Як перезавантажити роутер - все про комп'ютери

Зависання роутера – дуже поширена проблема, особливо на недорогих моделях роутерів. Як правило, зависання роутера супроводжуються такими симптомами як зниженням швидкості роботи інтернету, зниження швидкості роботи бездротової мережі, відсутність з'єднання з мережним принтером або просто повна відсутність інтернету на всіх підключених до роутера пристроях. Але, на щастя такі зависання дуже легко лікуються за допомогою перезавантаження роутера. У даній статті ви дізнаєтеся про те, як перезавантажити роутер.


Як швидко перезавантажити роутер

найпростіший перезавантаження роутера це відключити його від мережі електроживлення на кілька секунд. Оскільки цей спосіб найпростіший, то він і найпопулярніший. Все, що потрібно зробити, для того щоб перезавантажити роутер таким способом, це витягнути адаптер від роутера з розетки і увіткнути його назад через кілька секунд.

Також на деяких моделях роутерів є спеціальна кнопка для включення і виключення. Якщо така кнопка є на вашому роутері, то краще використовувати саме її.

Дуже важливо не сплутати кнопку включення/вимикання з кнопкою скидання налаштувань. Зазвичай кнопка включення/вимикання підписана як «On/Off», при цьому більше і на неї легко натиснути. Тоді як кнопка для скидання налаштувань значно менше і підписана як «Reset». Якщо на корпусі тільки одна кнопка «Reset», то це кнопка скидання налаштувань, а не кнопка для перезавантаження.

Як перезавантажити роутер з комп'ютера

Практично всі роутери дозволяє виконувати перезавантаження через веб-інтерфейс. Це дозволяє запустити перезавантаження роутера з комп'ютера. Для цього потрібно за допомогою браузера відкрити налаштування вашого роутера (зазвичай вони доступні за адресою 192.168.1.1 або 192.168.0.1) і знайти кнопку «Перезавантаження».

Наприклад, у веб-інтерфейсі роутерів ASUS, кнопка «Перезавантаження» знаходиться в самому верху і доступна на всіх сторінках веб-інтерфейсу.

А на роутерах TP-LINK, для того щоб запустити перезавантаження потрібно відкрити розділ «System Tools», а потім перейти до підрозділу «Reboot».

Як перезавантажити роутер через Telnet

Останній і самий складний спосіб перезавантаження, це перезавантаження через Telnet. Для того щоб перезавантажити роутер через Telnet вам буде необхідний Telnet-клієнт (програма для роботи з Telnet). Наприклад, ви можете використовувати програму Putty.

Після запуску програми Putty з'явиться вікно, в якому потрібно налаштувати підключення за допомогою Telnet. Тут вводимо IP адреса роутера, вибираємо тип підключення Telnet і натискаємо на кнопку «Open».

Після цього повинно з'явитися вікно схоже на командний рядок Windows. В цьому вікні і відбувається робота з роутером Telnet. Якщо вікно не з'явилося, і програма Putty повідомила про помилку, значить щось не так з підключенням. Можливо, ви ввели неправильну адресу IP роутера або в налаштуваннях вашого роутера відключений Telnet.

Але, якщо все зроблено правильно, то роутер повинен запросити логін і пароль. Після введення логіна і пароля можна вводити команду Reboot, яка і відправить роутер на перезавантаження.