Код помилки E_FAIL (0x80004005) в VirtualBox - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


При спробі почати сесію в інструменті віртуалізації «VirtualBox» користувач може зіткнутися з помилкою і відповідним повідомленням «Не вдалося відкрити сесію для віртуальної машини» (код помилки E_FAIL (0x80004005)). Дана помилка виникає досить стохастически, ще вчора програма могла працювати стабільно, а нині і зовсім відмовляється запускатися. У даній статті я розповім, що це за помилка E_FAIL, які викликають її причини, а також як виправити помилку E_FAIL (0x80004005) на ПК.


Код помилки E_FAIL (0x80004005) в VirtualBox


Зміст статті:

 • 1 Причини помилки E_FAIL (0x80004005)
 • 2 Як виправити помилку E_FAIL (0x80004005)
 • 2.1 Спосіб №1. Видаляємо і перейменовуємо файли в VirtualBox
 • 2.2 Спосіб №2. Використовуйте функціонал утиліти SFC
 • 2.3 Спосіб №3. Видаляємо проблемне оновлення ОС Віндовс
 • 2.4 Спосіб №4. Спробуйте встановити стабільну версію «VirtualBox».
 • 2.5 Спосіб №5. Змініть налаштування БІОС
 • 3 Висновок

 • Причини помилки E_FAIL (0x80004005)

  Як я вже згадував вище, ця помилка з'являється при використанні програми «VirtualBox» (програмне засіб для віртуалізації) в ситуації, коли сама «VirtualBox» не змогла коректно записати стан системи у відповідний vbox-файл.


  Причинами подібної ситуації можуть виступати пошкодження самого vbox-файлу, його зайнятість іншим процесом, некоректна робота одного з оновлень ОС Віндовс, а також за умови, коли деякі з файлів ОС Віндовс пропатчены додатком «Universal Theme Patcher».


  Помилка в VirtualBox


  Як виправити помилку E_FAIL (0x80004005)

  Існують кілька дієвих способів позбавитися від помилки E_FAIL (0x80004005). Розглянемо їх по порядку.

  Спосіб №1. Видаляємо і перейменовуємо файли в VirtualBox

  Йдемо по шляху:


  C:\Users\Имя Користувача\VirtualBox VMs\Ім'я вашої віртуальної машини\.


  Там повинні знаходитися два файла з ім'ям вашої віртуальної машини, і розширенням .vbox і .vbox-prev. Зробіть резервні копії (бекапи) файлів даних, зберігаючи їх в якомусь безпечному місці вашого ПК. Потім видаліть файл з розширенням .vbox у зазначеній вище директорії, а файл з розширенням .vbox-prev перейменуйте, давши йому ім'я і розширення.vbox) віддаленого раніше файлу.


  Перейменовуємо vbox-файли


  Після коректного виконання даної операції помилка E_FAIL (0x80004005) може бути вирішена.

  Спосіб №2. Використовуйте функціонал утиліти SFC

  Запустіть командний рядок від імені адміністратора (натисніть кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть cmd, вгорі з'явиться назва знайденої однойменної утиліти). Клацніть на ній правою кнопкою миші, в меню виберіть «Запуск від імені адміністратора».


  Виконуємо запустити командний рядок від імені адміністратора


  У вікні командного рядку наберіть:

  sfc / scannow - дочекайтеся закінчення перевірки цілісності системних файлів, перезавантажте ваш комп'ютер, а потім спробуйте запустити «VirtualBox».

  Спосіб №3. Видаляємо проблемне оновлення ОС Віндовс

  Іноді однією з причин проблеми з кодом помилки E_FAIL (0x80004005) є робота одного з оновлень ОС Віндовс. Для деінсталяції цього оновлення знову запустіть командний рядок від імені адміністратора (як зазначено вище), наберіть там:

  wusa /uninstall /kb:3004394 - і натисніть enter. Потім перезавантажте комп'ютер і спробуйте запустити «VirtualBox».


  Деинсталлируем проблемне оновлення ОС Віндовс


  Спосіб №4. Спробуйте встановити стабільну версію «VirtualBox».

  Далеко не кожна версія «VirtualBox» працює стабільно і надійно. На деяких спостерігаються досить дивні збої, глюки, трапляються регулярні «вильоти» програми. При цьому дві версії VirtualBox», а саме 4.3.10 та 4.3.12 у цьому плані зарекомендували себе з найкращої сторони, викликаючи мінімум нарікань користувачів. Тому рекомендую деінсталювати вашу поточну версію програми (не видаляючи при цьому файл віртуального вінчестера), натомість встановивши одну із зазначених версій продукту.

 • VirtualBox 4.3.10
 • VirtualBox 4.3.12
 • Також можна пошукати ще більш ранні версії VirtualBox», вони можуть більш конгруентно працювати з застарілими версіями операційних систем (якщо у вас така).

  Спосіб №5. Змініть налаштування БІОС

  Якщо у вашому Біосі відключена підтримка «Intel Virtualization Tecnology», тоді необхідно її активувати, щоб виправити E_FAIL (0x80004005). Перейдіть в ваш БІОС при завантаженні ПК (зазвичай за допомогою клавіш F2 або Del), знайдіть в Біосі опцію «Intel Virtualization (або аналогічну), і встановіть її в положення «Enabled».


  Задіємо опцію віртуалізації від Intel


  Висновок

  Рішенням помилки E_FAIL (0x80004005) стане виконання порад, перерахованих мною вище. Зазвичай вистачає першого зі згаданих рад, щоб усунути помилку E_FAIL (0x80004005) і відновити нормальну роботу програми «VirtualBox». Якщо ж перший з рад не допоміг, тоді скористайтесь іншими, перерахованими вище, альтернативами, вони дозволять виправити помилку E_FAIL (0x80004005) на вашому ПК.

  Рекламний блок