Як зробити щоб комп'ютер не йшов у сплячий режим - все про комп'ютери

Рекламний блок

Багатьох користувачів дратує, коли їх комп'ютер або ноутбук йде в сплячий режим. Зазвичай це відбувається після деякого простою комп'ютера або після закриття кришки ноутбука.

Комп'ютер веде себе таким чином, для того щоб заощадити електроенергію або заряд батареї на ноутбуці. Але, якщо економія вас не хвилює, то ви можете відключити цю функцію.

У даній статті ми розповімо про те, як зробити щоб комп'ютер не йшов у сплячий режим. Стаття буде актуальна для Windows 7, Windows 8 і Windows 10.


Налаштування догляду комп'ютера в сплячий режим через Панель управління

Якщо ви хочете, щоб комп'ютер не йшов у сплячий режим після закриття кришки або тривалого простою, то ви можете змінити відповідні настройки в Панелі управління і вимкнути цю функцію. Цей спосіб вирішення проблеми однаково працює у всіх версіях Windows, починаючи з Windows 7.

Отже, спочатку вам потрібно відкрити Панель управління» і перейти в розділ «Система і безпека» а потім в підрозділ «Електроживлення». Якщо не виходить знайти цей підрозділ, то скористайтесь пошуком на «Панелі управління». У правому верхньому куті вікна «Панель управління» є пошукова рядок. Введіть туди «Електроживлення», і ви відразу знайдете те, що вам потрібно. У Windows 8 і Windows 10 зайти в налаштування електроживлення можна з допомогою меню, яке відкривається комбінацією клавіш Windows X.

Після відкриття підрозділу «Електроживлення» потрібно перейти в налаштування схеми електроживлення. Зверніть увагу, що вам потрібні налаштування саме тієї схеми електроживлення, яку ви використовуєте. Якщо ж ви користуєтеся кількома схемами електроживлення, то описані нижче налаштування потрібно повторити для кожної схеми.

Після відкриття параметрів електроживлення потрібно вибрати варіант «Ніколи» для функції «Переводити комп'ютер у сплячий режим». Також тут можна налаштувати час, після якого екран комп'ютера буде вимикатися, в разі простою комп'ютера. Після внесення всіх змін в налаштування не забудьте натиснути на кнопку «Зберегти зміни».

Після цих маніпуляцій комп'ютер більше не буде йти в сплячий режим при просте. Але, сплячий режим все ще може використовуватися при закритті кришки ноутбука. Для того щоб відключити цю функцію, поверніться в «Електроживлення» і перейдіть в розділ «Дія при закритті кришки».

Після цього перед вами з'явиться вікно, в якому можна буде налаштувати поведінку ноутбука при натисканні кнопки живлення, при натисканні кнопки сну і при закритті кришки. При цьому для кожного з цих дій можна налаштувати два варіанти поведінки комп'ютера, в залежності від того, працює він від батареї або від мережі.

Для того щоб комп'ютер не йшов у сплячий режим при закритті кришки змініть значення «Сон» на значення «Дія не вимагається» для дії при закритті кришки.

Налаштування догляду комп'ютера в сплячий режим через Параметри

В операційній системі Windows 10 є альтернатива «Панелі управління», це так зване меню «Параметри», яке можна відкрити з меню «Пуск». Серед іншого це меню можна використовувати для налаштування поточного схеми електроживлення. Для цього потрібно відкрити «Параметри» і перейти в розділ «Система – Харчування і сплячий режим».

У цьому розділі «Параметри» можна налаштувати, коли комп'ютер повинен відключити екран і йти в сплячий режим при тривалому бездіяльності комп'ютера.


Налаштування догляду комп'ютера у сплячий режим через Командний рядок

Також ви можете заборонити комп'ютеру йти в сплячий режим з командного рядка. Для цього відкрийте командний рядок і виконайте в ній наступні команди:

  • powercfg -x -standby-timeout-ac 0
  • powercfg -x -standby-timeout-dc 0
  • Ці команди забороняють комп'ютера йти у сплячий режим (встановлюють значення «ніколи») під час роботи від мережі (команда з параметром -standby-timeout-ac) і під час роботи від батареї (команда з параметром standby-timeout-dc 0).

    Треба відзначити, що описані команди однаково добре працюють у Windows 7, Windows 8 і Windows 10.

    Рекламний блок