Патч корд що це таке - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Напевно, більшість читачів зустрічали в різних джерелах згадка такого терміна як «патч-корд», під яким зазвичай розуміється відрізок багатожильного кабелю, обтиснений з обох кінців коннекторами. Самі патч-корди є важливим елементом структурованої кабельної мережі (скорочено – СКС), без якої вже неможливо уявити наше сучасне життя. В даному матеріалі я докладно розповім, що це таке патч корд, перерахую різні види патч-кордів, а також поясню специфіку застосування цього кабелю в сучасних комп'ютерних мережах.


Ілюстрація комутаційного шнура


Зміст статті:

 • 1 Що це патч корд
 • 2 Види Patching cord
 • 3 Характеристики патч-кордів
 • 4 Варіанти підключення патч-кордів
 • 5 Чому заводський патч-корд краще
 • 6 Висновок

 • це патч корд

  Як уже згадувалося вище, патч корд - це електричний (або оптоволоконний) кабель для з'єднання різних пристроїв один з одним в сучасних слабкострумових мереж.


  Сам термін походить від англійського «patching cord», що в перекладі означає «сполучний шнур» (синоніми вживання - сполучний шнур або з'єднувальний кабель).

  Патч-корд є сутнісним елементом СКС (структурованої кабельної мережі), і зазвичай володіє розміром не більше 5 метрів (розмір обмежений стандартом ANSI EIA TIA 568B.1). Тим не менш, на деяких підприємствах розмір патч-корду може змінюватись в більшу сторону, досягаючи довжини 100 метрів (можливий максимум).


  Кабель кросовер


  Патч-корди бувають різних колірних відтінків, що, в першу чергу, пов'язано з необхідністю визначення та локалізації потенційно виникаючої проблеми (різні кольори патч-кордів дозволяють легше з ними управлятися), а також з індивідуальними вподобаннями користувача. Варіанти забарвлень патч-кордів маркуються двома літерами (скорочена назва квітів з англійської), відповідно, білий – це WH, жовтий – YL, сірий – GY, червоний – RD, зелений – GN, синій BL.


  Різні кольори витої пари


  Види Patching cord

  В залежності від мети застосування розрізняють різні види патч-кордів. Зокрема, крім вже згаданого відмінності за розмірами, патч-корди також діляться на:


 • Прямі і кроссоверные патчкорды;
 • З'єднувальні та перехідні патч-корди;
 • Патч-корди з різними роз'ємами на кінцях (найбільш часто це популярні роз'єми RJ-45, але бувають і RJ-12 та роз'єми типу 110);
 • Екрановані і неэкраннированные комутаційні кабелі;
 • Патч-корд типу «пігтейл» (від англ. pig tail – поросячий хвіст) – шнур з коннектором лише з одного боку. Під'єднується до інших кабелів з допомогою зварювання або механічного з'єднання.

 • Патч-корд типу «пігтейл»


  Також важливо відрізняти патч-корд від кабелю. Якщо кабель повинен бути закріплений і знерухомлений, то патч-корд передбачає різні варіанти руху, що, тим не менш, може негативно позначитися на його загальної цілісності і надійності передачі даних.

  Після того, як ми визначилися з тим, що значить патч-корд і які бувають види кабелю, перейдемо до опису технічних характеристик патч-кордів.

  Характеристики патч-кордів

  Також досить важливими є характеристики патч-кордів, що включають тип і діаметр провідника, швидкість поширення сигналу, матеріал оболонки. Крім основних, виділяють ще і непрямі характеристики - механіко-кліматичні (температура експлуатації, здатність протистояти ударам і крученню, радіус вигину та ін), геометричні (маса, діаметр, товщина кабелю) передавальні (коефіцієнти загасання і хроматичної дисперсії).

  Звичайний patching cord зроблений з понивинилхлорида (PVC), виготовлений у відповідності з вимогами TIA/EIA-568-B (телекомунікаційні стандарти), всередині знаходиться багатожильний провідник діаметра 24 AWG, а робоча температура патч-корду - від -10 °C до 50 за Цельсієм.


  Вигляд кабелю врозріз


  Варіанти підключення патч-кордів

  Існують два основні схеми підключення кабелю:

 • Пряма (зазвичай з'єднує комп'ютер зі світчем);
 • Кроссовая (перехресна) – з'єднує однотипні пристрої один з одним (комп'ютер - комп'ютер-світч - світч і так далі). Патч-корди, обтиснуті таким чином, називають «кросовер».


  Ілюстрація звичайного патч-корду і крос кабелю


 • При цьому зауважу, що сучасні пристрої здатні визначати тип підключається патч-корду і нормально працювати з кожним із них, навіть якщо в конкретному випадку задіяна не коректна схема підключення патч-корду.

  Чому заводський патч-корд краще

  Багато IT-фахівці воліють самі обжимать патч-корди за допомогою спеціального інструменту, маючи схему обтиску, коннектори RJ-45 і відрізок витої пари.

  Тим не менш, рекомендується вибирати саме заводський патч корд, який проходить низку тестів на експлуатаційні характеристики. Тому, купуючи заводський варіант, ви завжди можете бути впевнені в його якості, надійності і пропускних здатностей.

  Обтиску ж патч-корд самостійно завжди є шанс допустити помилку, що неодмінно позначиться на характеристиках обжатого патч-корду (наприклад, неправильна розводка призведе до дисфункції пач-корду). Тому при виборі між кастомным і заводським варіантом завжди варто зупинятися на останньому.

  Висновок

  У даній статті ми дізналися, що це Патч корд, в ній детально описано суть та призначення патч-кордів, їх види та специфіка їх підключення. В організації сьогоднішніх комп'ютерних мереж патч-корди мають важливе, атрибутивное, значення, з'єднуючи мільйони комп'ютери один з одним. При виборі ж патч-корду я рекомендую завжди вибирати заводський варіант – це гарантує надійність вашого мережевого з'єднання на тривалий час.

  загрузка...
  загрузка...