Бездіяльність системи вантажить процесор - комп'ютерна діагностика

загрузка...


багато користувачів ОС Windows при перегляді всіх активних процесів в Менеджері завдань можуть спостерігати процес «Бездіяльність системи», який іноді «завантажує» процесор на 95-99%. При цьому в комп'ютері таких користувачів можуть спостерігатися різні збої і пригальмовування, і користувачі volens-nolens починають звинувачувати в цьому даний «ненажерливий» процес. У цьому матеріалі я розберу, чому бездіяльність системи вантажить процесор, варто звинувачувати даний процес в гальмуванні ПК, а також поясню вихід з даної ситуації.


Бездіяльність системи завантажує ЦП на 93%


Зміст статті:

 • 1 Що означає процес «Бездіяльність системи»
 • 2 Як виправити ситуацію коли «Бездіяльність системи» вантажить процесор
 • 3 Висновок

 • Що означає процес «Бездіяльність системи»

  Перш ніж розібратися з тим, чому бездіяльність системи вантажить процесор, варто визначитися, що таке «бездіяльність системи» в списку процесів ОС Віндовс.


  Сам процес «Бездіяльність системи» (c англ - System idle process) у відповідності зі своєю назвою показує «разгруженность» системи, тобто, в даному випадку, кількість незайнятих потужностей центрального процесора. Тому, чим більше у вас показник «бездіяльність системи» тим більше вільно ресурсів ПК, і тим швидше повинен працювати ваш комп'ютер.

  Відповідно, якщо показник «Бездіяльність системи» у вас дорівнює 95%, то це означає, що ваша система завантажена лише на 5%.

  Даний процес виконується в системі, коли немає інших процесів (потоків), які система могла б виконати. Зазвичай під час домінування даного процесу задіюються можливості зниження енергоспоживання комп'ютера (x86-машинах даний процес виконує інструкцію HLT (halt – стоп), під час якої процесор відключає ряд своїх внутрішніх компонентів і чекає появи апаратного переривання IRQ).


  Ілюстрація процесу в Диспетчері завдань


  Як виправити ситуацію коли «Бездіяльність системи» вантажить процесор

  Сподіваюся, читач усвідомив, що таке бездіяльність системи в диспетчері завдань, і чому робити з ним нічого не потрібно. Якщо ж ваш комп'ютер гальмує і зависає, то це відбувається зовсім з інших причин, тому порекомендую, наприклад, виконати наступне [повна інструкція прискорення ПК]:


 • Перевірте ваш комп'ютер на наявність вірусних програм (підійдуть випробувані антивірусні інструменти Dr.Web CureIt!, Malware-Anti-Malware, AdwCleaner і ряд інших). Огляд кращих антивірусів тут;
 • Перевірте системний реєстр на помилки за допомогою відповідних програм (RegCleaner, CCleaner і ряд інших);


  Перевіряємо реєстру за допомогою RegCleaner


 • Перевірте ваш диск на помилки за допомогою відповідної системної утиліти. Йдемо в «Мій комп'ютер», клікаємо правою клавішею миші на системному диску і вибираємо «Властивості». Переходимо у вкладку «Сервіс», тиснемо на «Виконати перевірку», ставимо галочку на опції перевірки і відновлення пошкоджених секторів, а потім тиснемо на «Запуск» (може знадобитися перезавантаження комп'ютера);
 • Перевіряємо цілісність системних файлів. Запускаємо командний рядок від імені адміністратора, і там вводимо sfc /scannow, тиснемо enter і чекаємо закінчення процесу. Потім перевантажуємо ваш ПК;
 • Перевіряємо додатки, що завантажуються в автозапуску за замовчуванням. Натискаємо на кнопку «Пуск», в рядку пошуку вводимо msconfig і тиснемо enter. У вікні «Конфігурація системи» переходимо на вкладку «Автозавантаження» і перевіряємо, які програми завантажуються за замовчуванням, при необхідності знімаємо з непотрібних галочки і натискаємо «Ок». Якщо ж ви не компетентні в даному питанні і не інформовані про суть і призначення даних програм, то краще все залишити як є;
 • Також можна спробувати оновити драйвера на вашому комп'ютері, можуть допомогти спеціальні програми рівня DriverPack Solution, DriverScanner і інші).


  Використовуємо DriverPack Solution для пошуку свіжих драйверів


 • Висновок

  Як читач міг усвідомити з вищевикладеного тексту, ситуація в якій бездіяльність системи вантажить CPU цілком нормальна, і панікувати у цій ситуації зовсім не потрібно. Якщо ж у вас спостерігаються різні збої і гальма системи, тоді зверніть увагу на пункти, які я перерахував трохи вище – вони допоможуть виправити ситуацію із стабільністю і швидкодією роботи вашого ПК.

  загрузка...
  загрузка...