Як зробити дефрагментацію диска - все про комп'ютери

Рекламний блок

Дефрагментація диска це процес під час якого оптимізується розташування файлів на диску. Ця оптимізація дозволяє підвищити швидкість роботи з файлами, а значить, підвищити продуктивність комп'ютера в цілому. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як зробити дефрагментацію диска з допомогою вбудованих інструментів Windows, а також з допомогою стронных програм.

Поради щодо виконання дефрагментації:

 • Не виконуйте дефрагментацію SSD накопичувачів. Для SSD накопичувачів дефрагментація абсолютно марне дію. Вона тільки знижує ресурс роботи SSD диска, при цьому не дає ніякого виграшу в швидкості роботи.
 • Для виконання дефрагментації необхідно вільне місце на диску. Чим більше вільного місця, тим швидше і якісніше буде виконана дефрагментація диска. Мінімальною кількістю здатного місця вважається 15 відсотків від обсягу всього диска.
 • Якщо ви хочете отримати стабільно високу швидкість роботи жорсткого диска, то використовуйте дефрагментацію за розкладом.
 • Намагайтеся не використовувати диск, на якому виконується дефрагментація.

 • Як зробити дефрагментацію диска за допомогою Windows

  Операційна система Windows має вбудований механізм для дефрагментації дисків. Для того, щоб його використовувати відкрийте «Мій комп'ютер» і виберіть властивості розділу, який ви хочете фрагментувати.

  У вікні, перейдіть на вкладку «Сервіс» і натисніть на кнопку «Виконати дефрагментацію».

  Після цього перед вами відкриється вікно «Дефрагментація диска». Тут потрібно вибрати диск, який ви хочете фрагмент і натиснути на кнопку «Аналізувати диск».

  Після того як закінчиться аналіз вибраного диска, ви побачите значення відсоток фрагментованих даних на диску. Якщо цей відсоток значний, значить, вам необхідно виконати дефрагментацію. Наприклад, я провів аналіз диска «E» та відсоток фрагментованих даних на ньому дорівнює нулю. Дефрагментувати цей диск не потрібно. А ось після аналізу диску «C» виявилося, що він фрагментований на 36 відсотків, а значить його потрібно дефрагментувати.

  Для того щоб зробити дефрагментацію диска «С» виділяємо його у списку дисків і тиснемо на кнопку «Дефрагментація диска».

  Після цього почнеться процес дефрагментації. Час, який потрібен на дефрагментацію диска, залежить від обсягу дефрагментированных даних і швидкості роботи самого диска. Як правило, на це йде не менше кількох годин.

  Крім ручного запуску дефрагментації ви можете використовувати запуск за розкладом. Для цього у вікні «Дефрагментація диска» натисніть на кнопку «Включити розклад».

  Після цього перед вами з'явиться невелике вікно «Дефрагментація диска: зміна розкладу». Тут необхідно включити функцію «Виконувати за розкладом» і налаштувати розклад.

  Дефрагментацію можна виконувати щодня, щотижня і щомісяця. Після налаштування розкладу закрийте всі вікна натисканням на кнопку «OK».

  Дефрагментація диска за допомогою сторонніх програм

  Також ви можете зробити дефрагментацію диска за допомогою сторонніх програм. Зараз існує чимало якісних програм для дефрагментації. З безкоштовних найбільш популярні Piriform Defragger, Auslogics Disk Defrag, MyDefrag, IObit Smart Defrag. Платних програм набагато більше, найвідоміші з них це: O&O Defrag, Ashampoo Magical Defrag, Raxco PerfectDisk, Auslogics Disk Defrag Professional.

  Для прикладу розглянемо процес дефрагментації диска за допомогою безкоштовної програми Auslogics Disk Defrag Free.

  Після запуску програми встановіть позначку на проти дисків, які ви хочете дефрагментувати, і запустіть їх аналіз.

  Після аналізу програма показала, що диск «C» фрагментований на 46 відсотків. Для того щоб зробити дефрагментацію диска, встановлюємо позначку і тиснемо на кнопку «Defrag».

  Це все що необхідно зробити, залишилося тільки дочекатися закінчення процесу дефрагментації.

  Як і будови утиліта для дефрагментації, програма Auslogics Disk Defrag Free дозволяє виконувати дефрагментацію дисків за розкладом. Для цього потрібно відкрити меню «Setings» і вибрати пункт «Scheduler».

  Після цього відкриється вікно з розкладом дефрагментирвоания. Тут потрібно включити функцію «Defragment automaticaly», вибрати час дефрагментації і диски.

  Після цього програма Auslogics Disk Defrag Free буде виконувати дефрагментацію автоматично в заданий час.

  Рекламний блок