Чому комп'ютер на Windows не бачить всю оперативну пам'ять - все про комп'ютери

Об'єм оперативної пам'яті безпосередньо впливає на швидкодію комп'ютера. Тому багато користувачів намагаються встановити все більше і більше пам'яті. Не рідко після таких маніпуляцій виявляється, що комп'ютер або Windows не бачить всю оперативну пам'ять.

У даній статті ми розповімо про те, чому може виникнути така ситуація і що можна зробити. Стаття буде актуальна для всіх сучасних версій Windows, включаючи Windows XP, Windows 7, Windows 8 і Windows 10


Причина № 1. 32-бітна операційна система.

Якщо ваш комп'ютер не бачить всю оперативну пам'ять, то перше, що потрібно зробити, це перевірити розрядність операційної системи Windows. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows Pause/Break і у вікні, зверніть увагу на пункт «Тип системи».

Якщо там зазначено, що у вас 64-розрядна операційна система, то все в порядку. Якщо ж розрядність 32, то потрібно робити перевстановлення системи та інсталювати 64-розрядну версію Windows. Інакше цю проблему не вирішити.

Причина № 2. Обмеження залежно від версії Windows.

Також комп'ютер може не бачити всю оперативну пам'ять з-за обмежень в деяких версіях Windows. Для того щоб дізнатися, яка версія Windows потрібно знову використати комбінацію клавіш Windows Pause/Break і подивитися на назву випуску Windows.

Далі потрібно звірити ваш випуск Windows з таблицею внизу.


Версія Windows Обмеження для 32 розрядної системи Обмеження для 64 розрядної системи

Windows 10

Windows 10 Enterprise 4 ГБ до 2 ТБ Windows 10 Education 4 ГБ до 2 ТБ Windows Pro 10 4 ГБ до 2 ТБ Windows 10 Home 4 ГБ 128 ГБ

Windows 8

Windows 8 Enterprise 4 ГБ 512 ГБ Windows 8 Professional 4 ГБ 512 ГБ Windows 8 4 ГБ 128 ГБ

Windows 7

Windows 7 Ultimate 4 ГБ 192 ГБ Windows 7 Enterprise 4 ГБ 192 ГБ Windows 7 Professional 4 ГБ 192 ГБ Windows 7 Home Premium 4 ГБ, 16 ГБ Windows 7 Home Basic 4 ГБ, 8 ГБ Windows 7 Starter 2 ГБ N/A

Windows Vista

Windows Vista Ultimate 4 ГБ 128 ГБ Windows Vista Enterprise 4 ГБ 128 ГБ Windows Vista Business 4 ГБ 128 ГБ Windows Vista Home Premium 4 ГБ, 16 ГБ Windows Vista Home Basic 4 ГБ, 8 ГБ Windows Vista Starter 1 ГБ N/A

Windows XP

Windows XP, 4 ГБ 128 ГБ Windows XP Starter Edition 512 MB N/A

Якщо виявиться, що для вашої версії Windows є обмеження на обсяг оперативної пам'яті, то вам потрібно перевстановити систему з використанням більш просунутою версією.

Причина № 3. Інтегрована графіка.

Якщо ви використовуєте інтегровану графіку, то частина вашої оперативної пам'яті буде резервуватися під потреби графічних ядер. В деяких випадках в налаштуваннях BIOS можна змінити об'єм оперативної пам'яті, який резервується під графіком.

Також резервувати оперативну пам'ять можуть і інші компоненти комп'ютера. Але, це в дуже рідкісних випадках.

Причина № 4. Обмеження материнської плати і процесора.

Материнські плати, процесори мають встановлений заводом максимальний об'єм оперативної пам'яті, який вони можуть використовувати. Для того щоб дізнатися цей максимальний обсяг, подивіться характеристики материнської плати і процесора на офіційному сайті виробника.

Причина № 5. Обмеження в налаштуваннях Windows.

Також комп'ютер може не бачити всю оперативну пам'ять настройки завантаження Windows. Для того щоб перевірити це натисніть комбінацію клавіш Windows R і у вікні виконайте команду «msconfig».

В результаті у вас повинно відкритися вікно «Конфігурація системи». Тут потрібно перейти на вкладку «Завантаження» і там натиснути на кнопку «Додаткові параметри».

Далі з'явиться вікно «Додаткові параметри завантаження». В даному вікні потрібно вимкнути функцію «Максимум пам'яті».

Після чого всі відкриті вікна потрібно закрити натисканням на кнопку «Ok» і перезавантажити комп'ютер.

Причина № 6. Несправна оперативна пам'ять.

Якщо ви перевірили все вище описане, але комп'ютер все одно не бачить всю оперативну пам'ять, то вам варто перевірити якій обсяг оперативної пам'яті, доступний в BIOS. Для цього перезавантажте комп'ютер і зайдіть в BIOS. Якщо в BIOS також не видно всю оперативну пам'ять, то це може говорити про те, що одна або кілька планок пам'яті вийшли з ладу.

Для того щоб визначити несправні планки пам'яті можна встановлювати з однієї і пробувати включати комп'ютер. Якщо з одного з планок комп'ютер відмовиться запускатися, то, швидше за все, це і є шукана несправна планка пам'яті.