Як підключити відеокарту до комп'ютера - все про комп'ютери

загрузка...

Відеокарта – це один з основних компонентів комп'ютера, адже саме вона займається формуванням зображення, яке користувач бачить на своєму екрані. Крім цього відеокарта часто використовується в якості помічника для процесора при проведенні складних обчислень. У цій статті ми розповімо про те, як підключити відеокарту до комп'ютера і як правильно підготуватися до цієї процедури.


Підготовка до підключення відеокарти

Перед тим, як підключати відеокарту до комп'ютера потрібно виконати ряд підготовчих дій. По-перше, вам потрібно вимкнути комп'ютер і повністю його знеструмити, тобто відключити кабель електроживлення, який йде від комп'ютера до розетки. Без цієї простої заходи обережності робити нічого не можна, інакше ви ризикуєте отримати удар струмом або пошкодити компоненти комп'ютера. Також бажано відключити від комп'ютера і всі інші кабелі, оскільки вони будуть заважати вам працювати.

По-друге, з комп'ютера потрібно зняти ліву бічну кришку, для того щоб отримати доступ до комплектуючих.

Як правило, кришка фіксується на корпусі за допомогою двох гвинтів в задній частині. Відкрутіть ці гвинти, посуньте кришку трохи назад і зніміть її з комп'ютера. Після того, як кришка знята покладіть комп'ютер на бік, так щоб вам було зручно працювати з його нутрощами.

Відключення старої відеокарти

Перед тим, як підключати до комп'ютера нову відеокарту, в більшості випадків потрібно зняти стару. Для відключення відеокарти потрібно зробити кілька простих дій. Почати варто з відкручування гвинтів, які прикріплюють відеокарту до корпусу комп'ютера. Зазвичай це 1 або 2 гвинти, розташовані з лівого боку відеокарти.

Наступний крок – відключення кабелів додаткового живлення відеокарти. Це 1 або 2 кабелю які йдуть від блоку живлення і підключаються в правій частині відеокарти. Для того щоб відключити ці кабелі натисніть на фіксатор кабелю і акуратно потягніть кабель на себе. Якщо відеокарта не дорога, то кабелів додаткового живлення може і не бути.

Далі найскладніше. Потрібно звільнити фіксатор, який закріплює відеокарту на материнській платі і одночасно з цим акуратно потягнути відеокарту на себе для того, щоб витягнути її з роз'єму PCI Express. Фіксатор розташований у правій частині роз'єму PCI Express на материнській платі. При цьому фіксатор може мати різну конструкцію, в залежності від моделі материнської плати. Найчастіше зустрічається такий фіксатор як на фотографії внизу. Його потрібно відсунути в бік процесора.

Після звільнення фіксатора відеокарта повинна вийти з роз'єму PCI Express майже без зусиль. Якщо у вас не виходить витягнути відеокарту, то це означає, що фіксатор її все ще утримує.

Підключення нової відеокарти

Після того як роз'єм PCI Express звільнений, можна приступати до підключення нової відеокарти до комп'ютера. Для початку потрібно вставити відеокарту в роз'єм PCI Express. При цьому потрібно стежити за тим, щоб відеокарта чітко потрапила в роз'єм, а металевий край відеокарти не пошкодив материнську плату. У момент установки ви повинні почути, як спрацював фіксатор, при цьому відеокарта повинна встати в роз'єм PCI Express однаково з двох сторін і стояти рівно.

Після того як відеокарта була підключена до роз'єму PCI Express, її потрібно зафіксувати в корпусі. Для цього потрібно закрутити 1 або 2 гвинта з лівої сторони відеокарти.

Далі потрібно підключити кабелі додатково живлення від блоку живлення (якщо на відеокарті є роз'єми під додаткове харчування).

На цьому підключення відеокарти до комп'ютера завершено. Можна встановлювати бічну кришку на місце, підключати кабелі і включати комп'ютер.

загрузка...
загрузка...