Як зробити текст півколом у Word - все про комп'ютери

загрузка...

При оформленні листівок чи плакатів часто виникає необхідність зробити текст у вигляді півкола. Такий текст виглядає незвично і відразу привертає увагу до документа.

Може здатися, що для створення такого тексту потрібно використовувати професійні програми для дизайнерів, але насправді можна обійти тільки одним текстовим редактором. У цій невеликій статті ви дізнаєтеся, як зробити текст півколом у редакторі Word 2007, 2010, 2013 або 2016.


Якщо у вас сучасна версія Word, наприклад, Word 2007 або більш нова, то ви можете зробити досить гарний текст у вигляді півкола. Для цього спочатку потрібно додати в документ елемент, який називається «Надпись». Для цього перейдіть на вкладку «Вставка» і натисніть там на кнопку «Фігури». В результаті відкриється досить великий список доступних фігур. У цьому списку потрібно вибрати пункт «Напис». Знайти його дуже просто так як він знаходиться на самому початку списку фігур. На скріншоті внизу потрібний елемент назначений з допомогою стрілки.

Після того як ви вибрали елемент «Напис», ваш курсор перетвориться у хрестовину. За допомогою цієї хрестовини потрібно намалювати прямокутник, потім вставити або вписати в нього текст, який повинен бути оформлений у вигляді півкола. В результаті у вас повинен вийти приблизно такий елемент, як на скріншоті нижче.

Далі потрібно прибрати рамку навколо тексту. Для цього виділяємо рамку за допомогою мишки і переходимо на вкладку «Формат». Тут потрібно натиснути на кнопку «Контур фігури» і в меню вибрати варіант «Ні контуру».

Після видалення контуру можна приступати до настроювання оформлення тексту. Для цього знову виділяємо блок тексту, переходимо на вкладку «Формат» і натискаємо там на кнопку «Текстові ефекти».

В результаті відкриється меню, в якому потрібно вибрати ефект і застосувати його до тексту. Для того щоб зробити текст півколом, вам потрібно перейти в меню «Перетворити» і вибрати там один з ефектів у розділі «Траєкторія руху».

Завдяки цьому ефекту, текст всередині створеного вами текстового блоку буде оформлений у вигляді півкола. Для того щоб змінити кривизну півкола потрібно просто змінити розміри блоку з текстом. В кінцевому результаті у вас може вийде приблизно така текстова напис як на скріншоті нижче.

При необхідності півколо з тексту можна нахилити на будь-який кут вправо або вліво. Для цього потрібно навести курсор на зелену крапку над блоком з текстом, затиснути ліву кнопку миші і перемістити курсор в потрібному напрямку.

Експериментуючи з налаштуваннями тексту на вкладці «Формат», можна отримати написи з різним оформленням.

Як приклад – текст на скріншоті вгорі.

загрузка...
загрузка...