: Що робити якщо комп'ютер не бачить флешку? - комп'ютерна діагностика


Це одна із загальновідомих проблем з флешками. Причин може бути декілька: по-перше, система Windows дала збій, по-друге, ваша флешка зламалася. Для відновлення даних на носії потрібно звертатися в сервісні центри. А от вирішити проблему, коли комп'ютер не бачить флешку, можна самостійно.

Якщо ПК не розпізнає носій, він сигналізує про це наступним чином:


 • Спливає повідомлення з вимогою «Вставити диск», навіть при підключеному носії в порт USB
 • Системі може запропонувати форматування диска
 • Windows повністю зависає і відмовляє реагувати на будь-які дії
 • Стаття розповість про простих і складних рішення цієї проблеми. Структура статті вибудувана за принципом ієрархії – переходить від простого до складного способу. Коли рада №1 не допомагає потрібно переходити до №2 і так далі.

  Існує невелика хитрість, що допомагає визначити причину поломки флешки, яка, можливо, пов'язана з операційною системою або залізом. Після підключення USB-носія до ПК уважно стежте за світловим індикатором на флешці, якщо він блимає, то це означає, що з USB портом все добре, і він працює справно. В такому випадку причину потрібно шукати в самій системі. Якщо індикатор на флешці не блимає, то проблема криється в працездатності USB порту або до поломки флеш-носія.


  Зміст статті:

 • 1 Апаратні помилки
 • 2 Носій заражений вірусами
 • 3 Налаштовуємо USB BIOS
 • 4 Комп'ютер не бачить USB-носій із-за порушення роботи файлової системи
 • 5 Конфлікт файлів флешки і комп'ютера

 • Апаратні помилки

  Комп'ютер не бачить флешку з-за збоїв роботи USB порту. Коли система повністю зависає і не реагує на дії, то це вірна ознака апаратних помилок. Вирішується ця проблема легко: носій потрібно вставити в інший порт.


  Відключіть від системного блоку всі пристрої (принтер, клавіатура, веб-камера), якщо комп'ютер не розпізнає флешку в нормальному режимі роботи. Після відключення інших пристроїв носій заробив? – значить, проблема була в недостатньому харчуванні USB портів. В такому випадку проблему можна вирішити тільки заміною старого блока живлення на новий.


  Старі моделі ноутбуків стикаються з вищезазначеною проблемою досить часто, особливо якщо на флешці зберігаються великі обсяги інформації. Проблему в цьому випадку усунути налаштуваннями не вдасться, вам доведеться знайти інший спосіб перенесення даних на ноутбук – диски, дискети або носії менших розмірів.

  Носій заражений вірусами

  Шкідливі програми – головний біль усіх користувачів інтернету. Вони можуть перебувати в будь-якому файлі завантаженої програми. Самій флешці вони шкоди не приносять, але можуть стати причиною падіння системи. Коли комп'ютер не бачить флешку і повідомляє В доступі відмовлено», це означає, що на носії присутні програми, які антивірусна система визначила як «шкідливі».

  У більшості випадків вірус зберігається в файлі autorun.inf. Для вирішення проблеми потрібно видалити цей файл через Total Commander. Скористайтеся пошукачем програми, вписавши шлях накопичувача (наприклад, G:/)

  Так само необхідно вибрати пункт «Властивості папки». Перейдіть на вкладку «Вид» і зніміть галочку з «Приховувати захищені системні папки та файли». Поставте хрестик у віконці «Показувати приховані папки та файли».

  Після цих дій система визначить флешку і покаже її вміст. Видаляємо файл autorun.inf і проскануйте носії на наявність вірусів. Варто зауважити, що autorun.inf – це не вірус, але він запускає установку шкідливої програми на комп'ютер.

  Якщо отримати доступ до флешці цим способом не вийшло, то можна побачити її вміст можна по-іншому. В пошуковику Total commander введіть cd G:/. Ця команда допоможе визначити носій. Далі введіть attrib –a –s –h autorun.inf, за допомогою якої ви отримаєте дозвіл на видалення файлу. У командному рядку введіть del для видалення файлу.

  Власники Windows XP можуть видалити заражений файл за допомогою програми Flash Disinfector. Ця програма дуже проста у використанні. Вставте флешку в USB порт і запустіть Flash Disinfector. У діалоговому вікна виберіть розділ «Видалення файлу» натисніть «Ок». Програма в автоматичному режимі видалити заражений файл autorun.inf.

  Процес видалення може супроводжуватися мерехтінням екрану, не варто переживати, це нормальне явище.
  Варто зауважити, що системне повідомлення «доступ заборонено» не можна ігнорувати. В іншому випадку ви ризикуєте заразити свій комп'ютер вірусами, що призведе до порушення роботи деяких програм або падіння системи.

  Налаштовуємо USB BIOS

  Проблему визначення носія можна вирішити через BIOS. Якщо комп'ютер не бачить флешку, то проблема, швидше за все, у відключеній підтримки USB 2.0. в BIOS. Це трапляється дуже рідко, оскільки правильно встановлена система активує підтримку автоматично. Якщо зазначені рекомендації не допомогли вирішити проблему, то необхідно перевірити налаштування BIOS.

  Щоб зайти в BIOS, потрібно перезавантажити систему і при запуску натиснути клавіші F12 або Delete. Уважно стежте за текстом на початку запуску Window, де вказується, яку кнопку слід натиснути для завантаження BIOS. Варто зауважити, що системні налаштування на кожному комп'ютері спроектовані по-різному, тому вам доведеться самостійно шукати пункт, який відповідає за включення і виключення USB портів. Цей розділ також називатися по-різному: advanced, peripherals. Якщо таких розділів ви не знайшли, то продовжуйте пошуки і перевіряйте кожен розділ.

  Якщо побачите розділи USB Function, OnChip USB, Onboard USB Device, USB Device, то це означає, що ви на правильному шляху.

  USB порт активується параметром Enable, що означає «доступний» або «задіяний». В деяких версіях ВІОЅа контролер USB порту має кілька режимів роботи. Оптимальний і надійний режим роботи – V1.1. V2.0, який підтримує всі види USB 1.1., а так само USB 2.0.

  Для збереження налаштувань можна перейти в тематичний розділ або скористатися клавішею F10. Після її натискання система запросить підтвердження збереження налаштувань, натискаємо Yes і запускаємо комп'ютер.

  Комп'ютер не бачить USB-носій із-за порушення роботи файлової системи

  Якщо комп'ютер не бачить usb, то проблему можна виявити за допомогою «Диспетчера пристроїв». Натисніть сполучення клавіш Alt ctrl del для запуску диспетчера пристроїв, знайдіть розділ «Дискові пристрої» і перевірте наявність носія.

  Якщо система не виявила флешку, то це означає, що перегорів контролер карти пам'яті. В такому випадку носій можна спробувати підключити до іншого ПК, якщо це не допоможе, то все, що вам залишається – викинути флешку. Можна, звичайно, спробувати відновити дані в сервісних центрах, однак за процедуру відновлення вам доведеться заплатити пристойну суму грошей.

  Диспетчер пристроїв відкривається і іншим способом: натисніть на «Мій комп'ютер» правою кнопкою миші та виберіть «Властивості», де знаходитися розділ «Диспетчер пристроїв». Якщо в списку система визначила носій, але комп'ютер не бачить usb, то проробіть наступну операцію: клацните правою кнопкою миші по «Мого комп'ютера» і перейдіть в розділ «Управління». Далі шукаємо розділ «Керування дисками», де повинна відображатися наша флешка. Якщо система визначила її, але не бачить із-за якихось несправностей, то потрібно форматувати флешку. Для цього потрібно клацнути по flash-носія правою кнопкою миші і виберіть розділ «Форматування».

  Конфлікт файлів флешки і комп'ютера

  Використання різних файлових систем на флешці і комп'ютері може призвести до того, що ПК зависне і перестане визначати USB-носій. Справа в тому, що жорсткі диски комп'ютера використовують систему NTFS для обміну даними, а деякі флешки можуть працювати на файловій системі FAT32. Для вирішення цієї проблеми flash-носій досить переформатувати у файлову систему комп'ютера.

  Зайдіть в «Мій комп'ютер» і пошукайте у списку пристроїв USB-носій. Клацните по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Форматувати». Система покаже вікно форматування з докладною інформацією про флешці. Знайдіть розділи з типами файлових систем і з запропонованого списку виберіть систему NTFS. Windows попередить, що форматування знищить всі файли на флешці, погоджуємося і ставимо галочку навпроти «Швидке форматування».

  У вікні необхідно ще раз підтвердити свої дії. Після виконаної операції ПК і флешка будуть працювати на одній файловій системі.