Як налаштувати роутер Asus RT-G32 самостійно? - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Продукція компанії Асус (Asus) широко відома по всьому світу. Виробник поставляє на ринок різноманітну комп'ютерну техніку, в тому числі і бездротових WiFi-маршрутизатори. У цій статті ми розглянемо, що потрібно зробити, щоб налаштувати роутер Asus RT-G32 для виходу в інтернет, і наведемо приклад налаштування бездротової мережі.


Зміст статті:

 • 1 Підключення маршрутизатора
 • 2 Вхід у веб-інтерфейс
 • 3 Налаштування інтернету
 • 3.1 Dynamic IP
 • 3.2 Static IP
 • 3.3 PPPoE
 • 3.4 PPTP
 • 4 Wi-Fi

 • Підключення маршрутизатора

  Якщо ви тільки що придбали новенький роутер, вам спочатку потрібно буде підключити до нього необхідні кабелі. Після розпакування пристрою з коробки у вас в руках опиниться блок живлення і коротенький мережевий кабель (пачкорт). З харчуванням і так все зрозуміло, а ось кабель потрібно буде підключити до одного з гнізд жовтого кольору з задньої сторони маршрутизатора (LAN1, LAN2 тощо). Другий кінець дроту підключається до мережевої плати на вашому комп'ютері або ноутбуці. Робиться це для того, щоб ми змогли потрапити в налаштування модему.


  Кабель використовувати не завжди обов'язково. До маршрутизатора можна підключитися і за допомогою WiFi-з'єднання, але на першому етапі цього краще не робити, якщо, звичайно, є можливість з'єднання комп'ютера з пристроєм через кабель.

  В синє гніздо з написом «WAN», як ви могли здогадатися, підключається «інтернет-кабель». Цей той кабель, який приходимо до вас додому або в офіс від провайдера.

  Після того, як кабель були підключені, рекомендується скинути установки маршрутизатора на заводські значення. Для цього візьміть тонкий предмет і, помістивши його в отвір з написом «Reset», натисніть на кнопку та утримуйте її протягом 7-8 секунд. Зазвичай, всі індикатори загоряються, а потім гаснуть – це сигнал того, що скидання проведений успішно.


  Тепер можна продовжувати.


  Вхід у веб-інтерфейс

  Як і більшість сучасних пристроїв зв'язку, роутер Asus RT-G32 має веб-інтерфейс. Щоб потрапити всередину, достатньо скористатися будь-яким інтернет-провідником, який у вас тільки є – Opera, Internet Explorer або будь-який інший.

  В адресний рядок вашого браузера потрібно вести IP-адресу роутера. Якщо ви виробляли скидання налаштувань пристрою, то IP буде виглядати як «192.168.1.1». Пишемо його в інтернет-провідник і тиснемо кнопку переходу.

  Якщо увійти за цією адресою не виходить, це може бути наслідком однієї з двох причин:

 • Ваш пристрій має іншу адресу. Зазвичай, якщо скидання налаштувань проведений успішно, роутер отримує заводське значення адреси IP. Можете спробувати повторити процедуру скидання ще раз.
 • Мережеві налаштування вашого комп'ютера не відповідають установкам маршрутизатора. Тут вам буде потрібно переналаштувати значення адреси IP вашого підключення по локальній мережі. Для кожної операційної системи це робиться по-різному.
 • Веб-інтерфейс, як правило, захищений логіном і паролем – вам потрібно буде ввести їх. За замовчуванням обидва значення – admin. Пишемо логін і пароль у відповідні поля і натискаємо кнопку входу.

  Якщо все пройде успішно, ви потрапите в веб-інтерфейс Asus RT-G32. Тут роутером буде запропоновано виконання налаштувань в автоматичному режимі, але краще зробити це самостійно. Для цього натиснемо кнопку «На головну сторінку» знизу сторінки.

  Налаштування інтернету

  Для з'єднання з глобальною мережею роутер Asus RT-G32 може використовувати кілька типів (технологій) з'єднання. Дізнатися, який саме потрібен у вашому випадку, ви можете тільки у свого провайдера. Дані також повинні бути вказані і в договорі з постачальником інтернету.

  Після того, як ви з'ясували тип підключення, перейдіть в пункт веб-інтерфейсу WAN. Тут у випадаючому списку «Тип WAN-з'єднання потрібно вибрати одну з технологій зв'язку і зробити її налаштування. Розглянемо кожну.

  Dynamic IP

  Дана технологія зв'язку в якій-небудь налагодженні не потребує. Просто залишайте всі установки, як є і тисніть «Прийняти». Однак, скажемо наперед, що такий тип підключення не використовується практично ні одним постачальником послуг інтернету.

  Static IP

  Цей тип зв'язку припускає введення мережевих адрес, які видаються постачальником інтернету кожного клієнта індивідуально. Як можете помітити, тут потрібно прописати значення 5 нижченаведених полів (див. малюнок нижче). Зробіть це, вписавши в кожне поле адресу, відповідний тією адресою, що виданий вашим провайдером, після чого натискайте «Прийняти».

  PPPoE

  Ця технологія передбачає використання аутентифікаційних даних (логін, пароль), також видаються постачальниками інтернет. Крім того, деякі провайдери додатково надають клієнтам статичні адреси IP. Якщо всі дані у вас на руках, заповнюйте поля у відповідності з ними:

 • Для початку введіть аутентифікаційні дані у відповідні поля розділу «Налаштування облікового запису».
 • Якщо у вашому випадку провайдером використовуються статичні адреси, посуньте перемикач в розділі «Налаштування IP адреси» на пункт Yes і заповніть поля відповідно до наданих вами даних.
 • В якості значення MTU внесіть – 1472.
 • Натисніть «Прийняти».

  PPTP

  Етапи налаштування типу з'єднання PPTP точно такі ж, як і в попередньому випадку, за одним лише винятком. Тут додатково буде потрібно прописати адресу VPN в полі «Сервер Heart-Beat». Ця адреса також повинен бути наданий постачальником інтернет-послуг у вигляді звичайного IP-адреси (або, в деяких випадках, у вигляді доменного імені). Заповнюємо відповідно з картинкою нижче (природно, вказуючи свої значення) і тиснемо «Прийняти».

  Wi-Fi

  Відразу після того, як ви задали налаштування для виходу в глобальну мережу, залишилося налаштувати вайфай. Перейдіть до веб-інтерфейс модему у вкладку «Бездротова мережа». Тут потрібно задати значення для наступних полів:

 • SSID – по суті, це назва мережі, яке відображається у вашому телефоні або на комп'ютері при пошуку доступних по близькості WiFi. Введіть тут, приміром, «Moy_vayfay» або щось подібне.
 • Трохи нижче розташовано поле «Приховати SSID». Якщо відмітити галочку на «Так», ім'я вашої мережі не буде відображатися при пошуку мереж – в цьому випадку вам буде потрібно ввести його вручну в налаштуваннях вашого пристрою зв'язку. Краще залишити галочку на пункті «Ні».
 • У списках, зазначених на малюнку нижче як «2», виберіть відповідні значення.
 • Нижнє поле призначене для установки пароля, яким буде захищена ваша вайфай мережу. Сюди слід ввести значення, що має довжину не менше 8 символів і, бажано, містить в собі, як букви, так і цифри.
 • Після закінчення всіх процедур, буде потрібно перезавантажити маршрутизатор, що можна зробити, натиснувши на відповідну кнопку.

  загрузка...
  загрузка...