Тест відеокарти онлайн - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Наявність на комп'ютері потужною, швидкісний відеокарти – обов'язковий атрибут високої продуктивності сучасного ПК. Хороша відеокарта від відомого бренду (зазвичай це Nvidia, AMD, Intel), з високою розрядністю шини, з гідним об'ємом відеопам'яті, з наявністю достатньої кількості піксельних, шейдерних, верхових конвеєрів є необхідним інструментом, що дозволяє насолодитися всім багатством можливостей сучасних ігор. І коли виникає потреба перевірити можливості наявної на комп'ютері відеокарти, неоціниму допомогу тут нададуть мережеві і стаціонарні інструменти, що дозволяють провести тест відеокарти онлайн, так і більш глибоку стаціонарну перевірку графічної карти вашого комп'ютера. У даній статті я розповім, як здійснити тестування відеокарти в режимі онлайн, які мережеві сервіси нам в цьому допоможуть, а також якими допоміжними програмами ми можемо скористатися.


Проводимо тест відеокарти


Зміст статті:

 • 1 Перевірка відеокарти онлайн – наявні можливості
 • 2 Тестуємо відеокарти nVidia
 • 3 Порівнюємо відеокарти онлайн
 • 4 Перевіряємо відеокарти 3DMark
 • 5 Діагностика відеокарти FurMark
 • 6 Перевіряємо відеокарти за допомогою DirectX
 • 7 Висновок

 • Перевірка відеокарти онлайн – наявні можливості

  У мережі практично відсутні сервіси, що дозволяють провести глибокий тестінг відеокарт користувача ПК. Доступний лише тест відеокарт Nvidia на сайті зазначеного виробника, що дозволяє перевірити можливості користувача відеокарти Nvidia для запуску ряду ігор, а також кілька мережевих сервісів, що дозволяють порівняти можливості двох відеокарт онлайн. Тому в даному матеріалі я розповім як про даних мережевих майданчиках, так і про програми, що дозволяють провести детальний тест можливостей вашої відеокарти (3D Mark, FurMark, DirectX і ін).


  Тестуємо нашу відеокарту на різних платформах


  Для того, щоб подивитися яка відеокарта встановлена на вашому комп'ютері, вам потрібно перейти на коротку інструкцію.

  Тестуємо відеокарти nVidia

  На сайті Nvidia.ru існує можливість провести тест відеокарти Nvidia на предмет її відповідності вимогам низки сучасних ігор. Для реалізації цього на вашому комп'ютері повинна бути встановлена остання версія Java, а також бути достатньо швидкісний інтернет.

  Щоб скористатися можливостями даного тесту перейдіть на зазначений ресурс Nvidia.ru виберіть у списку потрібний для тестінгу гру, і натисніть на розташовану поруч кнопку «Дізнайся зараз». Система проведе тест відеокарти онлайн, і видасть вам результат.


  Перевіряємо можливості нашої відеокарти за допомогою Nvidia.ru


  Порівнюємо відеокарти онлайн

  На сайті gpuboss.com є можливість отримати докладні характеристики відеокарти онлайн і порівняти її з іншою. Для реалізації цього перейдіть на ресурс gpusboss.com у рядках «GPU One» і «GPU Two» вкажіть модель першої та другої карт, а потім натисніть на кнопку «Compare» (порівняти).


  Система зробить пошук даних, і видасть вам розширений результат порівняння зазначених карт.


  Порівнюємо можливості відеокарт онлайн за допомогою ресурсу gpuboss.com


  Перевіряємо відеокарти 3DMark

  3DMark - одна з найбільш популярних стаціонарних програм для проведення детального тесту можливостей вашої відеокарти. Безліч результатів перевірок відеокарт, які ви знайдете в мережі, зроблені саме з допомогою даної програми.

  Програма існує в декількох варіаціях, має версії для різних операційних систем (Windows, Android, iOS), існує також версія програми спеціально під DirectX 11.0.

 • Розглянемо базову версію програми під ОС Віндовс.
 • Завантажуємо продукт, клікнувши на «Download now» поряд з версією «Basic Edition», розпаковуємо архів, встановлюємо і запускаємо цю програму.
 • Після запуску нам доступний тест «Sky Diver» для ігрових і середніх ПК (інші тести є платними, і доступні в повній версії продукту).
 • Для його активації натискаємо на «Запустити».
 • Тестування буде тривати кілька хвилин, включаючи демонстрацію на екрані різних графічних ефектів, а в кінці тесту ви побачите отриманий результат з певною кількістю набраних вашою системою балів.

 • В кінці тесту ваша система отримає оцінку у формі певної суми балів


  Діагностика відеокарти FurMark

  Ще один досить зручний інструмент для перевірки можливостей вашої відеокарти онлайн. Управління функціоналом FurMark не несе в собі особливих складнощів, при цьому програма дозволяє не тільки провести ретельну перевірку вашої відеокарти менш ніж за 5 хвилин, але й отримати достатньо докладний результат.

 • Для початку роботи з FurMark скачайте http://furmark.ru/downloads/FurMark.zip та встановіть на комп'ютер дану програму.
 • Після її запуску поставте галочки поруч з необхідними опціями (або залиште все як є), а потім натисніть на більшу кнопку «BURN-IN Test».
 • З'явиться повідомлення, попередження про можливу нестабільність роботи системи під час проведення тесту.
 • Для початку тесту натисніть на кнопку «Go» і спостерігайте одержуваний результат.
 • Перевіряємо відеокарти за допомогою DirectX

  Функціонал сучасної ОС Віндовс вже має вбудовані можливості для тіста вашої відеокарти. Мова йде про вбудований засіб діагностики DirectX, що дозволяє переглянути основні характеристики вашої відеокарти, і переконатися в її працездатності.

 • Для роботи з даними засобом натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть dxdiag і натисніть enter.
 • За кілька секунд відкриється вікно засобу діагностики DirectX.
 • Натисніть на вкладку «Екран», і ви зможете переглянути основні характеристики вашого відеоадаптера, а також впевнитися у відсутності несправностей у роботі вашого GPU.

 • Використовуйте функціонал DirectX для оцінки можливостей відеокарти


  Висновок

  Вибір наявних мережевих сервісів для перевірки можливостей відеокарти нині досить обмежений, і, по суті, не дає повноцінного інструментарію щоб виконати тестування відеокарти онлайн. Рекомендую скористатися спеціалізованими стаціонарними програмами (рівня 3DMark або FurMark), вони дозволять провести детальний тест вашої відеокарти, перевірять її стабільність і стійкість до навантажень, і, в кінцевому рахунку, ви отримаєте докладний звіт про результати перевірки вашого адаптера.

  загрузка...
  загрузка...