Як перевірити температуру процесора в Windows 7 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


На самому початку необхідно зрозуміти, для чого необхідно контролювати температурний процес не тільки самого процесора, але і всього системного блоку. Тут все просто, кожен агрегат комп'ютера має свій робочий діапазон температур.


Температура процесора


Наприклад, відеокарта в звичайному, а не ігровому режимі, повинна тримати температуру не більше 56 градусів вище нуля за Цельсієм. В ігровому режимі верхня межа не повинна перевищувати 78. Працюючи на межі температури, вона може швидко вийти з ладу. Будь-який інший модуль теж потрібно постійно контролювати, як на віндовс 7, так і на інших операційних системах.


Основними чинниками, що впливають на підвищення температури ноутбука, системного блоку є:

 • Несвоєчасне обслуговування приладу, прибирання пилу зі всіх радіаторів, вентиляторів охолодження вашого пристрою.
 • Розташування комп'ютера біля джерела обігріву або присутність недостатньою його вентиляції.
 • Відсутність спеціальної термічної пасти між радіатором охолодження і процесором, якого пристрою.
 • Неправильні налаштування додатків, невмілий «розгін» комплектуючих, підвищення продуктивності, віруси.
 • Розглянемо докладніше, як перевірити нагрів комп'ютера на Windows 7, розставимо так сказати все по полицях. Усунувши деякі вищезгадані фактори, перейдемо до того, як саме це подивитися.


  Зміст статті:

 • 1 Перевірка температури без додаткових програм
 • 2 Корисні програми для точного спостереження за температурою
 • 2.1 CPU Thermometer
 • 2.2 Core Temp
 • 3 Універсальні програми
 • 3.1 HWMonitor
 • 3.2 Real Temp
 • 4 Висновок

 • Перевірка температури без додаткових програм


  Перевіряємо температуру через БІОС


  Спробуємо при включенні, подивитися температуру процесора в windows 7. При включенні комп'ютера або ноутбука, утримуєте клавішу Delete, так ви зайдете в БІОС. У ньому шукайте рядок H/W Monitor, натискайте. Перший параметр, в градусах за Цельсієм потрібна температура для огляду. Наприклад, System Temperature, де 32*C/89*F, CPU Temperature 31*C/87*F. За Фаренгейтом у другому показнику температури. Показники (CPU) не повинні набагато перевищувати позначку 50, для першого значення.


  Високі параметри говорять нам про те, що десь є помилка. Можливо, вийшов з ладу вентилятор. Температуру перевіряти просто, а головне її треба переглядати не рідше одного разу на тиждень. Віндовс особливо нам тут не знадобився, БІОС дозволяє без особливих труднощів перевірити температуру, оберти вентиляторів, напруга, розрядність.


  [warning]
  Важливо: Біоси можуть мати деякі відмінності, перед тим як зайти перевіряти температуру за допомогою такого способу краще уважно вивчити всі дані вашого. Деякі при вході запускаються натисканням клавіші F8. В інструкції, що додається до материнській платі обов'язково повинна бути докладний опис як це робити.
  [/warning]

  Корисні програми для точного спостереження за температурою

  Перейдемо до корисним утилітам стеження за температурою. Температуру процесора подивитися в windows 7 нескладно. Для цього існує досить багато простих, але в той же час ефективних програм.

  CPU Thermometer


  CPU Thermometer


  Сама проста, але в той же час ефективна, CPU Thermometer, версія 1.2. Все що треба це завантажити програмку і розпакувати архів. Вона покаже температуру процесора, при цьому немає потреби переводити або змінювати що-небудь у налаштуваннях windows. Встановивши її в нову папку на робочий стіл, знайдіть у ній значок термометра, натиснувши подвійним натисканням лівої кнопки миші, ви зможете бачити температуру всіх процесорів, вона тепер є і на панелі знизу. Швидко і зручно.

  Core Temp

  За допомогою цікавої програми Core Temp ви можете дізнатися, стежити за загальною картиною процесора в реальному часі. До доповнення можна подивитися налаштування верхнього порогу без втручання в віндовс, виставити необхідне значення під ваш процесор. Налаштування верхньої межі, плюс збереження звітів допоможуть визначити час збою і провести діагностику вчасно.


  Core Temp


  [note]
  Порада: Перед перевіркою будь-якої з програм позбавтеся від небажаного програмного забезпечення, проведіть очищення реєстру і протестуйте всі дискові накопичувачі на віруси.
  [/note]

  Універсальні програми

  HWMonitor

  Не обійти увагою багатопрофільну і компактну утиліту HWMonitor для більш просунутих користувачів.

  Така програма дозволяє вести комплексний моніторинг всієї системи, всіх процесорів і кулерів комп'ютера. Спостереження ведеться не тільки за швидкістю і напругою, що надходять на вентилятори. Вона підтримує, обробляє багато показання найбільш поширених видів обладнання. Програма не навантажує сам комп'ютер, а подивитися температуру графічного процесора, відеокарти і жорсткого диска дуже просто завдяки сучасній технології. Також вона підходить для внутрішньої оцінки багатьох станів HDD - S. M. A. R. T. Іноді це може стати в нагоді.

  Real Temp

  Проста, але продуктивна програма Real Temp повністю підкаже, де і як ми хочемо дізнатися температуру в windows 7. Володіючи всіма необхідними для цього функціями вона, проста в управлінні і надійна.

  Операційні можливості:

 • Пряме зчитування інформації про роботу обладнання, що дозволяє дізнатися багато корисного.
 • Є свідчення окремих ядер.
 • Тестування в процесі стеження сенсорів на наявність помилок і проблем.
 • Відстеження і запис температурних відміток.
 • Фіксація докладних звітів, де можна дізнатися коли стався збій.
 • Є в ній і мінуси підтримка працездатності тільки з деякими моделями процесорів сімейства Intel Quad Core, сучасний Core i7, звичайний Core, Dual Core.
 • Якщо система зібрана на цьому залізі, значить перевірити температуру процесора в windows 7, ви зможете швидко і просто. Дізнатися таку інформацію легко у властивостях системи.
 • Висновок

  Ось, мабуть, всі найпростіші способи, як можна перевірити, контролювати температуру комп'ютера на windows 7. Програм для того, як подивитися на віндовс 7 температуру процесора, безліч. Бувають спеціальні утиліти контролю для Windows 7, (гаджети). Встановлюються вони на робочий стіл і прості в управлінні.

  тут Важливо дізнатися точні дані, а перед тестуванням або установкою провести профілактичні роботи в системному блоці. З'ясуйте, яке стоїть обладнання, розрядність, а потім шукайте підходяще для нього програмне забезпечення. І нехай робота і відпочинок вас радують.

  Рекламний блок