Error loading operating system, що робити - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Ряд користувачів операційної системи Windows (особливо це стосується користувачів досить архаїчною Windows XP) можуть зіткнутися з ситуацією, коли при спробі завантаження операційної системи з'являється повідомлення про помилку «Error loading operating system». Перезавантаження комп'ютера в такій ситуації зазвичай нічого не дає, і що робити далі в даній ситуації людина не знає і не уявляє. У цьому матеріалі я розповім, що робити з помилкою Error loading operating system, познайомлю читача зі списком причин, що викликають дану проблему, а також поясню, як її виправити.


Скріншот помилки Error loading operating system


Зміст статті:

 • 1 Error loading operating system – симптоматика і причини
 • 2 Як виправити помилку завантаження операційної системи
 • 3 Як використовувати спеціальний диск для відновлення системи
 • 4 Висновок

 • Error loading operating system – симптоматика і причини

  Зазвичай помилка Error loading operating system виникає при включенні комп'ютера, коли останній пробує завантажити операційну систему (найбільш часто – Windows XP). Перед користувачем постає чорний екран з одним рядком «Error loading operating system» (у перекладі – «помилка завантаження операційної системи»), і далі просто нічого не відбувається. Перезавантаження комп'ютера зазвичай призводить лише до повторення зазначеної ситуації.


  Причини помилки Error loading operating system можуть бути наступними:

 • Застарілий БІОС комп'ютер не підтримує поточний об'єм жорсткого диска (особливо це стосується архаїчних моделей ПК) , тобто місткість вінчестера занадто велика для даного Біоса;
 • Також подібну проблему можуть викликати невірні налаштування для цього вінчестера в самому Біосі;
 • Завантажувальний розділ жорсткого диска пошкоджений (можуть бути винні помилки запису самого диска, стрибки напруги в мережі, вплив вірусних програм і так далі). У цьому випадку операційна система не може отримати доступ до потрібних для завантаження системних файлів і призупиняє сам процес завантаження.


  Помилка в Віндовс


 • При включенні ПК також можуть з'являтися інші тексти з помилками, кілька з них я вже описав на СделайКомп.ру:

 • No bootable device insert boot disk and press any key;
 • Що робити, якщо після завантаження тільки чорний екран на Windows 7 або Windows 10.
 • Як виправити помилку завантаження операційної системи

  Рекомендую виконати наступні дії якщо error loading operating system з'явилася на вашому ПК:


 • Переконайтеся, що потрібний вам жорсткий диск встановлений першим у черзі завантаження Біоса, при необхідності встановіть правильну черговість завантаження;
 • Змінити налаштування БІОС. Необхідно виконати вхід в BIOS вашого комп'ютера, перейти в налаштування відмовляється завантажуватися з жорсткого диска, і встановити параметр «Access mode» в стан «Large». Приміром, у Award Bios це робиться переходом в «Standart CMOS Features», там необхідно знайти потрібний нам диск, встановити на ньому курсор і натиснути клавішу enter, і виставити згаданий вище параметр на «Large»;


  Змінюємо Access Mode


 • Якщо у вас стоїть Віндовс XP, то спробуйте використовувати завантажувальний диск для даної ОС для відновлення доступу до системи. Увійдіть в БІОС, встановіть пристрій СД (ДВД) як перше при завантаженні і завантажитися з настановного диска. В меню установки натисніть «R» для відновлення Windows XP, клацніть номер потрібної вам операційної системи, а далі введіть для перевірки диска:
 • chkdsk /P/R


  і натисніть enter. Дочекайтеся закінчення процесу, введіть exit для виходу і перезавантажте ваш комп'ютер. Часто це допомагає в питанні про те, як пофіксити помилку Error loading operating system;


  Виконуємо команду chkdsk /P/R


 • Виправляємо завантажувальний опціонал ОС. Як і в попередньому випадку входимо в консоль відновлення з допомогою клавіші «R», прописуємо номер потрібної нам ОС (зазвичай це 1). Потім вводимо по черзі наступні рядки, не забуваючи натискати на клавішу Enter після кожної команди:
 • Fixmbr

  Fixboot

  Після цього знову набираємо exit для виходу і перезавантажуємо наш комп'ютер.

  У більш сучасних, ніж Windows XP, операційних системах (наприклад, Windows 7) діє інша схожа команда - команду bootrec. Наберіть нижчевикладені дані команди в командному рядку, не забуваючи натиснути на «Enter»:

  команду bootrec /FixMbr

  команду bootrec /FixBoot

  команду bootrec /ScanOs

  команду bootrec /rebuildBcd

  потім перезавантажте ПК.

 • Також можна спробувати оновити БІОС, це може виявитися досить ефективним у вирішенні даної проблеми.
 • Як використовувати спеціальний диск для відновлення системи

  У вирішенні проблеми Error loading operating system нам також можуть допомогти спеціальні диски для аварійного відновлення вашої операційної системи. Приміром, я б рекомендував Easy Recovery Essentials – універсальний, потужний і автоматизований продукт для відновлення роботи ОС Windows від XP до Windows 10. Сама програма поширюється в образі завантажувального диска, який потрібно записати на болванку» і використовувати при появі завантажувальних проблем на вашому комп'ютері.

  При завантаженні з такого диска досить вибрати опцію «Automated Repair» (автоматична лагодження), потім визначитися з потрібним для відновлення диском, і знову натиснути на «Automated Repair» внизу. Все інше програма зробить сама, а на виході зазвичай користувач отримує стабільно працюючу систему. І хоча зазначений продукт має платну основу, але він того вартий.


  Вибираємо Automated Repair


  Висновок

  Якщо ви думаєте, що робити з Error loading operating system, тоді рекомендую виконати вищеописані мною поради для виправлення ситуації. Рекомендую почати з зміни налаштувань Біоса, потім скористатися можливостями команди CHKDSK, а якщо нічого не допомогло, то варто подумати над використанням спеціальних дисків для аварійного відновлення системи, вони зазвичай дають вельми ефективний результат.

  загрузка...
  загрузка...