Як поміняти розкладку клавіатури на Windows 10 - все про комп'ютери


Якщо ваша рідна мова не англійська, при роботі з комп'ютером вам доведеться регулярно міняти розкладку клавіатури з рідної мови на англійську та назад. У цій статті ми розповімо про те, як поміняти розкладку в операційній системі Windows 10, а також як налаштувати зміна розкладки таким чином, щоб це було максимально зручно.


Стандартний спосіб зміни розкладки клавіатури

За умовчанням, для того щоб змінити розкладку клавіатури в Windows 10 використовується дві комбінації клавіш. Це комбінації клавіш:

 • Alt-Shift;
 • Windows-пробіл.
 • Якщо ви не змінювали ніяких налаштувань, то ви можете змінювати розкладку клавіатури з допомогою будь-якої з цих двох комбінацій клавіш. Якщо ж у минулому налаштування змінювалися, то швидше за все, у вас буде працювати тільки комбінація Windows пробіл, оскільки друга комбінація клавіш була змінена. Крім того ви завжди можете перемикати розкладку клавіатури за допомогою мишки. Для цього потрібно клікнути лівою кнопкою мишки по іконці мови в правому нижньому кутку екрану і в меню вибрати ту розкладку, яка вам потрібна.

  Зміна налаштувань розкладки клавіатури

  Якщо описані вище комбінації клавіш вас не влаштовують або ви хочете змінити список мов, доступних для набору тексту, то ви можете змінити налаштування через «Панель управління». Для цього спочатку відкрийте меню «Пуск» і введіть у пошуковий запит «Панель управління». Після цього відкрийте знайдене класичне додаток.

  Після відкриття «Панелі управління», вам потрібно перейти в розділ налаштувань «Зміна способу введення.

  Таким чином ви потрапите у вікно зі списком доступних мов для введення з клавіатури.

  Для того щоб додати в список додатковий мову натисніть кнопку «Додати мова» і виберіть потрібну мову зі списку, що з'явився.

  Для того щоб видалити один з мов, виділіть її мишкою і натисніть на кнопку «Видалити».

  Також ви можете змінювати порядок мов у списку. Для цього потрібно виділити мову і натиснути на кнопку «Вгору» або «Вниз».

  Для того щоб змінити комбінацію клавіш, за допомогою якої ви змінюєте розкладку клавіатури, вам потрібно перейти в розділ «Додаткові параметри». Посилання на цей підрозділ знаходиться ліворуч від списку мов.

  Після цього перед вами з'явиться великий список додаткових параметрів. Тут потрібно натиснути на посилання «Змінити сполучення клавіш мовної панелі».

  Після натискання на цю посилання з'явиться вікно, в якому можна змінити комбінацію клавіш. Для цього потрібно виділити мишкою дія «Перемкнути мову введення» і натиснути на кнопку «Змінити клавіші».

  В результаті з'явиться невелике вікно, в якому можна вибрати комбінацію клавіш для зміни розкладки клавіатури в Windows 10.

  Виберіть потрібну комбінацію клавіш і закрийте всі вікна натисканням на кнопку «Ok» для того, щоб зберегти налаштування.