Визначення свого ip-адреси - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Всесвітня павутина подібна до реального світу. Кожна людина проживає у певній країні, області, місті/селі в конкретному будинку і квартирі, яка також має свій порядна номер. У світі комп'ютерів все також, кожен пристрій, що входить в локальну мережу або підключається до інтернету, отримує свою адресу. Знання цих цифр дозволяє виконувати такі функції, як управління віддаленим робочим столом, управління ftp-серверами і т. д.


Зміст статті:

 • 1 Що таке ip-адреса?
 • 2. Як визначити свою адресу
 • 3 Як визначити зовнішній адресу

 • Що таке ip-адреса?

  IP-адресу комп'ютера – це скорочення від англійського Internet Protocol Adress. Він служить ідентифікатором конкретного пристрою, яке використовували для підключення до інтернету. У реальності, адреса складається з двох чисел, але для більш зручного використання його поділяють на чотири. Кожне число має свій діапазон від 0 до 255, і розділяється крапкою. І виглядає це «місце проживання» комп'ютера ось так:

  Така строчка з незрозумілими числами для звичайного користувача виглядає як простий код, який виконує лише системні функції. У реальності, айпі дозволяє дізнатися дійсну адресу людини, і залякування школярів словами «Я тебе по ip обчислю» мають цілком реальні обґрунтування. Справа в тому, що ці цифри даються не випадково, а за певною схемою. Кожна країна має певний діапазон цифр, як і регіон в межах цієї держави. А ось обчислення конкретної вулиці і квартири це вже більш складна справа, якою займаються відповідні органи або хакери.


  Як визначити свою адресу

  Всі ip-адреси можна поділити на дві категорії: внутрішні (локальна мережа) і зовнішні (мережа інтернет). В обох випадках визначити свій, конкретний набір цифр досить просто.
  Для того щоб визначити внутрішній адресу комп'ютера в операційній системі Windows, потрібно:


 • на панелі управління (зайти через Пуск) вибрати іконку «Мережа та Інтернет»;
 • після цього натиснути на «Перегляд стану мережі та завдань»;
 • виконавши ці маніпуляції, останнім кроком стане натискання на «Зміна параметрів адаптера». Міняти нічого не потрібно, але подивитися свою адресу можна.
 • Існує і більш простий спосіб, в треї (смужка знизу, на якій розташувалися годинник, календар, відкриті вікна) потрібно правою кнопкою миші відкрити іконку бездротового або локального підключення і натиснути на рядок «Центр управління мережами і загальним доступом».

  Перед користувачем відкриється вікно, в якому потрібно вибрати тип підключення бездротове або локальне). Після цього потрібно зайти в меню «Властивості». У відкритому меню буде дві вкладки: «Мережа» і «Доступ». Вибрати потрібно першу, у якій виділяється рядок «Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4)» і натискається кнопка «Властивості».

  Є і третій спосіб, що дозволяє дізнатися адресу. Він трохи складний, але його краще запам'ятати, адже ситуації бувають різні.

  За допомогою клавіш «Win» і «R» треба вивести на екран меню, його командний рядок вписати «cmd» і натиснути «Enter». Така дія відкриє вікно (чорного кольору), в якому слід прописати ipconfig /all і натиснути «OK». Комп'ютер відобразить всю інформацію підключення, в тому числі і ip-адресу.

  Як визначити зовнішній адресу

  В цьому питанні рішення ще більш просте, і щоб довідатися адресу який використовується для доступу у всесвітню мережу, користувачеві допоможе сам інтернет. А саме, спеціальний сайт 2ip.ru. Крім свого ip-адреси там ще можна подивитися параметри свого комп'ютера і ОС. Для цього не потрібно нічого робити, просто зайти на сайт, інформація визначається автоматично.

  Також свою адресу допомагає визначити і спеціальний сервіс від компанії Yandex. Тут теж достатньо лише зайти на сайт internet.yandex.ru.

  Для цієї мети можна використовувати і пошуковий рядок Яндекса, в якій люди пишуть, «Як дізнатися свій ip-адресу?». А все набагато простіше, достатньо ввести лише «ip» і перед першою посиланням буде вказано заповітний набір чисел.

  Рекламний блок