Як закріпити шапку таблиці в Excel - все про комп'ютери

При роботі з великими таблицями в Excel часто виникає необхідність закріпити шапку або перші стовпці таблиці. Таке закріплення дозволяє тримати важливу інформацію завжди на виду і значно полегшує роботу з даними. У даній статті ми розповімо про те, як це можна зробити в Excel 2007, 2010, 2013 і 2016.


Як закріпити шапку з одного рядка

Якщо в якості шапки таблиці ви використовуєте тільки одну верхню рядок, то ви можете закріпити її за допомогою кнопки «Закріпити області – Закріпити верхній рядок», яка знаходиться на вкладці «Вид».

Після натискання на цю кнопку верхній рядок таблиці буде відокремлена чорною лінією і стане закріпленій. Тепер під час перегляду таблиці вниз, верхній рядок буде завжди на виду.


Як закріпити шапку з декількох рядків

Якщо шапка вашої таблиці повинен складатися з декількох рядків, то спочатку потрібно виділити рядок, яка повинна стати першим рядком пролистываемой частині таблиці. Наприклад, якщо ви хочете закріпити перші два рядки, то потрібно виділяти третій рядок.

Після виділення потрібної рядки, потрібно перейти на вкладку «Вид», натиснути на кнопку «Закріпити області» та вибрати «Закріпити області».

В результаті, рядки, які були над виділеним рядком, будуть закріплені, а під ними чорна лінія, яка буде відокремлювати їх від незакріплених рядків.


Як закріпити стовпці

При необхідності, в Ексель можна закріпити не тільки шапку таблиці, але один або декілька стовпців. Так, для закріплення тільки одного першого стовпця потрібно натиснути на кнопку «Закріпити області» та вибрати «Закріпити перший стовпець».

Для того щоб закріпити кілька стовпців потрібно виділити стовпці, який повинен стати першим з вертикальних та натиснути «Закріпити області».

Якщо ж вам потрібно закріпити, і шапку таблиці і декілька стовпців, то ви повинні виділити клітинку, яка знаходиться у першому стовпці і в першому рядку з тієї області, яка не відноситься до закріпленій.

Після виділення комірки потрібно натиснути на кнопку «Закріпити області» і ви отримаєте закріплення потрібних областей таблиці Ексель.


Як скасувати закріплення шапки

Для того щоб скасувати закріплення шапки таблиці в Ексель, потрібно знову натиснути на кнопку «Закріпити області» та вибрати «Зняти закріплення областей».

Цим способом скасовується будь-який з описаних вище закріплень шапки таблиці.