Як дізнатися який Віндовс стоїть на комп'ютері - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


У деяких користувачів ОС Windows може виникнути необхідність ідентифікації версії своєї операційної системи. Це може бути пов'язано з вимогами конкретної програми, драйвери для будь-якої апаратної компоненти та іншими причинами, факт у тому, що необхідно швидко і точно визначити версію вашої ОС. У цій статті я розповім, як дізнатися який Віндовс стоїть на комп'ютері, і які ефективні способи нам в цьому допоможуть.


Ідентифікуємо версію Windows


Зміст статті:

 • 1 Як подивитися який Віндовс встановлений на комп'ютері?
 • 1.1 Комбінація клавіш Win Pause
 • 1.2 Команда Winver
 • 1.3 Ярлик «Мій комп'ютер».
 • 1.4 Зовнішні сайти
 • 1.5 Меню кнопки «Пуск»
 • 1.6 Стандартний шлях
 • 1.7 Кнопка «Система» (актуально для користувачів Віндовс 8)
 • 1.8 Кнопка «Система» (актуально для користувачів Windows 10)
 • 1.9 Сторонні програми
 • 2 Висновок

 • Як подивитися який Віндовс встановлений на комп'ютері?

  Якщо вас цікавить, як дізнатися який Windows стоїть на комп'ютері, то нижче я викладу кілька швидких способів визначити вашу версію ОС. Отже, почнемо по порядку.


  Комбінація клавіш Win Pause

  Щоб викликати вікно перегляду інформації про вашому комп'ютері (де буде вказана версія операційної системи) просто натисніть комбінацію клавіш Win Pause. У вікні відомостей про комп'ютер зверху ви побачите інформацію про версію ОС Віндовс, встановленої на вашому ПК. Дане поєднання клавіш працює практично на всіх сучасних версіях Windows 7/8/10.


  Перевіряємо версію Віндовс на ПК


  Важливо! Для того, щоб дізнатися скільки біт 32 або 64 в вашому Windows прочитайте мою минулу статтю.

  Команда Winver

  Можливістю дізнатися версію встановленої Віндовс на ПК може бути використання команди «winver». Натисніть кнопку «Пуск», в рядку пошуку вбийте winver і натисніть enter. У вікні ви зможете переглянути версію своєї ОС і дані про її власника.


  Вікно про програму «Windows»


  Ярлик «Мій комп'ютер».

  Наводимо курсор миші на іконку «Мій комп'ютер» і тиснемо праву клавішу миші. В меню вибираємо «Властивості», і в відомостях про систему відшукуємо версію нашої ОС.


  Визначаємо який Віндовс на PC


  Зовнішні сайти

  У мережі існують сайти, які можуть відображати версію нашої операційної системи. Перейдіть, приміром, ось сюди, і ви побачите версію своєї операційної системи. Це може стати ефективною відповіддю на питання, як визначити, який Віндовс стоїть на комп'ютері.


  Меню кнопки «Пуск»

  Тиснемо на кнопку «Пуск», праворуч знаходимо опцію «Комп'ютер», тиснемо на ній правою клавішею миші, і у меню, вибираємо «Властивості».


  Комп'ютер - Властивості


  Стандартний шлях

  Йдемо в «Панель управління», переходимо в «Система і безпека», а потім і «Система».

  Кнопка «Система» (актуально для користувачів Віндовс 8)

  Якщо у вас «плитковий» інтерфейс ОС, то це можуть бути версії ОС Віндовс починаючи з восьмої версії. Клікніть на кнопку «Система», а потім «Відомості про систему», і ви отримаєте вичерпну відповідь.


  Дивимося в Віндовс 8 відомості про систему


  Кнопка «Система» (актуально для користувачів Windows 10)

  Натисніть на кнопку «Пуск» внизу, виберіть «Параметри», потім «Система», а потім натисніть на вкладку «Про систему», це допоможе дізнатися який Віндовс стоїть на комп'ютері у вас.

  Сторонні програми

  Якщо ви не знайшли для себе підходящий варіант ідентифікації версії ОС на ПК, то в цьому вам можуть допомогти різні програми, наприклад AIDA 64, HWiNFO32, Everest і ряд інших аналогів.


  Дивимося версію Windows AIDA64


  Висновок

  Для того щоб дізнатися, який Віндовс стоїть на вашому комп'ютері в більшості випадків достатньо перших трьох способів, щоб швидко і точно визначити версію і розрядність вашої ОС. Якщо ж з якихось причин перші пару варіантів вам не підійшли, тоді рекомендую переглянути всі описані варіанти, і вибрати кращий з перерахованих.

  Рекламний блок