Як змінити колір верхньої частини вікон в Windows 10 - комп'ютерна діагностика


При оновленні операційної системи користувачеві пропонується на вибір всього лише дві стандартні теми оформлення: темна і світла. Плюс до всього, не на всіх системах можна поміняти одну на іншу. Іноді доводиться вдаватися до редагування реєстру.

У цій статті буде осветлен питання не зміни теми, а зміни кольору вікон у системі Windows 10. Це необхідно деякими з естетичної сторони питання, коли є бажання оформити все під себе, але є і технічний момент для багатьох користувачів – це більш швидка розрядка батареї ноутбуків і планшетів при використанні світлого оформлення, так як білі пікселі при хизування використовують більше енергії. У листопаді корпорація Microsoft випустила оновлення під номером 10586, після установки якого є можливість стандартними засобами поміняти колір елементів теми. Однак новий функціонал не зовсім влаштовує багатьох користувачів, так як при зміні кольори заголовка у вікні, змінюється і колірна схема головного меню. У статті будуть розглянуті способи того, як можна змінити колір активних (на передньому плані) і неактивних (на задньому плані) вікон Windows 10.Зміст статті:

 • 1 Як оновити колір вікон без сторонніх утиліт
 • 1.1 Зміна кольору тільки вікон, без панелі і меню «Пуск»
 • 1.2 Як змінити колір неактивного вікна в Windows 10

 • Як оновити колір вікон без сторонніх утиліт

  Якщо ви отримали оновлення 10586, то для зміни кольору верхній частині вікна потрібно зайти в розділ «Параметри», далі вибрати підрозділ «Персоналізація» і «Кольору». Для початку необхідно включити перший параметр «Показати колір в меню Пуск, панелі ...». Там же є можливість включити опцію «Автоматичний вибір головного кольору фону», що дасть можливість вибору одного з доступних стандартних кольорів.
  Зміна кольору тільки вікон, без панелі і меню «Пуск»

  Якщо ж вам не підходить, що колір головного меню «Пуск», панель управління і область повідомлень також змінюють колір, то можна використовувати кілька, так званих «хаків». Якщо все виконати правильно, то можна змінювати налаштування зовнішнього вигляду вікон на свій розсуд.


  Для цього в розділі «Кольору» меню «Персоналізація» в параметрах знімаємо галочку «Показати колір в меню Пуск...». Після в командному рядку Пуску вводимо Regedit і натискаємо Enter. Ця команда запустить редагування реєстру.


  Перед вами буде кілька розділів реєстру. Візуально це виглядає, як ієрархія папок в провіднику. Необхідно перейти до підрозділу з повного шляху:

  HKEY_CURRENT_USER (основний розділ) в підпапках реєстру: SOFTWARE/Microsoft/Windows/DWM

  В правому активному вікні буде ряд параметрів. Для зміни кольору активного вікна в операційній системі нам цікавий параметр ColorPrevalence. Відкриваємо для редагування цей параметр подвійним кліком миші і змінюємо значення на «1».

  В цьому випадку колір активного вікна буде таким, який користувач вибирає у персоналізації, а колір панелі завдань і Пуску залишаться стандартними.

  Якщо є необхідність змінити колір активного вікна на своє, то необхідно в параметрі AccentColor внести в полі «Значення» цифровий код, який відповідає триколірному формату RGB. Код необхідного відтінку є можливість легко знайти в інтернеті або ж дізнатися його в графічному редакторі. Наприклад, значення повністю чорного кольору відповідає набору цифр 111111.

  Готово! Реєстр поки не закриваємо, він нам ще знадобиться. Читаємо далі.

  Як змінити колір неактивного вікна в Windows 10

  Варто зауважити, що зміна кольору заголовка застосовується тільки активного вікна, а неактивні вікна як і раніше мають білий колір.

  Знову-таки, для зміни цього параметра необхідно буде редагувати відповідне значення в системному реєстрі операційної системи.

  Для початку вводимо і виконуємо команду regedit через рядок в меню «Пуск». За відкриття системного реєстру переходимо в необхідний підрозділ за вашим ієрархічним шляхи:

  HKEY_CURRENT_USER (основний розділ) в підпапках реєстру: SOFTWARE/Microsoft/Windows/DWM

  В цей раз необхідно створити новий елемент під назвою AccentColorInactive. Нам необхідно редагувати лише поле «Значення», перемикач «Система числення» повинен залишатися в стані «Шістнадцяткова». У полі «Значення» вводимо потрібне значення кольору у форматі RGB (дивіться вище) і зберігаємо параметр.

  Зміна колірних схем активної теми – це один з найголовніших атрибутів персоналізації ОС. Сподіваємося, що стаття допоможе поліпшити зовнішній вигляд вашої теми.