Телетайп що це таке в телефоні - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Копаючись в налаштуваннях своїх телефонів, деякі з користувачів зустрічають там абревіатуру «TTY», словосполучення «Режим телетайпа» або спостерігають характерний значок в рядку станів телефону. Все це відносяться до так званого «телетайпу», і в цій статті я розповім, що це таке телетайп, для чого він призначений, а також поясню, як користуватися телетайпом на вашому смартфоні.


Телетайп в телефоні


Зміст статті:

 • 1 Що це таке телетайп
 • 2 Як користуватися телетайпом
 • 3 Висновок

 • це таке телетайп

  Телетайп (також використовуються назви «телепринтер», «ТЕРМІНАЛ») - це електромеханічне друковане пристрій, створене для відправки і отримання набраних текстових повідомлень. В якості сполучного ланки між пристроями телетайпа спочатку використовувалася пара проводів (трохи пізніше телефонний або телеграфний кабель), сьогодні ж можливості для зв'язку подібних пристроїв істотно зросли.


  Значок телетайпа на смартфоні


  Історія створення телетайпа сходить до середини 19 століття, зокрема, в 1846 році телетайп був вперше застосований на великі відстані, зв'язавши міста Нью-Йорк і Вашингтон. Згодом такі новатори як Роял Хаус, Девід Хьюз, Еміль Бодо і ряд інших сприяли розвитку телетайпа, і сьогодні найбільш просунуті телетайпи не тільки використовують для комунікації можливості мобільного зв'язку, але і змінили традиційні принтери на рідкокристалічні екрани. Далі в статті ми детально розберемо, що це телетайп в телефонах користувачів.

  Основна цільова аудиторія телетайпів – це люди з вадами слуху, для яких телетайп служать зручним інструментом для спілкування і прийому-передачі інформації.

  Як користуватися телетайпом

  Для того щоб скористатися телетайпом, ваш телефон повинен підтримувати цю функцію (вона присутня у багатьох айфонах і деяких смартфонах на Android і Windows Mobile).


 • Перевірити її наявність можна зайшовши в «Настройки» – «Телефон» (Пристрій) і пошукавши опцію «TTY» (також може бути «Телетайп», «Режим телетайпа» та інші).
 • В інших телефонах налаштування телетайпа також можуть перебувати в пункті меню «Спеціальні можливості» вашого пристрою, також в телетайп можна зайти через «Налаштування» - «Спеціальні» - «Усі функції».


  Включення телетайпа


 • При цьому врахуйте, що для роботи телетайпа через смартфон до останнього повинно бути підключено спеціальне зовнішнє обладнання, крім того, режим телетайпа повинен підтримуватися вашим оператором. Замовити обладнання (адаптер) для телетайпа можна на AppStore.


  Як виглядало зовнішнє обладнання для телетайпа в 1984 і як воно працює можна подивитися на відео:

  активізації режиму телетайпа потрібно підключити відповідне обладнання до вашого смартфону, в самому смартфоні зайти в «Настройки» - «Телефон» і переключити опцію «ТТУ» в режим «On». Тепер ми можемо дзвонити до іншого людині і користуватися телетайпом для спілкування, набираючи те або інше повідомлення, і бачачи відповідь співрозмовника.

  Висновок

  Що таке Телетайп в мобільному телефоні? Телетайп – це один з інструментів для спілкування між глухими людьми, а також між людьми з вадами слуху. На сьогоднішній день актуальність телетайпа сумнівна, так як йому на заміну прийшли численні інтернет-месенджери і програми рівня Skype, де користувачі можуть бачити один одного і використовувати для спілкування мовою жестів. Якщо ви бачите у себе в рядку станів знак (режим активного телетайпа), то зайдіть в налаштування свого телефону, як зазначено в статті, і відключіть телетайп, змістивши повзунок на «Off».

  Рекламний блок