Не можу зайти в налаштування роутера - все про комп'ютери

загрузка...

Як правило, роутери працюють стабільно роками і не створюють жодних проблем своєму власникові. Але іноді трапляються неприємності. Однією з типових проблем при експлуатації роутера це проблеми з входом в його налаштування, або у так званий веб-інтерфейс. Користувачі просто не можуть зайти в налаштування роутера для того щоб щось змінити або налаштувати. В даному матеріалі ми розглянемо ряд популярних причин, які можуть призводити до такої проблеми.


Причина № 1. Роутер не працює.

Перед тим як намагатися зайти в налаштування роутера потрібно переконатися, що роутер взагалі працює. Він повинен бути підключений до мережі електроживлення і на ньому повинні горіти індикатори активності. Якщо роутер підключений до живлення, але індикатори не світяться, то швидше за все він повністю вийшов з ладу. Також в подібній ситуації можлива поломка адаптера живлення.

Причина № 2. Проблема з підключенням до комп'ютера.

Якщо роутер включений і працює, але ви все одно не можете зайти в налаштування, то далі слід перевірити підключення роутера до комп'ютера. Переконайтеся, що мережевий кабель під'єднано в мережеву карту комп'ютера і роз'єм роутера. Відключіть кабель і спробуйте підключити його заново. При підключенні кабель потрібно вставляти з невеликим зусиллям до упору.

Також потрібно перевірити працездатність самого кабелю. Спробуйте з його допомогою підключити комп'ютер до комп'ютера або зовсім замінити кабель на новий.

Ще одна можлива проблема при підключенні роутера до комп'ютера це вибір не того роз'єми на роутері. На задній панелі роутера є кілька роз'ємів для підключення мережевого кабелю. Як правило, це 4 роз'єми для підключення комп'ютерів і один роз'єм для підключення до інтернету. Роз'єм для підключення до інтернету позначений написом «WAN» або «Internet». Для того щоб ви мали можливість зайти в налаштування роутера, комп'ютер повинен бути підключений до одного з чотирьох звичайних роз'ємів. Підключати комп'ютер до роз'єму «WAN» або «Internet» – не можна.

Якщо ви намагаєтеся зайти в настрйоки роутера через Wi-Fi підключення, то потрібно враховувати, що така можливість може бути відключена в налаштуваннях. В цьому випадку вода в налаштування вам необхідно підключитися до роутера по кабелю.

Причина № 3. Не правильну IP-адресу.

Якщо ви не можете зайти в налаштування роутера, то можливо ви вводите не правильний IP адресу. Як правило, роутери використовують IP-адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Але, якщо обидва IP адреси не підходять, то ви можете дізнатися IP адреса роутера, подивившись властивості вашого підключення. В полі під назвою «основний Шлюз» буде вказано потрібний вам IP.

Причина №4. Роутер завис.

Якщо ви не можете увійти в роутер, то можливо він завис. Відключіть його від живлення і підключіть назад. Після цього почекайте кілька хвилин, щоб він завантажився, і пробуйте зайти в настройки. Якщо це не допомогло, то можливо роутер зависає відразу після завантаження, у таких випадках може допомогти скинути роутера до заводських налаштувань. На задній панелі роутера є невелика втоплена в корпус кнопка з написом «Reset». Натисніть на цю кнопку і утримуйте декілька секунд. Ця процедура скине налаштування роутера до заводських.

Причина № 5. Комп'ютер не отримує від роутера IP-адресу.

Для того, щоб ви змогли зайти в налаштування роутера, ваш комп'ютер повинен отримати від роутера IP адресу. Іншими словами між вами і роутером повинна заробити локальна мережа. Якщо ваш комп'ютер не отримує IP адресу, то мережа не буде працювати, і ви не зможете увійти в налаштування роутера.

Для того щоб ваш комп'ютер міг отримувати IP-адресу від роутера відкрийте властивості вашого підключення.

Далі виберіть пункт «Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4)» і натисніть на кнопку «Властивості».

В наступному вікні потрібно включити функції «Отримати IP-адресу автоматично» і «Отримати адресу DNS-сервера автоматично».

Після цього закрийте всі вікна натисканням на кнопку «Ok». Тепер ваш комп'ютер зможе отримати IP адресу від роутера.

Причина № 6. Не правильний логін або пароль.

Якщо при спробі зайти в налаштування роутера ви ведіть повідомлення про невірний пароль або логін, значить, ви забули пароль від роутера. Найпростіший варіант в такій ситуації – це скидання роутера до заводських налаштувань за допомогою кнопки RESET.

загрузка...
загрузка...