Чому не працюють навушники на комп'ютері - все про комп'ютери

загрузка...

Проблеми з підключенням та роботою навушників зустрічаються досить часто. В даному матеріалі ми розглянемо декілька найбільш ймовірних причин, чому навушники можуть не працювати при їх підключенні до комп'ютера.


Причина № 1. Навушники неправильно підключені.

Якщо на вашому комп'ютері не працюють навушники, то в першу чергу треба перевірити, як вони підключені. Навушники завжди підключаються до роз'єму, який виділений зеленим кольором.


Якщо на вашому комп'ютері роз'єми для мікрофона і навушників не виділені різними кольорами, то дивіться на позначення, які присутні поруч з роз'ємами.

Причина № 2. Не встановлені драйвери звукової карти.

Якщо у вас не встановлені драйвери, то на вашому комп'ютері не буде звуку і як наслідок ваші навушники не будуть працювати. Для того щоб перевірити наявність драйверів відкрийте «Диспетчер пристроїв». Це можна зробити, виконавши команду «mmc devmgmt.msc» або через «Панель управління – Обладнання і звук – Диспетчер пристроїв».

В «Диспетчері пристроїв» потрібно відкрити розділ «Звукові, відео та ігрові пристрої» і перевірити там наявність звукової карти. Якщо звукової карти немає, або вона відображається як «Невідомий пристрій», то вам потрібно встановити драйвери для звукової карти.

Якщо ви використовуєте інтегровану звукову карту, то драйвери для неї можна знайти на сайті виробника материнської плати. У випадку дискретної звукової карти драйвери потрібно шукати на сайті безпосереднього виробника звукової карти.

Причина № 3. Не підключена або неправильно налаштована передня панель на системному блоці.

Досить поширена причина проблем з навушниками і мікрофоном на комп'ютері це неправильно підключена передня панель на системному блоці. Справа в тому, що передня панель системного блоку (там, де розташовуються роз'єми для навушників і мікрофону) підключається до материнської плати за допомогою набору одиночних провідників, кожен з яких потрібно підключити до певного контакту. З-за цього дуже легко помилитися і переплутати контакти.

Крім цього слід врахувати, що існує дві різні схеми підключення роз'єму для навушників і роз'єм для мікрофона на передній панелі (AC97 і HD Audio). Можлива ситуація, коли роз'єми на передній панелі системного блоку підключені за однією схемою, а в налаштуваннях звукової карти вказана інша схема підключення. В цьому випадку також не будуть працювати ні навушники, ні мікрофон.

На щастя, перевірити наявність проблем з підключенням передній панелі дуже просто. Все що вам потрібно зробити, це підключити свої навушники до роз'єму на задній частині системного блоку, іншими словами, вам потрібно увіткнути навушники прямо в материнську плату. Якщо при такому підключенні навушники все одно не працюють, то треба шукати іншу причину. Якщо ж при підключенні до материнської плати навушники працюють, то потрібно розбиратися з підключенням передній панелі системного блоку.

Причина № 4. Навушники несправні.

Якщо ви перевірили все вищеописане, але ваші навушники все одно не працюють, то треба перевірити, чи справні вони чи ні. Для цього навушники потрібно підключити до будь-якого іншого джерела звуку. Наприклад, можна навушники можна підключити до іншого комп'ютера або телевізора.

В крайньому випадку навушники можна підключити до будь-якого телефону. Але, у разі підключення до телефону навушники можуть працювати набагато тихіше, ніж від комп'ютера.

загрузка...
загрузка...