Відключаємо сплячий режим Windows 7 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Сучасний світ постійно дивує випускаються новинками цифрового світу. В основному це портативні пристрої, що працюють з різними операційними системами: Android, iOS, Windows. Зростання продуктивності і зменшення обсягу апаратури зростає прямо пропорційно випуску новинок на ринок. У зв'язку з цим виникає багато проблем. Одна з яких це створення компактної та водночас ємною батареї. Справа це досить дороге. Щоб виробнику не підвищувати ціни на свої продукти, доводиться вдаватися до різних прийомів. Найпростіший метод – це режим переведення приладу в «сон», при якому апаратура мінімально споживає електроенергію. Але в деяких випадках цей спосіб тільки заважає.

Наприклад, були помічені випадки, коли комп'ютер з управління windows системи включав сплячий режим і після не міг з нього вийти. Користувач робив безліч спроб і у підсумку «жорстко» перезавантажується техніку (вимикав харчування і заново включав). Зрештою через певний час комп'ютер після таких процедур приходив в непридатність.


Також користувача настільного ПК дратує такий режим. Його функція в віндовс спрямована на економію енергії батареї, але в цьому випадку техніка включена безпосередньо в мережу електроенергії. А вихід із сплячого режиму займав дорогоцінний час власника техніки.

Всі ці мінуси, описані вище, наводили на одне питання: «Як же вимкнути цей сплячий режим в системі Windows?». Насправді способів безліч: якісь спрямовані на відключення, а якісь назавжди видаляють дану можливість в операційній системі. Об'єднує їх тільки одне – всі вони прості і не займають багато часу.

Ця стаття описує два методи дозволяють провести вимкнення цього режиму на прикладі операційної системи Windows 7.


Зміст статті:

 • 1 Настроїти параметри електроживлення
 • 2 Відключення режиму гібернації в ОС Windows7
 • 2.1 Як видалити файл hiberfil.sys і відключити гібернацію на Windows
 • 2.2 Відключення сну використовуючи панель управління і реєстр

 • Налаштування параметри електроживлення

  Сплячий режим відноситься до параметрів електроживлення, і щоб його відключити необхідно конфігурувати саме ці дані. Для переходу в потрібний розділ можна скористатися двома способами:


  Перший – самий довгий шлях. Для його виконання слід натиснути кнопку «Пуск», виберіть «Панель управління». У меню вгорі з лівого боку на пункті Перегляд потрібно вибрати «Дрібні значки». Вікно видасть список системних додатків, де необхідно вибрати рядок «Електроживлення».

  Відкрилося меню являє собою вікно вибору різних режимів харчування, де можна тонко налаштувати роботу з електроенергією. З лівого боку у верхньому списку можна побачити відповідний розділ, який в подальшому допоможе відключити функцію сну.

  Натискаємо на нього і переходимо в налаштування сплячого режиму в операційній системі Windows 7.

  В залежності від пристрою тут може бути два пункти для зміни, в яких можна прибрати функцію сну. Це розділ харчування «Від мережі» і якщо ноутбук, то додається ще «Від батареї». Нижче можна побачити випадаючий список, в якому гнучко настроюється сплячий режим. Він може включатися автоматично після бездіяльності від 1 хв і більше. Або просто бути вимкнений при виборі параметра «Ніколи».

  Але це були лише базові параметри, що дозволяють відключити сплячий режим. Щоб більш детально налаштувати функцію сну (наприклад, щоб ноутбук працював навіть при закритій кришці) необхідно виконати наступне: натискаємо на меню рядок «Змінити додаткові параметри». Далі повинно з'явитися наступне вікно, показане на малюнку:

  Тут більш гнучко можна налаштувати системні параметри, у тому числі провести відключення режиму сну. Щоб це здійснити шукаємо зі списку відповідний пункт, розкриваємо його до параметрів, що настроюються. виставляємо значення «Ніколи».

  Також користувачеві рекомендується переглянути інші пункти. Тому що налаштування сну також конфігуруються в інших розділах і можуть залежить від різних апаратних частин комп'ютера windows.

  Другий метод – такий же, як і перший, відмінність лише в дорозі до меню «Електроживлення». Для початку необхідно натиснути на клавіші клавіатури Window R. Після в віконці, що з'явилося, ввести команду powercfg.cpl і натиснути кнопку Enter. Якщо все зроблено правильно повинне з'явитися меню налаштувань «Електроживлення».

  Відключення режиму гібернації в ОС Windows7

  Якщо розглядати версії ОС Windows, випущені в останні роки, можна виявити два варіанти роботи з режимом сну і споживанням живлення:

 • Стандартний сплячий режим, при догляді в який техніка працює зі зниженою витратою електроенергії і в короткий проміжок часу повертається у вихідне активне положення системи, зберігаючи всі дані, з якими проводилася робота до відходу до сну.
 • Режим глибокого сну, при якому система зберігає записи на вінчестері всі дані з оперативної пам'яті і вимикає ПК, навіть в ситуації витягання акумулятора з ноутбука, після установки його в початкове положення, включивши комп'ютер, користувач виявить, що всі параметри збереглися.
 • Щоб запустити функцію сну комп'ютер користується файлом hiberfil.sys. Саме він дозволяє відключити ПК і не втратити дані. Але так як це системний файл, його не можна просто видалити, щоб прибрати цю функцію в своєму комп'ютері. У папці він відображається так:

  У разі якщо користувачеві вистачає стандартного сплячого режиму і він жодного разу не користувався гибернацией, її можна відключити і таким чином видалити системний файл hiberfil.sys в Windows.

  Як видалити файл hiberfil.sys і відключити гібернацію на Windows

  Один з найменш витратних за часом спосіб – відкрити командний рядок з правами адміністратора і прописати запит «powercfg -h off». На ділі буде виглядати наступним чином:

  Після цієї маніпуляції рядок «Гібернації» зникне з меню «Пуск» в Windows. А папці, де раніше знаходився файл hiberfil.sys, рядки з таким ім'ям не виявиться. Тобто система автоматично прибере його, так як більше немає необхідності зберігати дані в нього.

  Відключення сну використовуючи панель управління і реєстр

  Описаний у попередній главі спосіб хоч і самий швидкий, але не єдиний з можливих. Відключити гібернацію і видалити файл hiberfil.sys можна ще одним методом – вдавшись до ресурсів панелі управління.

  Перейдіть в панель керування, відкрийте меню «Електроживлення».

  У вікні, клацніть по рядку «Налаштування переходу у сплячий режим», після – «Змінити додаткові настройки живлення». Провалитесь в меню «Сон», далі глибокого сну після». В цьому вікні потрібно встановити маркер в поле «Ніколи» або проставити 0 хвилин. Збережіть параметри.

  Існує ще один метод відключити сплячий режим шляхом видалення файлу hiberfil.sys. проводиться за допомогою редактора реєстру Windows. Можливо, деяким користувачам цей спосіб буде корисний.

  - Зайдіть у відділ реєстру HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power

  [tip]
  У значеннях HiberFileSizePercent і HibernateEnabled проставте нулі, далі вийдіть з даних вкладок і зробіть перезавантаження ПК. Після цієї процедури буде відключена гібернація, що дозволить звільнити частину обсягу вінчестера.
  [/tip]
  Підводячи підсумки вище сказаному можна сказати що вимкнути режим гібернації можна різними способами. Всі вони досить прості і не займуть багато часу.

  Описаний перший метод найпростіший і безпечний. Для цього користувачеві потрібно лише пройти в налаштування «Електроживлення» і гнучко налаштувати роботу системи.

  Другий спосіб застосовується лише в тому випадку, коли користувач не знає причину відходу комп'ютера у сплячий режим. При цьому всі необхідні налаштування підтверджують, що ця функція відключена по всіх фронтах. Цей метод не рекомендується виконувати, так як він вимагає видалення системного файлу hiberfil.sys. Виходячи з цього невідомо як може відреагувати операційна система Windows 7. І, якщо заглядати в майбутнє відновити всі дані налаштування буде проблематичне.

  Рекламний блок