Як налаштувати роутер Netgear N300 самому - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Сучасний світ пропонує користувачеві величезна кількість гаджетів, призначених як для роботи, так і для розваги. Майже в кожному такому пристрої є можливість виходу в інтернет. Як правило, це модуль бездротового зв'язку wifi, який підключається до апарату має назву роутер. Саме від такого пристрою залежить багато чого. Це і якість зв'язку, продуктивність, швидкість і багато іншого.

При слові роутер, багато згадують найбільш відомі марки, такі як D-Link, TP-Link, Asus. Завдяки популярності дані виробники іноді з незрозумілих причин дуже високо піднімають ціни на свої товари. А як же бути з менш популярними і дешевими аналогами?


На даний момент ринок цифрового обладнання пропонує користувачам величезний вибір маршрутизаторів для роботи в мережі інтернет. Деякі моделі маючи меншу вартість у порівнянні з відомими брендами, мають більш багатим функціоналом.

Не винятком є лінійка маршрутизаторів компанії Netgear, яка пропонує своїм клієнтам завжди якісне і продуктивне мережеве обладнання. Найбільш популярна модель цього виробника є netgear n300. Пов'язано це з ціноутворенням даної моделі і стабільної роботи.


Роутер Netgear N300


Ця стаття покаже на прикладі моделі n300 що настройка роутера netgear не є складною і не відрізняється від інших більш відомих моделей маршрутизаторів.


Зміст статті:

 • 1 Можливості роутера netgear n300
 • 2 Налаштування маршрутизатора Netgear N300
 • 2.1 Налаштування Динамічного IP
 • 2.2 Налаштування PPPoE
 • 2.3 Настройка L2TP
 • 3 Настройка Wi-Fi
 • 4 Налаштування IPTV
 • 5 Відео з покрокової налаштування роутера

 • Можливості роутера netgear n300

  Маршрутизатор компанії Netgear n300 (JNR3210-100RUS) – це сучасний пристрій, що працює на швидкості 1Гб. Головні переваги такого апарату можна віднести до можливості підключення різних USB модемів (4G,3G), підтримка технології wifi 802.11 n що забезпечує швидкість до 300 Мб/c, можливість підключити принтер через USB або флешку для організації домашнього файлового сервера.


  Розглядаючи пристрої апаратної частини можна сказати що роутер оснащений досить значними деталями. Апарат має на своєму борту мікропроцесор Realtek 8198, який працює на частоті 620 МГц. Об'єм оперативної пам'яті складає 128 Мб.

  До плюсів також можна віднести підтримку цифрового телебачення IPTV. Єдине що не вийде так це прописати окремий Vlan для потокового мовлення, але це можна компенсувати, виділивши окремий порт пристрою для цих цілей.

  Маршрутизатор n300 може працювати в якості репітера бездротової мережі wifi. Але це далеко не самий основний плюс цього пристрою. Апарат має антени типу RP-SMA. Це означає що при бажанні можна замінити стандартні антени 2dBi на більш потужні. Тим самим збільшивши площу покриття бездротової мережі в квартирі або будинку.

  Пристрій підтримує технологію WPS підключення до wifi.

  Для власників сучасних телевізорів стане безсумнівною перевагою придбання цього пристрою настроїв на ньому DLNA-сервер.

  До мінусів можна віднести лише, те що маршрутизатор має убогий список підтримуваних USB-модемів. Більш докладно про нього можна дізнатися з керівництва пристрою або ж на сайті виробника.

  Деякі користувачі повідомляють що роутер іноді відмовляється працювати із зовнішніми накопичувачами певної марки. Також скарги були дуже яскравий індикатор живлення.

  Якщо коротко говорити про роутері Netgear JNR3210, то це стабільна робота мережі, впевнений рівень сигналу wifi і невисока температура при максимальній завантаженості апарату.

  Настройка маршрутизатора Netgear N300

  Для налаштування роутера необхідно зайти в його веб-інтерфейс. Для цього відкриваємо будь-який браузер і в адресному рядку пишемо його IP або ім'я веб скрипта routerlogin.net (за замовчуванням IP 192.168.1.1). На першому кроці вам буде запропоновано вести логін і пароль. Якщо пристрій раніше не використовувалося, то логін буде Admin, а пароль password. При вірно введених даних користувачеві буде відкрита стартова сторінка, як показано на малюнку нижче:

  Налаштування Динамічного IP

  Ця настройка актуальна, коли необхідно підключити інтернет провайдера, який лунає по DHCP.

  Після того як вдалося зайти у веб-інтерфейс необхідно вибрати вкладку «Інтернет». У вікні користувачеві потрібно галочку напроти пункту «Потрібно при підключенні вводити ім'я користувача та пароль». Якщо провайдером передбачена прив'язка MAC-адреси пристрою і раніше інтернет працював на комп'ютері, необхідно поставити галочку напроти пункту, який активує використання mac-адреси комп'ютера. Далі натискаємо кнопку «Застосувати» і перезавантажуємо пристрій.

  Налаштування PPPoE

  З даним типом з'єднання працюють багато провайдерів. Щоб налаштувати роутер Netgear необхідно в інтерфейсі настроювача зайти в розділ «Інтернет» і в полі «чи Потрібна при підключенні вводити ім'я користувача та пароль» вказати, що потрібно.

  Далі потрібно вибрати тип підключення PPPoE, потім ввести логін і пароль, наданий провайдером у виділених рядках. Виберете «Завжди включено» у розділі режиму підключення. Обов'язково поставте маркер напроти рядка «Отримувати IP-адресу автоматично».

  У деяких провайдерів необхідна прив'язка по MAC-адресою. У цьому випадку необхідно В полі «MAC-адресу роутера» поставити галку навпроти «Використовувати MAC комп'ютера».

  Після збереження всіх настройок і перезавантаження роутера можна буде підключити Wi-fi з'єднання на будь-якому пристрої.

  Налаштування L2TP

  Якщо провайдер використовує тип з'єднання L2TP, то в інтерфейсі роутера Netgear необхідно зайти в пункт «Інтернет», і навпаки запиту про необхідність вказівки логіна і пароля проставити маркер «Так». Виберіть тип підключення L2TP і введіть індивідуальні логін і пароль у рядках, розташованих нижче.

  Далі йде рядок IP-адресу сервера. Тут потрібно вказати IP провайдера. Поле «Режим підключення» – вкажіть «Завжди включено». Також встановіть маркер напроти пункту про отримання IP-адреси від провайдера.

  Для користувачів, провайдер яких вимагає прив'язку по MAC-адресою, встановіть маркер напроти рядка «Використовувати адресу комп'ютера».

  Після всіх зроблених налаштувань натисніть застосувати.

  Настройка Wi-Fi

  Щоб налаштувати мережу Wi-Fi потрібно пройти в меню «мережа Wi-Fi». Придумайте назву мережі і пропишіть його в рядку «Ім'я(SSID)». Потім заповніть наступні рядки: канал – авто, режим – до 300 Мбіт/с.

  Вкажіть параметри безпеки «WPA2-PSK», нижче запишіть свій особистий ключ безпеки. Його потрібно придумати самостійно, він може складатися з букв і цифр і повинен мати довжину не менше 8 символів.

  Далі натисніть зберегти/застосувати і перезавантажте пристрій. Мережа Wi-Fi з вашим назвою з'явитися в ряду доступних для того, щоб підключити.

  Налаштування IPTV

  Якщо у провайдера немає VlanID, в роутері досить буде вказати порт, в який встановлена приставка. Щоб зробити цю настройку, потрібно пройти в розділ Розширений режим», виберете по черзі «Настройка», «Параметри інтернет порту». Простежте, щоб не стояв маркер напроти пункту «Відключити IGMP-проксі».

  Далі в пункті «Перенаправити IPTV-потік для приставки» поставте маркер на те порту, до якого підключений обладнання. Збережіть і перезавантажте маршрутизатор.

  Відео з покрокової налаштування роутера

  загрузка...
  загрузка...