Як округляти числа в Excel - все про комп'ютери

загрузка...

При роботі з числами у табличному процесорі Excel часто виникає необхідність округлити число. У більшості випадків число округляють до соті, десяті або до цілого значення. Іноді виникають і більш рідкісні випадки, коли потрібно округлити число до найближчого кратного.

Але, який би спосіб округлення вам не знадобився, його можна реалізувати в Excel. У цій статті ми розглянемо 2 основних способу округлення, форматування клітинок і з допомогою формул. В якості прикладу буде використовуватися Excel 2010, але стаття буде актуальною і для користувачів Excel 2007-2013 і 2016.


Округлення чисел з допомогою форматування

Якщо вам потрібно округлити число, яке відображається в комірці, але при цьому не потрібно змінювати саме число, що знаходиться в цій комірці, то вам підійде округлення за допомогою форматування комірок.

Робиться це дуже просто, виділіть її мишкою комірки, в яких ви хочете округлити, і перейдіть на вкладку «Головна». Тут, у блоці налаштувань який називається «Число» буде розташовано дві кнопки: «Збільшити розрядність» і «Зменшити розрядність». Перша кнопка збільшує кількість символів після коми, яке відображаються в комірці, а друга кнопка відповідно зменшує кількість відображуваних символів.

Аналогічну дію можна зробити, якщо натиснути правою кнопкою миші по комірці, значення якої потрібно округлити, і перейти в «Формат ячеек».

У вікні «Формат ячеек» потрібно вибрати формат клітинки, після чого можна буде вказати, до якого знака після коми потрібно округляти числа.

Як бачите даний спосіб округлення чисел дуже простий. Але, потрібно пам'ятати, що в даному випадку округляється тільки число, що відображається у клітинці, в той час як число, яке реально зберігається в даній комірці, залишається без округлення. Якщо вам потрібно округлити число, яке зберігається в комірці, то для цього потрібно використовувати формули. Далі ми будемо розглядати саме такий спосіб округлення.

Округлення числа з допомогою формули

Для округлення чисел в Excel існують наступні формули:

 • ROUND – виконує округлення до найближчого значення. Якщо використовувати цю формулу і при цьому округляти до цілого числа, то 1.5 буде округлене до 2, а 1.4 до 1.
 • ОКРУГЛВВЕРХ – виконує округлення до більшого значення. Якщо використовувати цю формулу і при цьому округляти до цілого числа, то і 1.5, і 1.4 буде округлене до 2.
 • ROUNDDOWN – виконує округлення до меншого значення. Якщо використовувати цю формулу і при цьому округляти до цілого числа, то і 1.5, і 1.4 буде округлене до 1.
 • ОКРУГЛТ – виконує округлення до задачного кратного числа. З допомогою цієї формули, можна округлити число таким чином, щоб воно стало кратним якомусь заданому числу.
 • Користуватися даними формулами досить просто. Для цього потрібно вибрати комірку, в якій має перебувати округлене число і виділити цю комірку за допомогою мишки. Після цього потрібно ввести в цю комірку формулу таким чином:

 • Спочатку потрібно написати знак дорівнює (=) і назву формули (наприклад, ROUND).
 • Далі відкриваємо круглу дужку і вказуємо адресу клітинки, значення якої потрібно округлити (наприклад, G3).
 • Далі ставимо крапку з комою (;).
 • Далі вводимо кількість знаків після коми, які ви хочете отримати після округлення. Якщо потрібно округлити до цілого числа, то вводимо 0.
 • Після цього закриваємо круглу дужку і натискаємо Enter для того, щоб зберегти набрану формулу.
 • Якщо все було зроблено правильно, то в комірці, яку ви обрали, з'явиться округлене число. Якщо ж при введенні формули ви допустили помилки, то Excel повідомить вам про це за допомогою спливаючого вікна.

  На скріншоті вгорі показано процес набору формули. Ця формула припускає округлення числа в комірці G3 і приміщення результату в комірку H3.

  Як округлити число до цілого в Excel

  Окремо розглянемо округлення до цілого числа, оскільки ця задача зустрічається найчастіше. Для того щоб округлити наявне число до цілого можна використовувати формули ROUND, ОКРУГЛВВЕРХ або ROUNDDOWN. Якщо вам потрібно просто округлити число до найближчого цілого числа, то використовуйте формулу ROUND. Для округлення до більшого цілого числа – ОКРУГЛВВЕРХ, а для округлення до цілого числа – ROUNDDOWN.

  Для зрозумілості розглянемо весь процес крок за кроком. Виділіть комірку, де повинна знаходиться округлене до цілого числа, виділіть її мишкою.

  Далі введіть знак рівності (=) і назву формули, яку ви хочете використовувати (ROUND, ОКРУГЛВВЕРХ або ROUNDDOWN). Після формули відкрийте круглу дужку.

  Введіть адресу комірки з числом, яке ви хочете округлити до цілого значення (в даному випадку це осередок G3) і вставити крапку з комою (;).

  Далі потрібно вставити 0, закрити круглу дужку і натиснути на клавішу Enter.

  у результаті В комірці H3 ви отримаєте число з комірки G3, але округлене до цілого значення.

  Якщо вам потрібно змінити кількість відображуваних нулів після коми, то це можна зробити за допомогою форматування, так як це описано на початку статті.

  загрузка...
  загрузка...