки стало зрозуміло, що втрачена з USB-пам'яті інформація потрібна, варто припинити всі маніпуляції з носієм. Нічого на нього не записуємо, не видаляємо і природно, не форматуємо. Чим швидше після видалення приступити до пошуку, тим більше шансів повернути свої матеріали.


  Фото: утиліти для відновлення


  Треба розуміти, що втрачені файли знаходяться на диску, але вони невидимі. Але все що знову буде записуватися на нього, видаляти або будь-які інші маніпуляції (створення папок, копіювання, переміщення та ін), приведуть до того, на потрібні дані зверху буде вміщено нові об'єкти, а важлива частина зникне остаточно.

  Алгоритм відновлення

  Незалежно від типу документів, термінів видалення і використовуваної програми, потрібно дотримуватися чіткий алгоритм дії:

 • припинити всі маніпуляції з флешкою;
 • Все, що буде записано, копіювання або видалено з цього накопичувача може бути розміщено поверх стертих об'єктів, а це призведе до того, що відновлення стане неможливим.

 • перевірити, не приховав папки вірус;


  Фото: перевірка на віруси


 • Запустити перевірку USB-носія за допомогою будь-якого антівірусника. Потім змінити налаштування так, щоб приховані об'єкти стали видні.

  В залежності від системи спосіб може відрізнятися, але, загалом, слід виконати такі пункти меню:

  Пуск – Панель управління – (цей пункт може трохи відрізнятися) Оформлення та теми – (іноді параметри) Властивості папки - Показувати приховані файли, папки.


  Фото: приховані властивості


  Тепер можна подивитися, чи не з'явилися потрібні документи на флешці. Якщо ні, значить, вони точно були видалені.

 • підготувати місце для відновлених даних;

 • Дізнайся, про перевстановлення Windows 7 на ноутбуці, в статті, як перевстановити windows 7 на ноутбук повністю.

  Як прибрати банер з робочого столу за номером телефону? Відповідь тут.

  В будь-якому іншому місці, крім флешки на якій буде пошук, створити папку, в яку ми помістити отримані після реанімації матеріали. Підійде інший USB-носій або диск С, D.

 • встановіть спеціальне ПЗ для відновлення даних.
 • є безліч програм, що дозволяють у більшій чи меншій мірі отримати назад втрачену інформацію. Безкоштовні мають обмеження (наприклад, не дають працювати зі всієї папкою, дозволяючи робити це по одному об'єкту або ін), але в звичайній ситуації цих можливостей цілком достатньо.

 • сканувати місце видалення (всю флешку або її частина);


  Фото : майстер recuva


 • Майже завжди це займає хвилин 20, незалежно платна або безкоштовна утиліта. Краще завжди вибирати для пошуку всі типи файлів і поглиблений аналіз.

 • вказати місце для збереження отриманої інформації (п. 3);
 • Відзначити галочкою і зберегти туди отримані файли. Якщо відновлюється вся флешка, особливо після форматування, то зарезервований обсяг повинен дорівнювати повного об'єму накопичувача, навіть якщо там записано лише пара Мб даних. Аналогічно і при створенні образу при відновленні USB-флеш великих обсягів.

 • переглянути відновлені дані.
 • Зелені значки у знайдених пунктів готують про те, що документи повернуто повністю, жовті – частково, а червоні – вони повністю пошкоджені. Можна спробувати іншу програму.


  Фото: результат сканування програми


  Прості програми Paint (графічні), блокнот (текстові) і VLC (відео та аудіо), дозволяють користуватися навіть частково відновленими об'єктами. Відкриваємо частково пошкоджений документ зазначеними або аналогічними програмками і через «Зберегти як» отримуємо новий файл, в якому зберігається частина даних, готових до редагування.

  Іноді навіть така крихта знайдених даних може бути дуже важливою.

  Ніж повернути дані

  найпопулярніші безкоштовні розробки для даної мети: Easy Drive Data Recovery, R-Studio, Recuva, TestDisk & PhotoRec , R. saver, DMDE. Всі ці ЗА просто скачується на їх офіційних сайтах, причому останні дві працюють навіть без установки.

 • DMDE - відновлює дуже якісно, з отриманої базою фалів можна працювати лише з кожним окремо.
 • HDD Raw copy Tool – робить посекторный аналіз та копію носія.
 • Virtual CloneDrive – створює образ у форматі .img – підійде для носіїв, у яких розмір 500 і більше Гб.
 • Recuva - добре відновлює фото-, аудіо - і відеоматеріали. Текстові та інсталяційні документи їй практично не під силу.
 • Якщо ж безкоштовна версія не допомогла, можна зайти на сайт платній утиліти, наприклад Ontrack EasyRecovery Professional, Objectrescue Pro і в демо-режимі перевірити, що ця версія може знайти. Якщо отриманий результат вас влаштує, тільки тоді придбати програму. Тільки вийде зберегти реанімовані файли.

  Відео: Як відновити дані

  Як відновити дані з флешки якщо комп'ютер її не бачить

  Якщо після того, як USB-носій був вставлена в комп'ютер, він не виявляється, слід визначити причину «невидимості» - у ПК або флешці.

  Для комп'ютера характерні такі причини неприйняття:

 • не працює USB-порт – часто досить переставити в інший порт і все запрацює. В системних блоках краще використовувати задній порт. Це відбувається з-за поломки порту або нестачі харчування. Якщо справа в нестачі харчування, то потрібно залишити включеним тільки клавіатуру, мишу і флешку, витягнувши колонки та інші пристрої і спробувати знову або ж використовувати інший комп'ютер для читання;
 • не працюють драйвера – потрібно встановити відповідні драйвери або видалити файл INFCACHE. Він прихований і перебуває у системній папці в DriverStore;
 • не відповідна буква носія – після натиснення клавіш Win R ввести diskmgmt.msc і там поставити вашої USB-накопичувача таку літеру, яка ще не повторюється в одному з носіїв. Для цього вибирається керування дисками, за допомогою контекстного меню робиться активної флешка і там вже їй присвоюється нова літера.

 • Підключили Інтернет через роутер, а швидкість низька. Читайте статтю, чому падає швидкість інтернету через роутер.

  Немає доступу до мережі, можливо доступ брандмауер блокує або антивірус. Точніше дізнайся тут.

  Як підключити 4G модем до планшета? Інструкція тут.

  Як видно з описаного, повернення інформації після видалення з флешки заняття реальне. Але очікувати на позитивний результат можна, якщо нові дані не були записані новим шаром поверх стертыхданных. А це стане зрозуміло після сканування флеш-пам'яті спеціальними програмами. Далі, можна зберегти інформацію на новому місці і спробувати довести до початкового стану редактором, якщо файл реанимировался лише частково.

  Рекламний блок