Чому збивається час на комп'ютері - все про комп'ютери

загрузка...

Рано чи пізно на будь-якому комп'ютері починає збиватися час. Разом з системним часом скидаються і налаштування BIOS. Подібна поведінка комп'ютера створює масу дискомфорту, тому дуже важливо знати, як можна вирішити цю проблему. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь, чому збивається час на комп'ютері і як це можна виправити.


Дана проблема виникає через батарейки на материнській платі. Ця батарея відповідає за зберігання налаштувань BIOS і роботу системних годин. З часом, батарейка витрачає свій ресурс і в підсумку перестає працювати. А з несправною батарейкою комп'ютер буде повертатися до стандартних налаштувань BIOS і стандартної дати кожен раз при відключенні живлення.


Батарея CR 2032


Як дізнатися, що у вас сіла батарейка на материнській платі:

 • При кожному відключенні живлення збивається час на комп'ютері. При цьому, змінюється і дата. Як правило, дата відкочується назад на кілька років.
 • При кожному відключенні харчування збиваються настройки BIOS.
 • При кожному включенні комп'ютера просить натиснути F1 або F2.
 • Також внаслідок встановлення не актуальною дати будуть спостерігатися проблеми з запуском програмного забезпечення, антивірус буде повідомляти про простроченої ліцензії, а браузер відмовиться відкривати деякі сайти з-за неактуальних сертифікатів.
 • Потрібно відзначити, що якщо у вас спостерігається відставання часу всього на кілька годин, то, швидше за все у вас проблема не з батарейкою, а з налаштуваннями операційної системи. Встановіть правильний часовий пояс або вимкнути синхронізацію часу через інтернет.

 • Батарея CR 2032 в упаковці


  Як вирішити проблему зі сбивающимся часом на комп'ютері

  Для того щоб вирішити дану проблему необхідно замінити батарею на материнській платі. Ця батарейка називається CR 2032, її можна знайти в комп'ютерних магазинах. Але, запам'ятовувати ця назва зовсім не обов'язково. Тим більше, що далеко не всі продавці та консультанти знають що таке «батарея CR 2032». Тому ви можете просто зайти в магазин і запитати, чи є у них «батарейки для материнських плат». Також можна зняти стару батарейку і показати її продавцеві в магазині.


  Батарея CR 2032 в материнській платі


  Для того щоб замінити батарейку на материнській платі вам необхідно:

  Крок № 1. Повністю обесточьте комп'ютер. Від'єднайте кабель живлення від системного блоку для того щоб бути повністю впевненим у тому, що комп'ютер знеструмлений.

  Крок № 2. Зніміть ліву бічну кришку системного блоку. Відкрутіть два фіксуючі гвинти на задній панелі системного блоку і зніміть ліву бічну кришку системного блоку.

  Крок № 3. Знайдіть і зніміть батарею з материнської плати. Для того щоб зняти батарею вам доведеться притиснути невелику пружину з допомогою викрутки.

  Крок № 4. Встановіть нову батарейку. Для того щоб встановити нову батарейку просто застроміть її на місце старої батареї. При установці повинен послышаться невеликий клацання.

  Крок № 5. Закрийте системний блок і включіть комп'ютер.

  Крок № 6. Перевірте нову батарейку. Налаштуйте дату, вимкніть комп'ютер і повністю відключіть його від електромережі. Після такої процедури дата повинна залишитися не зрадою.

  загрузка...
  загрузка...