Де в Windows 7 знаходиться автозавантаження і як їй керувати - комп'ютерна діагностикаРядовий користувач Windows 7 практично не замислюється про те, як відбувається автоматичний запуск програм при старті Windows – для нього важлива сама ця функція, а не її реалізація. Тим не менш, швидкість завантаження ОС прямо залежить від кількості об'єктів автозапуску, незалежно від того, хто їх створив сам користувач або система. Тому невсипущий контроль над такими об'єктами – це один із засобів не допускати поступового збільшення часу завантаження системи. Але для такого контролю користувач повинен знати всі можливі способи виконання автозавантаження.


Зміст статті:

 • 1 Де знаходяться об'єкти автозапуску
 • 2 Об'єкти автозавантаження
 • 3 Точки автозавантаження
 • 3.1 Папки автозавантаження
 • 3.2 Автозапуск з реєстру
 • 3.3 Автозавантаження драйверів і служб
 • 4 Автозавантаження з Планувальника

 • Де знаходяться об'єкти автозапуску

  Для недосвідченого користувача це питання може здатися дивним, адже він завжди може скористатися вбудованою в Windows утилітою msconfig. Важко пояснити її присутність в якості додаткового інструменту – вона покаже далеко не всі завантажувані об'єкти, дозволить тільки побачити об'єкти з виданого нею далеко не повного списку, і не дозволить додати у список нові об'єкти. Навіщо вона потрібна – це питання до розробників ОС, так як є багато сторонніх додатків для управління автозапуском, які чудово знають про місцезнаходження всіх точок автоматичного завантаження та про об'єкти автозавантаження.


  Об'єкти автозавантаження

  Такими об'єктами є:

 • Виконувані програми, як системні, так і власні.
 • Служби Windows.
 • Системні драйвери.
 • Розширення браузерів, які завантажуються при їх виклик.
 • І деякі інші об'єкти.
 • Перші два типи об'єктів можна знайти і побачити за допомогою утиліти msconfig, відкривши в її вікні вкладку «Автозавантаження» і «Служби». Інші типи об'єктів ця програма не показує. Відключати і включати автоматичне завантаження будь-якого об'єкта можна зняттям і установкою прапорця зліва від його назви.

  Після зміни стану цього прапорця потрібно натиснути кнопки «Застосувати» і «ОК». Можливо, що система попросить користувача виконати перезавантаження, щоб зміни вступили в силу.


  Точки автозавантаження

  Цим терміном будемо називати ті місця в системі, де знаходяться вказівки на виклик об'єкта автоматичного завантаження. Далі розглянемо такі місця.


  Папки автозавантаження

  Ці папки мають назву startup і знаходяться у вказаних далі місцях (в припущенні, що «C» - це системний диск):

  C:\Users\All Users\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

  та

  C:\Users\«user»\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

  Перша з них використовується в разі старту системи під обліковим записом будь-якого користувача, друга - при старті під обліковим записом користувача з логіном «user». В папках розташовуються ярлики, тобто посилання на об'єкти автозавантаження, містять їх імена і місця розташування.

  Автозапуск з реєстру

  Об'єкти, які завантажуються з реєстру, описуються в ньому в чотирьох гілках:
  [tip]
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
  [/tip]
  Ці дві гілки використовуються для поточного користувача. Друга з них задає одноразовий автозапуск при наступному завантаженні системи.

  Гілки
  [tip]
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
  [/tip]
  містять переліки об'єктів, що завантажуються автоматично для всіх користувачів.

  Для управління автозавантаженням з реєстру слід користуватися системної утилітою regedit (Редактор реєстру), яку можна викликати з командного рядка. На наступному малюнку показаний приклад опису програм, що завантажуються при старті Windows під обліковим записом будь-якого користувача:

  В правій частині цього вікна знаходиться список об'єктів автозапуску, що виконується для всіх користувачів. Кожен рядок списку описує один параметр, що складається з назви, що завантажується, типу параметра (REG_SZ означає «строковий») і повного шляху до місця, де знаходиться об'єкт. Редактор реєстру дозволяє змінювати цей список (видаляти параметри, додавати їх і перейменовувати). Опис повного списку можливостей редактора і відповідних дій користувача виходять за рамки цієї статті. Але треба попередити тих, хто не має достатнього досвіду редагування реєстру, про необхідність створення точки відновлення перед корекцією реєстру, на яку доведеться відкотитися при невдалому редагування реєстру. Також є ряд програм, що дозволяють створювати копію реєстру та відновлювати його з цієї копії.

  Автозавантаження драйверів і служб

  Більшість цих об'єктів Windows також завантажуються з реєстру. Їх перелік міститься в гілці HKLM\System\CurrentControlSet\Services. Якщо список служб ще можна переглянути і змінити (вимкнути або включити) з допомогою msconfig, то от з драйверами так не вийде. Для цього потрібна стороння програма, наприклад, Autoruns. Якщо клацнути по вкладці «драйвери» в її вікні видається перелік всіх драйверів, що завантажуються автоматично при запуску ОС. На наступному малюнку показаний уривок з цього переліку:

  Тут також допускається зняття і установка прапорця зліва від назви об'єкта, але на відміну від msconfig всю запис про службу або драйверів можна взагалі видалити зі списку за допомогою контекстного меню.

  Автозавантаження з Планувальника

  Багато сторонні програми у своїх налаштуваннях мають можливість задати їх виконання за розкладом, а це означає, що їх запуск буде проводитися системної службою, званої Планувальником. Користувач, встановивши таку програму і не заглянувши в її налаштування, з подивом виявляє, що вона запускається без його відома в певний інтервал часу. Типовим прикладом є запуск програми для проведення оновлення.

  Побачити такі об'єкти і розклад їх запуску можна викликом Планувальника за допомогою командного рядка taskschd.msc. Також це можна зробити в утиліті Autoruns клацанням по вкладці «Заплановані завдання». І так само, як і в попередніх засобах корекції автозавантаження, їх запуск можна відключати і включати за допомогою цієї утиліти.